فهرست
هدف در دسترس راموس؛ شکستن رکورد کاسیاس
هدف در دسترس راموس؛ شکستن رکورد کاسیاس

هدف در دسترس راموس؛ شکستن رکورد کاسیاس

آی اسپورت- هفت سال قبل و در روز ۳۰ می ۲۰۱۲، تیم ملی اسپانیا با تک گل داوید سیلوا در سویا چین را شکست داد تا ایکر کاسیاس با کسب نود و پنجمین پیروزی خود به همراه لاروخا، از رکورد ۹۴ برد لیلیان تورام به همراه تیم ملی فرانسه گذر کرده و به رکورددار تعداد پیروزی در بازی های ملی در جهان تبدیل شود. کاسیاس در آخرین بازی ملی خود در اولین روز از ماه ژوئن سال ۲۰۱۶ به پیروزی ۶-۱ مقابل کره جنوبی رسید تا بعد از انجام ۱۶۷ بازی، به ۱۲۱ پیروزی ملی رسیده باشد. رکوردی که اکنون و بعد از گذشت 3 سال، توسط هموطن او در آستانه فروپاشی است.

در جریان هفته سوم رقابت های مقدماتی یورو ۲۰۲۰ امشب  اسپانیا مهمان جزایر فارو خواهد بود و راموس که در ۱۶۳ مسابقه ملی خود به ۱۲۱ پیروزی دست یافته، می‌تواند با کسب یک پیروزی دیگر و ثبت رکورد ۱۲۲ پیروزی، در بین همه بازیکنان ملی پوش تاریخ فوتبال رکورددار شود. بعد از راموس و کاسیاس، نفرات سوم و چهارم این فهرست نیز اسپانیایی هستند؛ ژاوی هرناندز در ۱۳۳ بازی ملی به ۱۰۰ پیروزی رسید و آندرس اینیستا هم در ۱۳۱ بازی موفق به کسب ۹۶ پیروزی شد. البته این دو دیگر در تیم ملی اسپانیا حضور ندارند و در حقیقت نزدیک ترین بازیکن فعال دنیای فوتبال به سرخیو راموس، کریستیانو رونالدو است که بعد از ۱۵۷ بازی به همراه پرتغال، ۹۲ برد کسب کرده است.

راموس اولین بازی ملی خود را در روز ۲۶ مارچ ۲۰۰۵ و با حضوری 45 دقیقه ای در جریان پیروزی ۳-۰ شاگردان لوئیس آراگونس مقابل چین به ثبت رساند. ۱۴ سال بعد، راموس در آستانه تبدیل شدن به باسابقه ترین بازیکن تاریخ فوتبال اسپانیا است. در شرایطی که به نظر نمی‌رسد کاسیاس دوباره به تیم ملی بازگردد (او هنوز رسما از فوتبال ملی کناره گیری نکرده) راموس با انجام ۱۶۳ بازی تنها ۴ بازی با برابر شدن با رکورد ایکر مقدس فاصله دارد. اگر راموس در بازی های آتی اسپانیا حضوری کامل داشته باشد، بعد از پشت سر گذاشتن دیدار مقابل فارو، سوئد و رومانی، او می‌تواند در بازی روز ۸ سپتامبر ۲۰۱۹ در ال‌مولینون خیخون مقابل همین فارو به رکورد ۱۶۷ بازی کاسیاس برسد.

بعد از بازی برگشت مقابل فارو، اسپانیا در روز ۱۲ اکتبر در اسلو مهمان نروژ خواهد بود و راموس در آن بازی می‌تواند با انجام صد و شصت و هشتمین بازی رسما از کاسیاس عبور کرده و به باسابقه ترین بازیکن تاریخ تیم ملی اسپانیا تبدیل شود. هدف بعدی راموس، عبور از دوران ملی کاسیاس (از نظر تعداد سال های حضور در تیم ملی) خواهد بود. کاسیاس اولین بازی ملی خود را در روز ۳ ژوئن ۲۰۰۰ مقابل سوئد انجام داد و آخرین بازی ملی را در روز یک ژوئن ۲۰۱۶ برابر کره جنوبی پشت سر گذاشت تا دوران ملی او، دو روز قبل از رسیدن به ۱۶ سالگی به پایان برسد. راموس اکنون بیشتر از ۱۴ سال در تیم ملی حضور داشته و در مارچ ۲۰۲۱ می‌تواند از این رکورد هم عبور کند.

به جز کاسیاس، در تاریخ فوتبال ملی اسپانیا تنها بازیکنانی نظیر ریکاردو زامورا (1920 تا 1936)، لوئیس سوارز (1957 تا 1972) و فرانسیسکو خنتو (1955 تا 1969) توانسته اند در مدت زمانی بیشتر از راموس پیراهن تیم ملی اسپانیا را به تن داشته باشند. زمانی که راموس در سن 18 سالگی نخستین بازی ملی خود را برای اسپانیا انجام می‌داد، خواکین کاپاروش سرمربی او در سویا بود. کاپاروش درباره خصوصیات راموس می‌گوید: «آمار و ارقام همه چیز را درباره او می‌گویند، افتخاراتی که او به همراه رئال مادرید و اسپانیا کسب کرده است، اما شخصیت و شیوه بازی او بالاتر از همه این رکوردها قرار می‌گیرد. حتما باید شخصیت خاصی داشته باشید که در 16 و یا 17 سالگی به همراه تیم اصلی تمرین کنید. جدا از استعدادش، راموس روحیه ای بسیار قوی داشت، در همان سن کم می‌توانست به بازیکنان تیم اصلی انگیزه تزریق کند. او اینگونه به دنیا آمده است.»

نود

     
آی اسپورت
2019-06-07 19:41:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر