فهرست
نه! / مخالفت قاطع فدراسیون با استعفای کی‌روش
نه! / مخالفت قاطع فدراسیون با استعفای کی‌روش

نه! / مخالفت قاطع فدراسیون با استعفای کی‌روش

 آی اسپورت- در فدراسیون فوتبال همیشه دو گروه وجود داشتند. گروهی که طرفدار و حافظ منافع کی‌روش بودند و در برابر هر اتفاقی در مقابل او کوتاه می‌آمدند و گروهی دیگر منتقد. آنها اعتقاد داشتند باید مقابل زیاده‌خواهی‌ها و تعیین تکلیف‌های کی‌روش ایستاد. نماینده این مخالفان در برهه‌ای امیرعابدینی بود. فردی که اختلافاتش با کی‌روش حتی در برهه‌ای این شایعه را به‌وجود آورد که با برانکو برای جانشینی او وارد مذاکره شده است. صحبت‌های امیرعابدینی نشان می‌دهد که او و احتمالا بقیه مخالفان هم فعلا به گروه دیگر پیوسته‌اند. خودش دلیل این تغییر رویه را حمایت از تیم ملی‌ عنوان می‌کند. از نکاتی که حمایت عابدینی را نشان می‌دهد این است که می‌‌گوید این استعفای کی‌روش صوری و برای گرفتن امتیاز نیست:« کی‌روش همیشه مشکلاتی با زمین تمرین، البسه و امکانات تیم ملی داشت. مشکلاتی که بعضی اوقات به استعفای او منجر می‌شد. استعفای شفاهی که برای گرفتن امتیاز بود. این بار اما شرایط کاملا فرق می‌‌کند. کی‌روش برای حفظ پرستیژ و شخصیتش استعفا داده است. او اعتقاد داشته که شخصیتش زیر سوال رفته. نمی‌‌تواند اختیار اردوهای تیمش را داشته باشد و فکر می‌کند که این مشکلات با رفتن او حل خواهد شد.»

آیا تاج و سایر اعضای فدراسیون هم چنین اعتقادی دارند؟ با رفتن کی‌روش مشکلات حل خواهد شد؟ «به هیچ عنوان. موضع رسمی فدراسیون این است که صد در صد با این استعفا مخالفت خواهد شد. البته همه چیز به این‌جا ختم نمی‌شود. بعد از مخالفت با استعفا، جلسه‌ای میان سرمربی تیم‌ملی و سایر مربیان برگزار خواهد شد تا مشکلات برای همیشه حل و فصل شود. برنامه آقای تاج هم از ابتدا همین بود. ایشان به امارات رفته بودند تا همین مشکلات را حل کنند. حالا بعد از استعفا هم چیزی تغییر نکرده و ما برنامه خود را پیش می‌بریم.»

مهدی تاج در اردوی امارات بوده. بعد از بازگشت او به ایران، استعفای کی‌روش هم به ایران می‌رسد. اگر قرار بود تاج در سفر به امارات مشکل را حل کند که دیگر نباید کار به استعفا کشیده می‌شد. با این حال عابدینی اعتقاد دارد که این مسائل ربطی به هم ندارد. البته شاید مساله‌ای هم پشت پرده است که ما از آن بی‌خبریم: «دیگر در این مدت همه کی‌روش را شناخته‌اند. او خیلی سریع و احساسی و بدون مشورت با کسی تصمیم می‌گیرد. این را هم نباید فراموش کنیم که افرادی خارج از ایران و در کشورهای همسایه و حتی داخل ایران هستند که از این دعواهای بوجود آمده سود می‌برند. پس تلاش می‌کنند تا کی‌روش را تحریک کرده و آب به آسیاب دشمن بریزند. فدراسیون اما تلاش می‌کند تا همه این مسائل را مدیریت کند. در شرایط فعلی، هیچ تغییر و تحولی نمی‌تواند به نفع تیم ملی باشد و همان‌طور که گفتم تصمیم ما صد در صد ماندن کی‌روش هست و به راهی غیر از آن فکر نمی‌‌کنیم.»

آیا عابدینی پیش از این به تغییر کی‌روش فکر می‌کرده؟ این سوالی است که عابدینی فقط آن را حاشیه‌هایی که برایش درست‌ کرده‌اند می‌داند: «در هیچ مقطعی و هیچ فردی در فدراسیون جلسه‌ای با برانکو نداشته که موضع آن سرمربی‌گری تیم‌ملی و حضور برانکو روی نیمکت باشد. موضع ما در قبال سرمربی تیم‌ملی یک کلمه است: حمایت، حمایت، حمایت.»

عابدینی باز هم از دست‌های پشت پرده می‌گوید. از آنهایی که می‌خواهند از این آب گل‌آلود ماهی بگیرند. خودی‌ها به دنبال منافع شخصی خود هستند و غیرخودی‌ها به دنبال ضربه به تیم‌ملی. عابدینی در این میان از نقش پیروانی هم می‌گوید. فردی که در کادرفنی رابطه چندان خوبی با عابدینی ندارد و بارها علیه هم مصاحبه کرده‌اند. عابدینی می‌گوید:«در مواقعی مشابه،تعامل با دیگران و آرام کردن اوضاع یکی از وظایف کادرفنی است. در این میان نکونام واقعا تلاش زیادی کرده. او بسیاری مواقع با کی‌روش مخالفت کرده و حرف‌هایش را صریح و شفاف می‌زند اما پیروانی به شدت تحت تاثیر کی‌روش قرار دارد و هر کاری که او بگوید انجام می‌دهد. پیروانی نه بحثی با کی‌روش انجام می‌دهد و نه مخالفتی می‌کند و بسیار تحت تاثیرش قرار دهد. او ارتباط خوبی هم با سایر مربیان برقرار نمی‌کند و این یکی از دلایل مشکلات پیش آمده است.»

 نیلوفر کنگرانی

 

 

۶ ۱۰  
آی اسپورت
2017-01-07 16:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۰ نظر
سامان
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۳۸
خدایی این كیروش باید بره تو مهد كودك كار كنه فوتبال كشور رو با رفتار بچه گانه به مسخره گرفته دقیقا مثل این بچه ها كه وقتی به درخواست چپ و راستشون شون پاسخ رد میدی شروع میكنن به گریه كردن و لجبازی كردن
فرزاد مهریار
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۳۹
ضعف بزرگ کارلوس کی روش عزیز همین است ؛ زود عصبانی می شود ، خشمش را کنترل نمی کند و بدون مشورت و احساسی تصمیم می‌گیرد . فقط کافی است که پاچه خوارها و خناسان دست به کار شوند و اخبار دروغ به ایشون بدهند و تحریکش کنن . اون وقت است که از این مرد دانشمند و حرفه ای ، هر کار غیر حرفه ای و اشتباهی ممکن است سر بزند...
امید
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۵۳
فیلمه. مگه دفعه اوله اینکارها را میکنه. تازه کیروش باید استعفای تاج را قبول کنه نه تاج خخخ. رئیس فدراسیون کیروشه. 4تا آدم منگول منفعل توی فدراسیون آبرو واسه ایران نگذاشتند. کیروش همه جا اخراج شده و فقط توی ایران بخاطر یه عده منگول عقب مونده رسانه ای موندگار شده. خدایا خودت ما را از این عقب ماندگی نجات بده
۹ ۲
محسن
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۷:۵۰
رحمتی را که کنار گذاشت چهل میلیون منگول هوادارش بودند!!!!انروز خودخواه نبود؟!!!!!
نمیدونم
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۲۰:۰۶
سگ رو بش غذا بدی تا آخر عمر جلوت دم تکون میده.
خدایا مارو از شر نمک نشناسی نجات بده
مجتبی فرد
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۷:۰۰
واقعا بعد از این همه کار مطبوعاتی، چه جدی گرفتید استعفای صوری آقای کی‌روش رو.
۵
پرسپولیس واقعی
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۷:۰۲
خوش استقبال و بد بدرقه ؛ این لقب ماست.
چرا نباید برود. ایشان در قرعه کشی جام جهانی که بودند حتی این مربی برزیل و روسیه نزد آیای کی روش می آمدند.
او بزرگتراز نام فوتبالمان بود.
احترامی داشت پیش همه
بارها در مصاحبه ی خارج از کشور از زشت بودن تحریمها و خوبی مردم ماگفت.
حالا برانکو چاپلوس شود سرمربی که حتی هموطناش هم سلامش نمی کنند.
کی روش هیچگاه مقام و جایگاه خود را به رخ مردم ما نکشید.
پیرمرد بره بهتره
چی میخواد
پول که داره اسم هم که داره
امید
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۷:۱۵
برو بابا. اسم پرسپولیسی روی خودت نگذار
۲
پرسپولیس واقعی
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۸:۵۷
من پرسپولیسی تو کامنتها نیستم .عضو باشگاه هواداران هستم پول می دهم تا حالا خیلی کمک کردم.
ولیعاشق شخص نیستم عاشق نلم باشگاه و پسراهنش هستم.
بیش از چهل سال است عاشق پرسپولیسم .
در طول این عمر خیلیها آمدند و رفتند ولی من هنوز به تیمم وفادارم.
هاشمی نسب و انصاریان رفتند ولی من ماندم.
آقاجان
شان سرمربی تیمم این نیست که هواداران تیمش را بهر دلیلی جلوی تیم ملی کشورش قرار دهد.
دوماه مانده به بازیهای سرنوشت ساز تیم ملی
آنوقت ما داریم چکار می کنیم.
شاهین
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۲۱:۵۸
نام مقدس پرسپولیس را روی اکانتت نذار.. ممنون
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر