فهرست
پیش‌بازی روسیه-عربستان؛ آغاز نسبتا سرد
پیش‌بازی روسیه-عربستان؛ آغاز نسبتا سرد
جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

پیش‌بازی روسیه-عربستان؛ آغاز نسبتا سرد

آی‌اسپورت- دو تیم روسیه و عربستان فردا شب (پنج‌شنبه) از ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه لوژنیکی، افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را برگزار خواهند کرد. بالاخره بعد از مدت‌ها انتظار تورنمنت تابستانی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه روز پنج شنبه آغاز می‌شود. در اولین دیدار این جام میزبان به مصاف عربستان سعودی خواهد رفت. قضاوت این بازی را آقای نستور پیتانا از آرژانتین برعهده خواهد داشت.

شرایط کلی

روسیه که به دلیل میزبانی از حضور در مراحل مقدماتی جام جهانی معاف شد در سال ۲۰۱۸ دیدارهای دوستانه مناسبی برگزار کرد. آنها با برزیل، فرانسه، اتریش و ترکیه بازی کردند و۳ باخت و یک مساوی کسب کردند. آن ها در این بازی ها نتایج خوبی کسب نکردند اما به نظر می رسد نقاط ضعف خود را شناسایی کردند و با تمام قوا به مصاف عربستان خواهند رفت. در آن سو نیز عربستان در سال ۲۰۱۸ به مصاف تیم های درجه یک اروپایی از جمله بلژیک، ایتالیا و آلمان رفت.

در مراحل مقدماتی جام جهانی منطقه آسیا، برت فن مارویک هدایت عربستان را بر عهده داشت و توانست بالاتر از استرالیا در جایگاه دوم قرار بگیرد. بعد از برت فن مارویک، ادگاردو بائوزا تنها در پنج بازی دوستانه سرمربی عربستان شد و سپس فدراسیون فوتبال عربستان پیتزی سرمربی سابق شیلی و والنسیا را به سمت مربیگری تیم ملی کشور خود منصوب کردند.

رویارویی قبلی

این دو تیم تنها در شش اکتبر سال ۱۹۹۳ در یک بازی دوستانه به مصاف هم رفتند که عربستان با پیروزی ۴-۲ روسیه را شکست داد.

ترکیب احتمالی:

خط خوردن نام نواف العابد ستاره باشگاه الهلال شوک بزرگی به فوتبال عرستان بود و حالا به نظر می رسد که پیتزی به خاطر سرعت بالای  فهد المولد و دوساری چشم به ضد حملات دوخته باشد. گولووین در آن سمت نیز مرد اصلی چرچسوف به شمار می رود. گولووین فصل خوبی را در زسکامسکو سپری کرده است.

 نکات آماری 

  • عربستان یکی از تنها ۴ آسیایی دارای سابقه صعود از مرحله گروهی جام‌جهانی است.
  • عربستان اولین آسیایی حاضر در یک بازی افتتاحیه جام‌جهانی نام دارد.
  • بهترین عنوان روسیه در تاریخ جام‌جهانی عنوان چهارمی جام‌جهانی ۱۹۶۶ است.

 

نود

۱ ۱  
آی اسپورت
2018-06-14 02:36:00
همچنین در این باره بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
بهزاد
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷، ۰۹:۱۲
برعکس تصورها یه بازی جذاب از آب درمیاد و امیدوارم روسیه با نتیجه قاطع عربستانو له کنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر