فهرست
هزینه سنگین برنامه کی‌روش؛ روزی ۵۰۰میلیون!
هزینه سنگین برنامه کی‌روش؛ روزی ۵۰۰میلیون!

هزینه سنگین برنامه کی‌روش؛ روزی ۵۰۰میلیون!

آی اسپورت- در میان تمام گمانه‌زنی‌هایی که پیرامون اردوگاه محل اسکان کاروان تیم ملی در روسیه به گوش می‌رسید، مدیران فدراسیون فوتبال از اردوگاه باشگاه مطرح شهر مسکو به‌عنوان گزینه نهایی برای اسکان تیم ملی در مدت 20 روز اقامت در این کشور نام بردند؛ کمپی با هزینه سنگین2 میلیون یورویی که در نوع خود قابل توجه بود. کمپ باشگاه لکوموتیو در مرکز شهر مسکو محلی است که کارلوس کی‌روش و روسای فدراسیون فوتبال در حاشیه سفر خود برای قرعه‌کشی جام جهانی 2018 مراحل نهایی اجاره و امضای قرارداد آن را انجام دادند. کمپی که گفته شد پیش از این توسط فدراسیون فوتبال ایتالیا رزرو شده بود تا در صورت صعود این تیم میزبان آنها باشد اما با حذف آتزوری مشتری نداشت و ایران از این فرصت نهایت بهره را برد تا صاحب کمپی مدرن شود. اما رقمی که فدراسیون برای اجاره اردوگاه باشگاه لکوموتیو مطرح کرد فوق‌العاده عجیب بود، گرچه فدراسیون فوتبال مدعی شد هزینه این اردوگاه و اسکان ایران در مسکو توسط فیفا پرداخت خواهد شد اما قیمت 2میلیون یورویی اردوگاه لکوموتیو آن هم برای اقامت 21 روزه رقم هنگفتی است چون انتخاب اول ایران و کی‌روش در فاصله 70 کیلومتری مسکو چیزی در حدود یک سوم این مبلغ هزینه داشت. اگر 2 میلیون یورو را بر 21 روز تقسیم کنیم، هزینه تیم ملی به ازای هر روز 100 هزار یورو و تقریبا 500 میلیون تومان خواهد بود. این اردوگاه که در حاشیه ورزشگاه اصلی باشگاه لکوموتیو صدرنشین فعلی لیگ برتر روسیه قرار دارد، مجهز به هتل، سالن سرپوشیده با تمامی امکانات آب درمانی و بدنسازی، دو زمین تمرین یکی با سکوهای تماشاگر و دیگری بدون سکو در کنار زمین چمن مصنوعی است که قرار شده به مدت 21 روز در اختیار تیم ملی ایران قرار بگیرد. دیگر نکته جالب از اجاره این اردوگاه به درخواست ایران و کی‌روش از مسوولان روسی برمی‌گشت که در مدت اقامت کاروان تیم ملی در این 21 روز، اردوگاه به صورت کامل قرنطینه و در اختیار ایران خواهد بود. هیچ فردی هم حق استفاده از آن را ندارد تا ملی‌پوشان تنها افراد حاضر و مجاز به حضور در این اردوگاه باشند.

ایلنا

 

۵ ۵  
آی اسپورت
2018-01-05 22:10:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
ولی
جمعه ۱۵ دی ۱۳۹۶، ۲۲:۲۸
اینم فکر کرده چه خبره ، میخوای سه تا باخت پشت سرهم بیاری و دست از پا درازتر برگردی
ارمان
جمعه ۱۵ دی ۱۳۹۶، ۲۲:۳۶

از خدامونم باشه تیم ملی با این امکانات اماده میشه
تیم برا رقابت با اسپانیا پرتغال و مراکش بهترین امکانات میخواد.
تو ایران که نداریم لااقل اونجا استفاده کنن ملی پوشها.
این پولم اگه فیفا نده و دست فدراسیون برسه معلوم نیست چی میشه و کجا میره. بهتر که اینجاهها خرج شه.
۵ ۱
محسن
شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶، ۰۰:۵۹
فکر نمیکنی از سر احساسات نظر دادی؟اگر مربی دیگری هم بود نطرت همین بود؟ برای چه نتیجه ای این هزینه؟ بازخورد این هزینه چیست؟درامد فدراسیون ایران کجا و کشورهای دیگر کجا.
Inter
جمعه ۱۵ دی ۱۳۹۶، ۲۲:۵۷
داداش اشتباه میزنی یورو 5500 هست نه 5000.در ضمن هر چ قدر پول بدی اش میخوری.صد درصد امکاناتش عالیه ک ایتالیا میخواسته بگیرتش و گرنه مرض ندارند برن اینو بگیرن.
۴
علیرضا
شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۴۴
آقا محسن.... اگه مربی دیگری غیر از مربیان دارای دانش و تجربه بین المللی در حد کی روش یا برانکو باشند معلومه که موافق این هزینه نباید باشیم.... اتفاقا چون سرمربی با دانش و تجربه جهانی بالای سر بچه هاست حیفه همه امکانات با هم فراهم نباشه و شانس خود رو برای درخشش بازیکنان در ویترین مهم جام جهانی فراهم نکنیم. اگر شما نگاهی به مصوبه 3 برابر شدن میزان دریافتی باشگاه ها از هر روز حضور بازیکنان آن ها در تیم ملی که اخیرا تصویب شده مطلع بودی درک می کردی که موفقیت بازیکنان حتا اگه منجر به صعود نشه، چه ارزش افزوده اقتصادی رو نصیب فوتبال ایران می کنه.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر