فهرست
۱۴گل در ۱۲بازی/ آقای کلین‌شیت کجاست؟
۱۴گل در ۱۲بازی/ آقای کلین‌شیت کجاست؟

۱۴گل در ۱۲بازی/ آقای کلین‌شیت کجاست؟

آی اسپورت – شکست 4-0 پرسپولیس مقابل الهلال و نمایش ضعیف علیرضا بیرانوند یک بار دیگر تردیدهایی را درباره توانایی‎های او در اذهان عمومی ایجاد کرد. بیرانوند البته در اوایل بازی یک بار ناجی دروازه پرسپولیس شد اما در ادامه روی چند صحنه واکنش‌هایی ضعیف نشان داد و روی گل‌ها تا حدودی مقصر هم بود. اما این اولین نمایش بد بیرانوند در روزها و ماه‎های اخیر نبود و دروازه‌بان اول تیم ملی مدت‌هاست که از روزهای اوج خود فاصله گرفته است. بیرانوند در فصل گذشته لیگ برتر آقای کلین‌شیت فوتبال ایران بود و علاوه بر این در مرحله گروهی و یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا هم در 8 بازی موفق به ثبت 4 کلین‌شیت شده بود. او تا قبل از دو بازی آخر تیم ملی هم در 7 بازی موفق به بسته نگه داشتن دروازه ایران شده بود اما این آمار برای او از ابتدای فصل جاری یعنی لیگ هفدهم به شکلی کاملا معنادار و نگران‌کننده تغییر پیدا کرده است.

بیرانوند در 7 بازی اول لیگ هفدهم فقط 3 کلین‌شیت داشت و تا امروز 5 گل هم دریافت کرده که روی بسیاری از آنها مقصر اصلی هم قلمداد شده است؛ مثل تک‌گل پیکان و هر دو گل سپاهان. او از مرحله یک‌چهارم نهایی آسیا به بعد هم 3 بار برای پرسپولیس به میدان رفته که هرگز موفق به بسته نگه داشتن دروازه‌اش نشده و در این 3 بازی 7 گل دریافت کرده است. در تیم ملی هم در دو بازی آخر از کره جنوبی گل نخورد ولی مقابل سوریه مقصر اول هر دو گل حریف بود. به این ترتیب در مجموع، بیرانوند از شروع لیگ هفدهم تا امروز 12 بار برای پرسپولیس و تیم ملی به میدان رفته که حاصل آن 4 کلین‌شیت و دریافت 14 گل و میانگین بیشتر از یک گل در هر بازی بوده است.

این آمار نگران‌کننده بیش از هر چیز تایید کننده نظر کسانی است که معتقد بودند گل نخوردن بیرانوند در تیم ملی و پرسپولیس مدیون عملکرد خوب مدافعان این دو تیم است و شاید کم کم باید این نظریه را قبول کرد و به دنبال دروازه‎بان مطمئن‌تری برای این دو تیم بود.  

۱۶ ۹  
آی اسپورت
2017-09-27 18:20:00
نظر دهید

۹ نظر
شاهین ممسنی ❤❤
چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶، ۱۸:۳۰
چرا کسی از پانادیچ نمی پرسه توی تمرینات چکار می کنه؟؟
آیا جز مصاحبه و تمجید و تعریف های الکی از بیرانوند کاری بلد است؟؟
آیا توانسته درین دوسال نقاط ضعف بیرو روی جای گیری های غلط که علت اصلی گلهای این مدت پرسپولیس بوده است را رفع کند؟؟
حرف حساب
چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶، ۱۸:۳۳
متاسفانه سخت میشه باور برانکو (چه مثبت چه منفی) رو نسبت به یه بازیکن تغییر داد! اگه به رادو میدان بده هم باشه انگیزه بیشتر بیرانوند میشه و هم اینقدر گل مفت نمیخوریم!
على سپاهانى
چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶، ۱۸:۳۸
خوشم مياد خوب شجاع رو انداختيم بهشون :)))) مرسى هستى شجاع :)))
شله زرد سقوط نکن
چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶، ۱۹:۰۰
زرنگی پیشکش:))))
فرهاد
چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶، ۲۱:۱۶
حاضریم سقوط کنیم ولی به شما لایی بزنیم اخ چه حالی داد گل دقیقه 90 لایی
4 تایی که خورد 10 تایی که نخورد.
چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶، ۲۰:۳۶
تازه سوراخوند لایی شانس آورد 10 تا نخورد.
محسن
چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶، ۲۳:۲۳
دیشب تا حالا بیش از هزار بار لعن و نفرین کردم مهاجمی که از سر سیری توپها را خراب کرد..نفهم بیشعور،با واژه تاریخسازی بیگانه بود!!!!،
تاربخساز
پنجشنبه ۶ مهر ۱۳۹۶، ۰۴:۵۷
۶ تا در ۵۵ دقیقه
بقیه سوسول بازی
۱
فرهاد
چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶، ۲۱:۱۲
کلین شیت ها بدلیل نظم خط دفاعی بوده وگرنه بیرانوند همیشه سوراخ بوده در نفتم گلهایی بدی می خورد اقای لایی خور
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر