فهرست
ناکامی در آسیا و احتمال قهرمانی سخت
ناکامی در آسیا و احتمال قهرمانی سخت

ناکامی در آسیا و احتمال قهرمانی سخت

آی اسپورت - پرسپولیس در این چند فصل اخیر آنقدر خوب کار کرده تا همه مشکلات آنها در جلد این نتیجه‌گیری خوب پنهان شود. از مشکلات مالی گرفته تا برخی نکات ضعف فنی به‌خصوص برای برخی بازیکنان که به‌واسطه دو قهرمانی در لیگ برتر، راهیابی به نیمه نهایی برای سال اول  و رفتن به فینال آسیا برای سال دوم، زیاد پرداخته به آن نشد. اما امسال شاهد دو نیم فصل متفاوت برای برانکو و شاگردانش بودیم که باعث حذف از آسیا و به دقیقه نود انداختن قهرمانی در بازی‌ای خارج از خانه شده است. همچنین نمایش دور از انتظار این تیم در نیم فصل دوم لیگ برتر و لیگ قهرمانا آسیا باعث شده تا برخی نارضایتی‌ها از بازیکنان و یا نحوه چینش ترکیب به‌وجود آید. البته خستگی مفرط بازیکنان و انجام مسابقات فشرده و متوالی، بی تاثیر نبوده است.

برانکو در این چندسال با فراهم کردن تیمی قدرتمند، توقع هواداران را بالا برده است، موفقیت‌های اخیر در آسیا و لیگ برتر همچنین برتری مقابل تمام مدعیان، وضعیت آرمانی را برای پرسپولیس به‌وجود آورده است. وضعیتی که با بازیکنان محدودی پدید آمد و با باز شدن پنجره نقل و انتقالات، امید را برای پایدار ماندن این شرایط زنده نگه داشت. اما نمایش بازیکنان تازه به خدمت گرفته شده تاحدودی خارج از انتظار هواداران بود و افت محسوس پرسپولیس را رقم زد. حالا اگر بخواهیم یک راه برای بازگشت پرسپولیس به روزهای اوجش در نظر بگیریم، به نتیجه ای جز انقلاب در ترکیب نخواهیم رسید. در خط دروازه که گزینه اصلی همیشه علیرضا بیرانوند بوده و در این چندسال بهترین نمایش را از خود به‌جا گذاشته است. از طرفی رادوشویچ هم جانشین مناسبی به حساب می‌آید هرچند شایعاتی در خصوص جدایی‌اش به‌دلیل مشکلات ارزی وجود دارد.

اما بیشترین ضعف در خط دفاع وجود دارد، سیدجلال حسینی و شجاع خلیل‌زاده به‌عنوان مدافع مرکزی بازی می‌کنند و در صورت غیبت یکی از آنها مشکلات زیادی گریبان‌گیر سرخ‌پوشان می‌شود. با این‌حال محمد انصاری فصل آینده با پشت سر گذاشتن مصدومیت به لیست باز می‌گردد اما طبیعتا نباید تا مدتی از او فرم ایده‌آل انتظار داشت. به همین دلیل پرسپولیس نیاز به خدمت گرفتن یک مدافع وسط تخصصی و جوان، در فصل جدید دارد. دیگر پستی که در چندوقت اخیر اعتراضات هواداران سرخ‌پوشان را در پی داشته، سمت راست خط دفاع است، جایی‌که مهدی شیری آمد تا جای حسین ماهینی را پر و دغدغه برانکو را برطرف کند. در این مدت مهدی شیری دور از انتظار ظاهر شد و باید دید تصمیم نهایی کادر فنی این تیم در آخر فصل چه خواهد بود. در سمت چپ خط دفاعی، احتمال تمدید با محمد نادری بالا است. در خط هافبک نیز باید تحول عظیمی رخ دهد. به‌خصوص در پست هافبک دفاعی که احمد نوراللهی و کمال کامیابی‌نیا جز بازیکنان اصلی هستند اما یکی بنا به خصوصیاتی که دارد بیشتر در فاز هجومی قرار دارد و دیگری تحت  فشار با درصد خطای بالا است. بی‌شک خرید یک هافبک دیگر در برنامه برانکو قرار دارد تا او بتواند با خیال راحت از نوراللهی در یک خط جلوتر استفاده کند. همچنین در ترکیب حال حاضر پرسپولیس جز مهدی تراابی و سروش رفیعی دیگر بازیکنان قدرت حمل توپ را ندارند. با این‌حال رفیعی باتوجه به تصمیم برانکو بیشتر در نیمکت قرار می‌گیرد! همچنین برای رنگ و لعاب دادن به ترکیب این تیم، بهتر است یک هافبک بازی‌ساز آماده جذب شود تا بتواند به خوبی بازیکنان کناری و سرعتی را تغذیه کند. دیگر نقطه‌ ضعف پرسپولیس نیز در خط حمله این تیم است. ماریو بودیمیر تا اینجا نمایش متوسطی داشته  همچنین علی علیپور هم افت محسوسی را تجربه می‌کند. همین مساله سبب پایین آمدن آمار گلزنی پرسپولیس شده و نتیجه آن‌هم، دوری از برد در شش هفته اخیر بوده است. پرسپولیس به یک مهاجم شش دونگ نیاز دارد تا بتواند در لحظات حساس گره‌گشا باشد. باید منتظر بود و دید که هفته آخر چه نتیجه‌ای به‌دست می‌آید، پرسپولیس تا هت‌تریک فقط یک مساوی فاصله دارد.

 

۱۳    
آی اسپورت
2019-05-15 01:39:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر