فهرست
رونمایی از آرژانتینی‌ترین مسیِ تمام دوران‌ها
رونمایی از آرژانتینی‌ترین مسیِ تمام دوران‌ها

رونمایی از آرژانتینی‌ترین مسیِ تمام دوران‌ها

آی اسپورت - کوپا آمه‌ریکای چهل‌وششم محلی بود برای نمایش متفاوت‌ترین مسی دوران‌ها. لیونلی که نتیجه کارش در لباس آلبی سلسته بازهم به قهرمانی منتج نشد اما همراه با تغییرات فراوانی بود. شماره ۱۰ در برزیل کارهایی کرد که پیش از این از او ندیده بودیم؛ یک مسیِ صددرصد آرژانتینی.

بازهم قهرمان نشد

او از جام‌جهانی ۲۰۰۶ در تمام تورنمنت‌ها همراه تیم بزرگسالان آرژانتین بوده است؛ چهار جام‌جهانی و 5 کوپا آمه‌ریکا. رسیدن به چهار فینال و طبیعتا چهار عنوان دومی که حالا با یک مقام سومی در کوپای ۲۰۱۹ همراه شد. مسی در این جام از لحاظ آماری عملکرد ویژه و خیره‌کننده‌ای نداشت. او یک گل از روی نقطه پنالتی وارد دروازه پاراگوئه کرد. یک پاس‌گل هم در دیدار رده‌بندی مقابل شیلی برای آگوئرو فرستاد تا همچنان بهترین پاسور تاریخ این رقابت‌ها باشد. او یک توپ هم مقابل برزیل به تیرک کوبید. درباره ریز عملکرد لئو باید گفت که او به جز دیدار برابر قطر و ونزوئلا در باقی بازی‌ها نمایش خوب و قابل قبولی داشت اما نتوانست در بحث گلزنی نمایش قابل اعتنایی داشته باشد.

اخراج

هنوز هم خیلی‌ها متوجه نشده‌اند که چرا او اخراج شد و چرا VAR تصمیم اشتباه داور را تصحیح نکرد. مسی بعد از اولین بازی ملی‌اش در برابر مجارستان برای دومین بار در دوران بازیگری از زمین مسابقه اخراج شد. رسانه‌های آرژانتینی به‌شدت به حمایت از او پرداختند و به کنفدراسیون فوتبال‌آمریکای‌‌جنوبی تاختند. آنها بر این باورند که پروژه کمک داور ویدئویی در این جام نه‌تنها اشتباهات داوری را کمتر نکرد بلکه روی آنها صحه گذاشت و تردیدها را چند برابر کرد.

مصاحبه‌های آتشین

مسی همیشه شخصیت آرامی داشته است. خیلی کم پیش می‌آید که مصاحبه‌های آتشین و تند از او ببینیم یا بشنویم. اما در حین برگزاری مسابقات کوپا ۲۰۱۹ مسی چند مصاحبه انتقادی انجام داد. او ابتدا نسبت به چمن ورزشگاه‌ها ایراد گرفت و در ادامه، پس از شکست مقابل برزیل از داور اکوادوری انتقاد کرد و او را شایسته احترام گذاشتن ندانست. مسی بر این باور بود که داوری، آرژانتین را از فینالیست شدن بازداشته است. ستاره ۳۲ ساله بارسلونا بعد از بازی رده‌بندی هم با عصبانیت زیاد به  عملکردکنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی پرداخت و تصریح کرد: «هر چیزی که گفتم اتفاق افتاد. برای دریافت مدال به آنجا نرفتم چون ما نباید بخشی از این فساد و بی‌احترامی باشیم. ما می‌توانستیم به چیزهای بیشتری برسیم اما آنها اجازه ندادند چنین اتفاقی رخ دهد. فساد و داوران اجازه ندادند مردم از فوتبال لذت ببرند و همه چیز خراب شد. فساد و داوران به ما اجازه ندادند که در فینال باشیم، شما همیشه باید حقیقت را بگویید. شکی ندارم که برزیل قهرمان می‌شود. متاسفانه فکر می‌کنم می‌خواهند برزیل را قهرمان کنند. امیدوارم داوران و VAR کاری به فینال نداشته باشند و اجازه دهند پرو رقابت کند، زیرا آنها چنین تیمی دارند. با این حال، شک دارم که بگذارند. هرگز از گفتن حقیقت دست نخواهم کشید.»

مسی دفاع می‌کند

یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های مسی در آرژانتین ورژن اسکالونی در این بود که او در کارهای دفاعی هم شرکت می‌کرد. لئو که از میزان توانایی هم‌تیمی‌های خود باخبر بود خیلی اوقات در یک‌سوم خط دفاعی حاضر می‌شد و با بازیکنان حریف بر سر توپ مبارزه می‌کرد. اتفاقی که در بارسلونا تقریبا به هیچ‌وجه شاهد آن نیستیم. مسی تمام انرژی خود را روی حمله و پرس‌های ناگهانی می‌گذارد اما در تیم ملی آرژانتین اوضاع متفاوت بود. شماره ۱۰ آلبی سلسته در این جام بیش از پیش تلاش می‌کرد و همین به محبوبیتش افزوده بود. او برای اولین بار در این جام سرود آرژانتین را خواند و به تمام شایعاتی که در این سال‌ها پیرامونش وجود داشت پایان داد. مشاهدات گواه این است که او با مسن‌تر شدن، راه و رسم مواجهه با انتقادهایی از این دست را هم آموخته است.

ناامید نشد

مسی بعد از ناکامی در این تورنمنت رفتار گذشته را از خود نشان نداد. دیگر ناامیدی در رفتار و حرکاتش دیده نشد. نه گریه کرد؛ نه خداحافظی کرد و نه نسبت به آینده دید بدی داشت. او به حمایت از کادر فنی و هم‌تیمی‌های خود پرداخت و به هواداران تضمین داد تیم در ادامه بهتر خواهد شد. او از طرفداران آلبی سلسته خواست تا به این تیم فرصت بدهند. باید دید کاپیتان مسی که حالا در آرژانتینی‌ترین فرم خود قرار دارد می‌تواند سال آینده به طلسم قهرمان نشدن‌های تیمش پایان دهد یا خیر.

 

فرهیختگان 

۵    
آی اسپورت
2019-07-08 12:46:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر