فهرست
در راستاترین کی‌روش تاریخ
در راستاترین کی‌روش تاریخ

در راستاترین کی‌روش تاریخ

آی اسپورت - کارلوس کی‌روش در اردوی اخیر شاید شبیه‌ترین کارلوس به آنچه بود که منتقدانش می‌خواستند. تقریبا در این ده روز سعی کرد همه آنچه را بخواهد که منتقدانش مدام می‌خواستند. او این بار اقلا سعی کرد همان حرف‌هایی را بزند که منتقدانش دوست داشتند بشنوند و حتی سعی کرد همان چیزهایی را بگوید که بالادستی‌های تاج و فدراسیون فوتبال برای‌شان خوشایند است.

تمجید از بزرگان

حرف‌هایی که بی شک در ستایش از مقامات عالیرتبه کشور او به زبان آورد بی‌تردید اولین بار در تاریخ ایران بود که از سوی یک سرمربی تیم‌های ملی مطرح می شد. او از سنگینی مسئولیت‌شان گفت و اینکه پس از تمجیدهای بزرگان اجرایی کشور چه رئیس جمهور و چه مقامات بالاتر، این حرف‌ها مسئولیت را روی دوش شاگردانش شلوغ کرده و تنها دیگر آنها باید در جام ملتها به قهرمانی فکر کنند.

این شاید همه حرف‌هایی بود که منتقدان ارزشی کی‌روش، آنهایی که می‌گفتند این مربی باید برود چون بیگانه است را خاموش نگه خواهد داشت. تمجیدهایش از دولت هم دوباره کاری می‌کند تا وزارت ورزشی‌ها در تامین اعتبارات برای آماده سازی تیم ملی دست و دل‌شان راحت‌تر به پرداخت هزینه‌ها برود.

به قول تاج در شرایط بی پولی فدراسیون فوتبال، او و کی‌روش تمام تلاش‌شان در حرف‌ها و رفتارهای‌شان این بوده این همه تمجید از فوتبال ملی در جام جهانی را تبدیل به حمایت عملی کنند و وعده‌های داده شده برای حمایت از تیم‌ملی شاید تبدیل به کمک‌های نقدی واقعی شوند.

رقص با ساز منتقدان

کی‌روش به خوبی صدای منتقدان را شنیده است. اگرچه در عمل کار خودش را شاید انجام بدهد و مثلا در ماجرای سردار با همان دست فرمان پیش برود یا رامین رضاییان بی تیم را بیاورد در اردو نگه دارد و بگذارد با بقیه تمرین کند یا در نهایت در همین اردو هم اگر خودش وارد دعوای کلامی مستقل با حمید استیلی همراهانش نمی شود اما مثلا میک مک درموت، دستیارش این واکنش را نشان می‌دهد اما به هر حال خودش سعی می‌کند همان چیزهایی را بگوید که منتقدانش برایش پاشنه آشیل کرده‌اند.

وعده اول: رویای قهرمانی

همیشه کی‌روش عادت داشت مبهم درباره اهدافش حرف بزند. او از تلاش برای صعود حرف می‌زد. هر دو باری که با ایران برای جام جهانی جنگید و هر دو بار که آنجا بود از تلاش برای حفظ اقتدار ملی ایران گفت نه صعود به مرحله دوم. در استرالیا هم هیچ وقت حرفی از قهرمانی نزده بود ولی این بار مدام از قهرمانی می‌گوید. از اینکه هدف تیم ملی قهرمانی در جام ملتهاست. اینکه قرارداد مشروط به صعود به فینال بسته است خود نشان از تغییر دارد. قراردادی که البته مدام ملکه ذهنش هم شده و دیگر به بندهای دیگرش هم اشاره‌ای نمی‌کند. او می‌گوید حتی دومی برایش شکست است. کی‌روش می‌داند این جا باختن برای او یعنی فنا شدن تلاش ۸ ساله‌اش در ایران. یعنی همان عبارت مربی بی جام که بعد از جام جهانی مربیان رقیب و منتقدش به او لقب دادند!

فوتبال مالکانه!

قهرمانی تنها تغییر در ادبیات کی‌روش نیست. او مدام از تغییر در تاکتیک بازی هم می‌گوید. چیزی که این روزها انگار کمتر شنیده یا باور می‌شود اما این همان حرف منتقدانش است. اگر چه یکی از روزنامه نگاران سرشناس در حاشیه یکی از آخرین تمرین‌های تیم ملی به او می‌گفت شما تیم را قهرمان کن، سبک فوتبالش مهم نیست. این مردم قبل بازی با اسپانیا می‌گفتند آبکش می‌شویم. وقتی یکی خوردیم ریختند خیابان برای شادی و یک هفته بعد می‌گفتند باید سه تا به آنها می زدیم! در نهایت فلسفه فوتبال همان فلسفه خودت است؛ هیچ معجزه‌ای غیر از پیروزی ندارد!  با این وجود کی‌روش مدام از این می‌گوید که در دبی و ابوظبی می‌خواهد مالکانه فوتبال بازی کند. دیگر خبری از بازی دفاعی نیست. می‌گوید آنجا مثل بازی اسپانیا نیست که توپ و ابتکار عمل دست حریف باشد. ما باید درصد مالکیت داشته بتشیم. سبک بازی، بازیکنان و هدف‌های‌مان فرق دارند.

آنچه شما خواسته‌اید!

این حرف‌ها را اقلا با محورهای منتقدان مقایسه کنید! تقریبا روی همان الگوریتم انتقادها او خود را انطباق داده است. چه بر اساس فرمایشات بزرگان کشور و دولت و چه بر اساس خواست منتقدان. او حالا بی شک در راستاترین کی‌روش تاریخ ۸ ساله فوتبال ماست. در سخت‌ترین شرایط کاری‌اش از نظر محبوبیت و در حساس‌ترین برهه زمانی برای رسیدن و تحقق یک رویا. او سعی کرده اگرچه حتی در سطح کلامی خود را شبیه به خواسته‌های منتقدانش کند و چه خوب است حالا که مانده اقلا کمی آتش انتقادها کند شود و بلکه او به وعده قهرمانی‌اش عمل کند وهمه ما فوتبال‌دوستان رویای ۴۰ ساله‌مان عملی شود و اگر هم نشد که دوباره بعد از ژانویه زمان برای همه آن «اره بده تیشه بگیر»های همیشگی فوتبال‌مان فراوان است!

 

خبر آنلاین

 

۷۶۳ ۶  
آی اسپورت
2018-10-16 10:24:00
نظر دهید

۶ نظر
محمد
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷، ۱۰:۴۷
کیروش چنان از مقامات عالی میگه که میتونه چند تا کلاس واسه عرزشی ها بزاره

این هم یاد گرفته کجا رو بگیره
۷
حرف حساب
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷، ۱۰:۵۹
آین آقای عشوندی نیازی به معرفی ندارند: از سردسته های جیره خواران رسانه ای و کاسه لیسان کیروش که با ارتین زهرابی و عادل کیروشی پور رقابت نزدیکی برای صدرنشینی دارند. کافیه به ادبیاتش نگاه کنید: سراسر تمجید و تملق و البته دروغ! کیروش عوض شده؟ کیروش صدای منتقدین رو شنیده؟ همین دیروز بود که دستیارش با چراغ سبز استاد به استیلی حمله کرد! یا آوردن سردار در کنفرانس مطبوعاتی برای دهن کجی اشکار به مردم و منتقدان بدون حتی کوچکترین عذرخواهی از طرف این بازیکن! و سومی هم حرفهای ریاکارانه درباره سید جلال! لطفا نگید تمجید کرد! دقت کنید: "سید جلال بخشی از قبل منو تسخیر کرده چون شماره 4 میپوشه و منو یاد چهار دوره حضورم در جام جهانی میندازه!" این تمجیده یا تیکه پرانی؟ البته که آقای عشوندی نفهم نیست و این کنایه کیروش رو گرفته ولی اینکه مخاطب رو نفهم فرض میکنه پذیرفتنی نیست! جناب، شما به لفت و لیست ادامه بده ولی فکر نکن کسی نمیفهمه!
شاهین
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷، ۱۱:۴۰
هرکی موافقه فرهاد عشوندی شقایق اشکریز سیامک رحمانی جیره خورای کیروشن بکوبه لایکو
حسن
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷، ۱۲:۴۵
از عشوندی چیزی جز این انتظار میشه
۴
nima bagheri
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷، ۱۲:۵۰
دمت گرم آقای عشوندی
اون زمان که کی روش محبوب بود دفاع ازش زحمتی نداشت ولی دفاع از کی روش الان معنی داره و ارزش
وقتی که به شکل مشکوکی تمام رسانه های جریان اصلی کشور و مسئولین و لشگر لمپن ها و زامبی های فضای مجازی و تمام دار دسته مفت خور فوتبالی مملکت یک صدا دارن به کی روش و فردوسی پرو و اندک حامیانش با بدترین تهمت ها حمله می کنن و موفقیت پرسپولیس برانکو(که متاسفانه برانکو هم گول این بازی رو خورده هرچند به نظر میاد چند وقتی متوجه این قضیه شده و دیگه سکوت کرده) رو ابزار کردن برای شکاف در هواداران کی روش و حمله همه جانبه بهش، کاملا قضیه مشکوکه یه مشت لمپن بی سر و پا همه جا دارن به کی روش حمله می کنن(نمونه اش کامنت های زیر همین پست) فردوسی پور محدود میشه و از چپ و راست بهش حمله میشه ماجرا اینه که نمیخوان کی روش بیش از این مطرح بشه و میدونن اگر بعد از عملکرد تاریخی جام جهانی بتونن جام ملت ها رو هم فتح کنن دیگه جایگاهی کی روش پیدا می کنه که شاید برای همیشه دکون خیلی ها کساد بشه
از کی روش باید دفاع کرد لمپن های عربده کش وقتی فهمیدن تو دعوای مربی ایرانی با کی روش شانسی ندارن چون جامعه پشت مربی با دانش خارجی است با تغییر سیاست به سمت برانکو رفتن تا مثلا بگن ما مخالف مربی خارجی نیستیم مخالف کی روشیم :))
مراقب باشین دوستان ناآگاهانه همراه این موج مشکوک و بالادستی ضد کی روش و ضد فردوسی پور نشیم و اگر بشیم در واقع به لمپن ترین ارتجاعی ترین عقب مونده ترین و زامبی ترین جریان کشور کمک کردیم
از کی روش و فردوسی پرو تو این روزهای تنهایی دفاع کنیم و نزاریم موفقیت برانکو رو چوبی کنن علیه کی روش، موفقیت برانکو هم مثل موفقیت کی روش پیروزی علم و مدرنیسم و مربی خارجی است در مقابل جهل مربی وطنی و امثال امیر قلعه ها و مایلی کلنگ ها و استیلی ها و درخشان ها و...
اگر برانکو با پرسپولیس و کی روش با تیم ملی قهرمان آسیا بشن برای همیشه داستان این اوباش فوتبالی هم تموم میشه برای همین میخوان حقیرانه برن پشت برانکو چون تا حالا تونستن بازیش بدن علیه کی روش
ورزش 3 راهبر
آی اسپورت
فوتبالی
طرفداری
و....
تمام رسانه ها دارن یک صدا علیه کی روش موضع می گیرن همراه این جریان کثیف و مشکوک ضد کی روش ضد فردوسی پرو نشیم
کی روش میتونه یک تنه مقابل تمام این اوباش ایستادگی کنه ولی هوادرا باید تنهاش نزارن این که بعد از موفقیت جام جهانی بیان فرودگاه(شاید پروژه زدن کی روش برای مقامات همان جا زده شد که دیدند که چه استقبالی از تیم کی روش در فرودگاه شد بعد از جام جهانی اخیر) یا بعد از قهرمانی در آسیا طرفدارش باشیم هنر نیست هنر دفاع از کی روش در روزهای سختی چون الانه
امیدوارم پرسپولیس با برانکو و تیم ملی با کی روش قهرمان آسیا بشن
زنده باد کی روش
۷ ۱
Hasan
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷، ۱۴:۱۹
فعلا که شمادکیروش پرستا تو خواب هستید هشت سال تو ایران بوده چه گلی به سر فوتبال زده جز حذف تو مرحله گروهی با یک برد در برابر یه تین آفریقایی اونم به صورت مشمئز کننده ای با یازده تا دفاع و یه گل به خودی کل پاسای ایران تو سه بازی جام جهانی به سیصد تا پاس نرسید مالکیت 20 درصد اگه مثل ژاپن بازی می کرد و از گروه صعود می کرد نفس بلژیک رو می گرفت باند کیروش و کیروشی پور که تو حساس ترین بازی یه دهه پرسپولیس اون بازی رو در آورد و از چشم هوادارای پرسپولیس افتاد
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر