فهرست
استقلال اسیر هافبک‌های ازبک
استقلال اسیر هافبک‌های ازبک

استقلال اسیر هافبک‌های ازبک

آی اسپورت - مجید نامجومطلق سرمربی استقلال که در دیدار با الاهلی نیاز به پیروزی داشت تیمش را با سه مهاجم روانه میدان کرد و موفق شد تیم از پیش صعود کرده الاهلی را با درخشش سه مهاجم خود و البته علی کریمی شکست دهد و با پنج امتیاز به دور بعدی مسابقات صعود کند.

اما نکته‌ای که قبل از بازی با پاختاکور باعث سردرگمی هواداران استقلال شده بود ترکیب این تیم مقابل پاختاکور بود، اینکه بازهم نامجومطلق با سه مهاجم بازی خواهد کرد یا با ترکیبی محتاطانه پای به میدان خواهد گذاشت، نامجو در نبود بازیکنانی چون میلیچ و غفوری بازهم تیمش را با سه مهاجم به میدان فرستاد.

شاید اگر کادرفنی استقلال آنالیز درستی از پاختاکور داشتند قطعا با سه مهاجم مقابل این تیم قرار نمی‌گرفت و احتمالا جای ارسلان مطهری که مهره سوخته دیدار دیشب استقلال شد از یک هافبک که هم می‌توانست رضاوند باشد و هم فرشید باقری در ترکیب خود استفاده کند تا بتواند نقطه قوت پاختاکور که کنترل بازی در میانه میدان و پرس سنگین بود را خنثی کند.

نامجومطلق پس از دیدار در کنفرانس خبری از از خستگی بازیکنان و اشتباه داور حرف زد، اما کاملا مشخص بود این پاختاکور بود که در هر دو نیمه تیم برتر میدان بود و میانه میدان در اختیار داشت و حتی پس از گل دوم این تیم بود که صاحب توپ و زمین بود شاید اگر نامجو از ابتدا با یک هافبک اضافه‌تر بازی می‌کرد و ارسلان را برای نیمه دوم نگه می‌داشت می‌توانست گره گشای استقلال در نیمه دوم باشد.

فارغ از همه این بحث‌ها عملکرد ضعیف حسینی در این دیدار بازهم به چشم آمد تا استقلالی‌ها خلاء یک دروازه‌بان شش دانگ را در تیمش حس کنند، حسینی روی توپ اول که بازهم در شش قدم بود از دروازه خروج نکرد تا مهاجم پاختاکور به راحتی دروازه استقلال را باز کند و روی گل دوم با اینکه موقعیت جدی نبود با فاصله گرفتن از خط دروازه و بیرون آمدنش گل بسیار بدی را دریافت کرد تا استقلال بازهم از این ناحیه لطمه بخورد.

در پایان با بپذیریم این شکست از ارزش‌های مجید نامجومطلق کم نخواهد کرد، چون این بازیکن پشین استقلال در شرایطی بحرانی این تیم را تحویل گرفت و از مرحله گروهی هم بالا رفت، اما اسیر کمبود بازیکن و اشتباهات فردی شد تا وداع تلخی با استقلال داشته باشد.

 

میزان 

۱    
آی اسپورت
2020-09-27 16:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر