فهرست
لیورپول و کلوپ برای هم ساخته شده‌اند
لیورپول و کلوپ برای هم ساخته شده‌اند

لیورپول و کلوپ برای هم ساخته شده‌اند

آی‌اسپورت – هفته پیش، قبل از بازی برگشت بایرن مونیخ و لیورپول که در نهایت با نتیجه ۳-۱ به سود مهمان در آلیانتس آرنا به پایان رسید، فرانتس بکن‌باوئر، چهره افسانه‌ای فوتبال آلمان، از یورگن کلوپ به عنوان گزینه ایدئالش برای مربیگری بایرن نام برد.

اما کلوپ که در سه سال و نیم حضور در لیورپول هنوز موفق به کسب یک جام هم نشده، در واکنش به این حرف از عشق و علاقه‌اش به باشگاه کنونی‌اش حرف زد و اعتراف کرد در جهان فوتبال هر مربی‌ای مدام باید در حال اثبات دوباره و دوباره خودش باشد.

به نظر من کلوپ بهترین گزینه برای لیورپول است. در درجه اول به خاطر اینکه مربی‌ای درجه یک است. در این باره هیچ شک و تردیدی وجود ندارد. در ضمن شور و حرارت او کنار زمین کاملا با هواداران لیورپول همخوانی دارد، باورهای خارج از زمین و دیدگاهش نسبت به سبک فوتبالی که تیمش باید بازی کند هم همچنین. کلوپ رابطه‌ای در سطوح مختلف با هواداران لیورپول برقرار کرده. او زبان آن‌ها را بلد است و برای همین وقتی حرف می‌زند، هواداران بهش گوش می‌دهند.

این رابطه ریشه در باز هم همان انرژی و شور او کنار زمین دارد، خصوصیاتی که نه تنها با تماشاگران لیورپول، بلکه با مردم این شهر از منظری وسیع‌تر مشترک است. لیورپولی‌ها کلوپ را به قلب‌شان راه داده‌اند. اما این رابطه عاشقانه چقدر به طول خواهد انجامید؟ بستگی به نتایج و عملکرد تیم دارد.

در جهان فوتبال مربیان بزرگ زیادی مشغول کار هستند. من نمی‌گویم کلوپ بهترین مربی دنیاست، نه اصلا. اما اعتقاد دارم او مناسب‌ترین گزینه برای رهبری لیورپول است. من نگران حرف‌های بکن‌باوئر نیستم. شاید از نظر او کلوپ گزینه‌ای ایدئال برای مربیگری بایرن باشد، اما کلوپ تا به حال فقط در سه تیم مربیگری کرده (ماینتس، دورتموند و لیورپول) و هیچکدام از این باشگاه از جنس بایرن و مثلا رئال مادرید نبوده‌اند.

کلوپ همیشه در تیم‌هایی بوده که با باشگاه‌هایی از جنس بایرن و رئال جنگیده. انگار این جایگاه پایین‌تر و طغیان‌گر بیشترین انگیزه را برای رسیدن به بهترین فرم خودش برایش فراهم می‌کند. البته شکی نیست که در آینده دور یا نزدیک باشگاه‌های بزرگی اروپایی به دنبال جذب کلوپ خواهند بود. اما به باور من او در حال حاضر در مناسب‌ترین جای ممکن مشغول است.

کلوپ پیش از این در باشگاه‌هایی مشابه به موفقیت‌های چشمگیری رسیده (صعود با ماینتس به بوندسلیگا برای اولین بار در تاریخ‌شان و دو بار قهرمانی لیگ با دورتموند). او خیلی زود با تیم‌هایی که روحیه‌ای از طبقه کارگر دارند ارتباطی نزدیک برقرار می‌کند. امیدوارم که این رابطه تا مدت‌های زیاد در لیورپول هم برقرار بماند. کلوپ هفت سال در ماینتس بود و هفت سال در دورتموند.

نکته مهم برای کلوپ و باشگاه در حال حاضر حفظ ستاره‌های تیم است، کاری که تا امروز درست انجام شده. با اینکه لیورپول در گذشته نزدیک فیلیپه کوتینیو را از دست داد، اما به نظرم الان اگر باشگاه به دنبال به خدمت گرفتن یکی از ستاره‌های تیم باشد کارش بسیار مشکل‌تر خواهد شد. در ضمن لیورپول با پول فروش کوتینیو، الیسون و ویرجیل ون دایک را هم خرید، دو بازیکنی که حالا کلیدی‌ترین مهره‌های تیم هستند.

البته که اگر نگاه بارسلونا یا رئال مادرید متوجه بازیکنی شود، حفظ او کار آسانی نخواهد بود، چراکه تقریبا همه فوتبالیست‌ها آرزوی یک روز بازی برای یکی از این دو تیم را دارند. ولی به نظر من بازیکنان کلوپ در لیورپول عاشق مربی‌شان هستند و علاقه دارند همچنان در این سفر هیجان‌انگیز با او همراه بمانند.

۳ ۱  
آی اسپورت
2019-03-19 11:47:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
ساسان
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷، ۰۸:۴۰
00
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر