فهرست
بازی خطرناک؛ تلاش برای تغییر اساسنامه
بازی خطرناک؛ تلاش برای تغییر اساسنامه

بازی خطرناک؛ تلاش برای تغییر اساسنامه

آی اسپورت - اساسنامه فدراسیون فوتبال، بالاخره پس از مدت‌ها تلاش و البته بلاتکلیفی از سوی فیفا به تأیید رسید. علاوه بر اساسنامه، نقشه راه فدراسیون برای برگزاری مجمع نیز به تأیید فیفا رسیده است تا پس از تصویب آن در مجمع پس از یک سال بلاتکلیفی فدراسیون فوتبال و اداره شدن توسط سرپرست، انتخابات برگزار شود. این در شرایطی است که برخی منفعت‌طلبان که در یک سال اخیر سنگ‌های زیادی در مسیر انداخته بودند تا اساسنامه به تأیید نرسد و انتخابات به تعویق درآید، در حال اجرای آخرین نقشه‌های خود هستند.

این افراد که متأسفانه در فوتبال تصمیم‌گیرنده هستند و در مجمع فدراسیون فوتبال نیز حضور خواهند داشت، آخرین نقشه‌ای که برای به تعویق انداختن انتخابات کشیده‌اند، تغییر برخی بندهای اساسنامه تأیید شده است. اساسنامه پیشنهادی به اعضای مجمع، به تأیید فیفا رسیده و تنها قدم برای برگزاری انتخابات به تأیید رسیدن آن در مجمع 8 آذر ماه است. مسئله بسیار مهمی که در صورت انجام نشدن آن، بازهم پروسه تأیید اساسنامه و برگزاری انتخابات را به تعویق می‌اندازد.

اساسنامه فدراسیون فوتبال اگر در مجمع 8 آذر ماه به تأیید اعضا نرسد یا با تغییراتی در بندهای آن مواجه شود، بار دیگر باید برای تأیید به فیفا ارسال شود که این مسئله پروسه‌ای زمان‌بر خواهد بود و شاید مانند اتفاقاتی که در چند ماه گذشته رخ داد، بازهم پای AFC به این مسئله باز شود. همانطور که برخی منفعت‌طلبان از داخل پیش از این با همکاری افرادی در کنفدراسیون فوتبال آسیا، تأیید اساسنامه را به تعویق انداخته بودند و در نهایت این فیفا بود که برگزاری انتخابات را ارجح به اصلاح بند یک اساسنامه دانست که مورد تأکید AFC بود.

حالا این تلاش‌ها در چه زمینه‌ای در حال انجام است؟ در حالی که حتی اگر یک ویرگول در اساسنامه جابه‌جا شود، فیفا بار دیگر باید درباره اساسنامه نظر بدهد و آن را تأیید کند، این نفرات در تلاش برای تغییر در ترکیب اعضای مجمع هستند. در شرایطی که برخی نهادهای فوتبالی نتوانسته‌اند در ترکیب اعضای مجمع قرار بگیرند، این نفرات در تلاش برای حذف اتحادیه فوتبال نیز هستند. از آنجایی که تا به امروز قدرت هیئت‌های فوتبال در تصمیم‌گیری مجمع بسیار بالا بوده است، این نفرات در تلاش برای حذف اتحادیه فوتبال هستند تا حداقل به اندازه یک رأی قدرت‌شان کم نشود.

آخرین ترفند منفعت‌طلبان، یک بازی خطرناک است که از سوی آنها آغاز شده و اعضای تصمیم‌گیرنده در مجمع باید حواس‌شان جمع باشد که وارد بازی این عده نشوند. بازی خطرناکی که سودی برای فوتبال نخواهد داشت و با به تعویق افتادن انتخابات و ادامه بلاتکلیفی فدراسیون فوتبال، این افراد هستند که به اهداف شخصی‌شان که همان منفعت خودشان است، دست می‌یابند.

 

تسنیم 

۵    
آی اسپورت
2020-11-13 19:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر