فهرست
سه ستاره قهرمان در تیم منتخب جام
سه ستاره قهرمان در تیم منتخب جام

سه ستاره قهرمان در تیم منتخب جام

آی‌اسپورت – جام جهانی 2018 فینالی پر از اتفاق داشت، از گل به خودی ماریو مانزوکیچ و دخالت دوباره وار گرفته تا اشتباه بزرگ هوگو لوریس و نمایش مقتدرانه دیگری از پل پوگبا.

پوگبا، بهترین بازیکن جوان جام گذشته، در این دوره، بهترین نمایشش را برای بازی آخر گذشت. ستاره منچستر یونایتد که فصل پر فراز و نشیبی را در اولدترافورد پشت سر گذاشته بود، در مجموع تورنمنت، به خصوص از بازی دوم به بعد بدل به یکی از کلیدی‌ترین مهره‌های تیمش شد و در فینال، در روزی که انگولو کانته برعکس همیشه در اوج نبود، بر میانه زمین حکفرمایی کرد.

هافبک فرانسوی‌ها با گلی که زد، روی حرکتی که خودش با پاس بیرون پای بی‌نظریش به کیلین امباپه شروع کرده بود، این نمایش عالی را تکمیل کرد و به همین خاطر با کسب نمره 8.42 از هواسکورد به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد و در قلب خط میانی تیم منتخب جام هم قرار گرفت.

اما پوگبا تنها ستاره درخشان "له بلو" در جریان فتح دومین جام جهانی‌شان نبود. امباپه که با سرعت خودش روی پاس پوگبا خط دفاعی خسته کرواسی را به هم ریخت و در نهایت پایه‌گذار گل سوم تیمش شد، گل چهارم را هم خودش زد تا بعد از پله تنها دومین تینیجری باشد که در فینال جام جهانی موفق به باز کردن دروازه حریف شده.

امباپه پیش از این هم با دو گلی که به آرژانتین زده بود، یک بار دیگر بعد از پله، بدل به دومین تینیجری شد که در یک بازی جام جهانی دو گل می‌زند. ستاره 19 ساله پاریسی‌ها که به عنوان پدیده اول جام 2018 هم انتخاب شد در کل تورنمنت 87.5 درصد از ضرباتش درون چهارچوب حریفان بود و با 32 دریبل موفق در جمع سه بازیکن برتر جام از این منظر هم قرار گرفت. پس تعجبی ندارد که شماره 10 فرانسه هم به تیم منتخب ما اضافه شود.

اما یکی از سورپریزهای اصلی دیدیه دشان برای شروع جام جهانی نیمکت‌نشین کردن جبرئیل سیدیبه و بنجامین مندی بود. سیدیبه و مندی، کنار خود امباپه، عضوی از آن موناکوی شگفت‌انگیز دو فصل پیش بودند که بالاخره قهرمانی لیگ یک را از چنگال پاریس سن ژرمن درآورد و تا نیمه نهایی چمپیونز لیگ هم پیش رفت. یا این وجود این دو فولبک باتجربه‌تر در روسیه جای خودشان را به بنجامین پاوار و لوکاس هرناندز دادند.

پاوار با گل فوق‌العاده‌ای که به آرژانتین زد نام خودش را سر زبان‌ها انداخت و در کتاب قصه‌های جام جهانی 2018 جاودانه شد. هرناندز اما با تمام درس‌هایی که از دیگو سیمئونه گرفته بود بازی به بازی بهتر شد و جواب اعتقاد دشان، شاید حتی بیشتر از آنچه خودش انتظار داشت را داد.

هرناندز عضوی از خط دفاعی‌ای بود که بیشتر از هر تیم دیگری در تورنمنت کلین شیت داشت (4). او در بعد دفاعی بیش از هر مدافع چپ دیگری در جام برنده جدال‌های هوایی (12) بود و بیشتر از همه هم‌پستی‌های خودش تکل زد (16) و توپ‌های حریفان را دفع کرد (18).

در بعد هجومی هم هرناندز دو پاس گل در جام داد، اولی به خود پاوار مقابل آرژانتین و دومی در راه ثبت آخرین گل فرانسه در روسیه به دست امباپه. بدین ترتیب مدافع 22 ساله اتلتیکو مادرید هم به عنوان سومین فرانسوی در جمع بهترین‌های جام جهانی 2018 قرار می‌گیرد.

۲    
آی اسپورت
2018-07-17 15:39:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر