فهرست
خشم علیه منطق؛ بگذارید نقدها دیده شود
خشم علیه منطق؛ بگذارید نقدها دیده شود

خشم علیه منطق؛ بگذارید نقدها دیده شود

آی‌اسپورت- علی کریمی بازیکن بزرگ پرسپولیس و تیم ملی، از زمان حضور در عرصه مربی‌گری کم حاشیه نداشته است. انتقادهای شدید او از کیروش که بعضا منطقی بوده او را به اصلی‌ترین مخالف کارلوس‌کیروش، سرمربی تیم ملی، تبدیل کرده‌ است.

کریمی البته در انتقاد از فدراسیون فوتبال هم کوتاهی نکرده و اتفاقا نقدهای منطقی خوبی مطرح کرده که مهم‌ترینش نقدهایی به عدم مشروعیت اساسنامه فدراسیون فوتبال است. نفر بعدی که از نقدهای ستاره‌سابق فوتبال ایران در امان نبوده عادل‌ فردوسی‌پور است که شاید هم‌چون کیروش نقد‌های زیادی را تحمل کرده و حتی تازگی دوست و همکارش یعنی محمد‌حسین‌ میثاقی نیز طعم این انتقاد‌های کریمی را نیز چشیده است.

اصولا انتقاد به ذات خود عمل بدی نیست اما اگر در آن عبارت‌هایی را به‌کار ببریم که حاوی محتوای نامناسب باشد توهین تلقی می‌شود. مثلا مگر اصلیت «موزامبیکی» کیروش بد است؟ اتفاقا کیروش از آن فردی که در انگلیس، فرانسه و آلمان به‌دنیا آمده‌ است زحمت بیشتری برای رسیدن به‌ جایگاه فعلی خود کشیده تا به اینجا برسد یا به کاربردن لفظ «دلال» برای او نمی‌تواند درست باشد. او ترجیح داده بازیکنی را به تیم ملی دعوت کند که حق طبیعی اوست و هرکسی حق انتقاد را دارد اما با این روش مطرح کردن موضوع که علی کریمی در پیش گرفته کاملا موضوع اصلی به گوشه رانده می‌شود. بعید است کسی به کریمی بابت خرید غلامی لقب «دلال» داده‌ باشد چون که همه می‌دانیم غلامی بازیکن مورد علاقه کریمی است و طبیعتا اگر این بازیکن خوب بازیکن نکند به کریمی نقد وارد می‌شود و هیچ کس حق توهین به او را ندارد.

شاید منطقی‌ترین انتقادهای کریمی به فدراسیون فوتبال و در راس ‌آن به مهدی‌تاج وارد است جایی که کریمی از بعضی مسائل پشت پرده فدراسیون خبر داد و در آن برنامه‌ نود ابهاماتی زیادی متوجه تایید فیفا بر اساسنامه فدراسیون کرد. عادل فردوسی‌پور فرد دیگری بود که مورد هجمه کریمی قرارگرفت و حتی کریمی رفتار عجیبی درمورد لوگو نود در کنفرانس مطبوعاتی فصل پیش خود داشت که بعد از مناظره جنجالی در نود این دعوا پایان پذیرفت اما پس پخش آیتم جام حذفی درباره جنجال‌های بازی سپیدرود و ملوان، کریمی باز هم نود و فردوسی‌پور را مورد آتش نقد خود قرار داد تاجایی که میثاقی هم مورد انتقاد او قرار‌ گرفت و علی‌ کریمی از لفظ «نوچه‌های‌کیروش» برای خطاب قراردادن او و فردوسی‌پور استفاده کرد.

علی‌کریمی محبوب و مردمی است و احتمالا خوب می‌داند که مبارزه با فساد را نمی‌توان به صورت گزینشی انجام داد و وقتی افرادی که نام چندان پاکی ندارند در اطرافش حضور دارند نمی‌تواند به طور صد‌درصدی با فساد مبارزه کند. شاید توقع فوتبال‌دوستان از او این است که کمی منطقی‌تر عمل کند و از خشم و احساسات اخیر دوری کند تا نقدهای منطقی‌اش بیشتر شنیده شوند.

۸۸۸ ۶  
آی اسپورت
2018-09-19 22:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
ali
چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷، ۲۳:۲۲
علي كريمي هر چي بگه درسته

علی پرسپولیسی
چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷، ۲۳:۴۶
"شاید توقع فوتبال‌دوستان از او این است که ... "
ما فوتبال دوستیم و دقیقا همینو از جادوگر میخوایم و حمایتشم میکنیم . شما لازم نکرده از طرف فوتبال دوستان شکر خوری کنی. علی جوادی از کار چاق کن های عالیجناب کیروش و رفیق جینگ عادل فردوسی پور. یکی یکی از سوراخشون دارن در میان خودشونو به گربه ملوس بازی میزنن .
علی فقط کریمی
محسن
پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷، ۰۰:۳۹
علی کریمی بسیار دوست داشتنیه اما وقتی بدون مدرک حرفی میزنه نمیشه ازش حمایت کرد، احتمال اینکه حرفش درست باشه خیلی زیاده اما واقعا مدرکی نمیشه به این راحتی برای یک تماس پیدا کرد....بهتره علی کریمی خودشو با این انتقادات نسوزونه الان فردوسیپور شکایت کنه چطور میخواد ثابت کنه اون دونفر پای تلفن بهم چی گفتن اخه؟!!
۲
آرش6
پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷، ۰۲:۲۲
دقت کردید از وقتی علی کرمی گفته دم نوچه های موزامبیکی رو میگره بیرون میندازه تمام باند برج ایران زمین ترسیدند و هی مقاله میدند بیرون

میترسید شرط بندی ها لو بره شیطون ها
ملوانی
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷، ۰۸:۰۶
شاید تحصیلات دانشگاهی در فوتبال بازی کردن بازیکن تاثیر نداشته باشه اما در دوران مربی گری و مدیریت کاملا تاثیرگذاره . ادبیات کریمی آدم رو به یاد ادبیات چاله میدانی قلعه نوعی و پروین می اندازه
۲
مهرداد
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷، ۲۲:۲۲
علی کریمی اگه راست میگه چرا درباره رفیق مال مردم خور و دزد بیت المالش حسین هدایتی سکوت کرده؟؟؟؟؟؟
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر