فهرست
رونالدو، رئال و یوونتوس؛ سه شکست خورده
رونالدو، رئال و یوونتوس؛ سه شکست خورده

رونالدو، رئال و یوونتوس؛ سه شکست خورده

آی اسپورت - بالاخره تایید شد؛ کریستیانو رونالدو پس از 9 سال درخشان و باشکوه در رئال مادرید از این تیم جدا و راهی یوونتوس شد. از نگاه من، این یکی از بدترین معامله‌های تاریخ فوتبال بود. انتقالی که در آن، همه طرف‌های ماجرا شکست خوردند. زمان این را ثابت خواهد کرد.

از رئال مادرید شروع می‌کنیم: رئالی‌ها بازیکنی را از دست دادند که فصلی 50 گل می‌زد و بار دیگر فرصت یک خداحافظی در خور و شان یک اسطوره را از دست دادند. همانطور که پیش از این در مورد رائول و کاسیاس شاهدش بودیم، رونالدو نیز رئال را با یک بیانیه و بدون مراسمی خاص ترک کرد.

این بار شاهد خداحافظی یک بازیکن دست‌پرورده باشگاه نبودیم. کسی رئال را ترک می‌کرد که همراه با دی‌استفانو، بزرگترین بازیکن تاریخ باشگاه است. فوق‌ستاره‌ای که با ثبت 451 گل، 4 توپ طلا و 4 قهرمانی چمپیونزلیگ به 9 فصل درخشان خود پایان بخشید. بازیکنی که احتمالا رئال دیگر مشابهش را پیدا نخواهد کرد.

رئال شاید یک، دو، سه و حتی چهار بازیکن بزرگ را به جای او جذب کند، بدون اینکه حتی یکی بتواند 9 فصل پیاپی 50 گل به ثمر برساند. مسئولان رئال باید با خود تعمق کنند و ببینند که چرا بازیکنی مثل رونالدو باید به این شکل جدا شود. دریافت 100 میلیون یورو برای بازیکنی 33 ساله، رقم خارق‌العاده‌ای است اما در مورد رونالدو صحبت می‌کنیم، افسانه‌ای که قیمت ندارد.

رونالدو: او از رئال رفت چرا که از دست فلورنتینو پرز عصبانی بود. او احساس می‌کرد که در باشگاه دیگر علاقه‌ای به او ندارند و اینکه دستمزدش منصفانه نیست. او به خاطر قضیه مالیاتی نیز حمایت باشگاه را احساس نکرد و به همه این دلایل، به درهای خروجی باشگاه نزدیک و نزدیک‌تر شد و سرانجام رئال را ترک کرد.

رونالدو مثل هر بازیکنی حق دارد برای آینده خود تصمیم بگیرد ولی او بهتر است به این هم فکر کند که این همه افتخار در رئال را به تنهایی کسب نکرد و ستاره‎هایی چون مودریچ، راموس، بنزما، مارسلو، کاسیمیرو و ... نیز در کنارش بودند. فوتبال یک ورزش تیمی است و نه فقط مختص یک فوتبالیست.

در یوونتوس، رونالدو هرگز نخواهد توانست 50 گل در یک فصل به ثمر برساند. او دیگر در دیداری با یک میلیارد مخاطب حاضر نخواهد شد(ال کلاسیکو). او آفتاب مادرید را نیز با سرمای تورین عوض کرده و واضح است که در فوتبالش نیز یک قدم به عقب برداشته است.

رونالدو باید در این تعمق کند که چرا باشگاه اجازه داد انتقال او تنها با رقم 100 میلیون یورو رقم بخورد! اینکه چرا روز گذشته هیچ هواداری بیرون درهای برنابئو برای مخالفت با انتقالش حاضر نشد. اینکه چرا هواداران رئال، عاشق مودریچ هستند و نه او. واقعیت این است که آنها فقط عاشق گل‌های رونالدو بودند و نه خودش.

و با یوونتوس تمام می‌کنیم: ضربه قرن، انتقال قرن. در ایتالیا انتقال رونالدو را اینگونه توصیف می‌کنند. بله، این شکار مثل یک نمایش بزرگ است. این روزها تمام خواهند شد و در طول یک هفته باشگاه ایتالیایی با یک حقیقت تلخ مواجه خواهد شد. یوونتوس برای رقم زدن این انتقال، متحمل بار اقتصادی فروانی شده است. پروژه‌ای 345 میلیون یورویی، 112 میلیون یورو بعلاوه سالی 60 میلیون یورو دستمزد ناخالص  برای یک بازیکن 34 ساله.

اینکه رونالدو در فرم بدنی خارق‌العاده‌ای قرار دارد، یک حقیقت انکارنشدنی است ولی نباید فراموش کرد که در همین فصل گذشته، او هفت بازی لالیگا و 6 بازی کوپا دل‌ری را از دست داد برای اینکه در انتهای فصل از لحاظ قوای بدنی تحلیل نرود. برای اینکه بازیکنی که به زودی 34 ساله خواهد شد، نیاز به استراحت بیشتری دارد.

او که قراردادی چهار ساله با یوونتوس بسته، یک سال دیگر 35 ساله خواهد بود و دو سال دیگر 36 ساله. به اعتقاد من، وقتی شما به بازیکنی سالانه 30 میلیون یورو دستمزد پرداخت می‌کنید، انتظار دارید تا حداقل 50 بازی در یک فصل انجام دهد و باید هم اینگونه باشد اما در مورد رونالدوی پا به سن گذاشته.....

ورزش 3

۷ ۱  
آی اسپورت
2018-07-11 15:07:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
pooyan
چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷، ۱۵:۴۲
با رونالدو آشتي كرده ام
نه چون من بارسايي هستم و او ديگر مقابل تيمم بازي نخواهد كرد
كه من بيشتر منچستري هستم
نه چون تيم مورد علاقه ام از ايتاليا يوونتوس است
كه من بيشتر ميلاني هستم
و هزاران نه ديگر
با او آشتي كرده ام چون بنظرم جسارت زيادي ميخواهد پيله امن خود را بشكني
آشتي كرده ام چون ريسكي كه او كرد شايسته احترام فراوانيست
اگر مسي يك درصد از انگيزه رونالدو را داست تمام تاريخ فوتبال را بنام خود سند زده بود
۹
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر