فهرست
چرا کادر فنی استقلال دنبال دشمن می‌گردد؟
چرا کادر فنی استقلال دنبال دشمن می‌گردد؟

چرا کادر فنی استقلال دنبال دشمن می‌گردد؟

آی اسپورت - روند سینوسی استقلال ادامه دارد و آنها بعد از نمایش پرانتقاد در دربی توانستند در تبریز به یک برد پرگل برسند و صدر جدول را پس بگیرند. ظاهراً کادر فنی موقعیت جدید را فرصتی می‌داند که پاسخ منتقدان در روزهای بعد از دربی را بدهد.

صمد مرفاوی، دستیار فکری درخصوص انتقادات از استقلال گفت: «واقعاً خودم هم نمی‌دانم و برای ما جای تعجب دارد. شاید به خاطر این است که برنده هستیم (باخنده). علت چنین رفتارهای عجیبی به غیر از عناد و دشمنی با استقلال نیست و انگار یک عده هستند که دوست ندارند کادر فنی فعلی نتیجه بگیرند.»

صدرنشینی به معنی بدون عیب و نقص بودن یک تیم نیست و تمام کارشناسان بعد از دربی معتقد بودند که استقلال ضعف‌های دفاعی آشکاری داشت و خوش‌شانس بود که توانست از آن بازی یک امتیاز بگیرد. تغییرات ترکیب استقلال در بازی با تراکتور هم به معنی تأیید این مشکلات از سوی کادر فنی است و آنها با این تغییرات تلاش کردند ضعف‌های دربی را برطرف کنند. البته تعدادی از تغییرات ترکیب استقلال اجباری بود، ولی اضافه کردن دانشگر و شجاعیان به خاطر کمبودهای خط دفاع و میانی استقلال در دربی بود که کارشناسان و رسانه‌ها هم به آن اشاره کردند. اگر کادر فنی استقلال انتقادات را مغرضانه می‌داند، دلیل عمل کردن به توصیه‌های آنها چیست؟ تغییرات استقلال نسبت به دربی تقریباً همان مواردی است که کارشناسان، پیشکسوتان و رسانه‌ها به آن اشاره کرده بودند و با اعمال آنها نمایش تیم در تبریز پیشرفت محسوسی داشت.

حتی اگر صحت ادعای مرفاوی را تأیید کنیم و بپذیریم که گروهی دوست ندارند کادر فنی استقلال نتیجه بگیرد، چه نیازی به تأکید هفتگی روی این ماجراست؟ این موضوع ممکن است در مورد هر تیمی در ایران یا خارج صدق کند و از مربیان و طرفداران تیم رقیب گرفته تا خودی‌ها ممکن است راضی به موفقیت تیم نباشند، ولی نقش آنها در عملکرد تیم در مقایسه با تأثیر کادر فنی ناچیز است.

اعضای مختلف کادر فنی استقلال از شروع فصل بارها این ادعا را تکرار کرده‌اند، در حالی که صفر تا صد تمرینات تیم در اختیار آنهاست و همین مربیان هستند که ترکیب تیم را می‌چینند و در جریان بازی تعویض می‌کنند. اگر آنها به کارشان اطمینان دارند، نیازی به این مصاحبه‌ها نیست و بهتر است روی وظایف اصلی‌شان تمرکز کنند. ارتقای کیفیت استقلال بهترین پاسخ به این انتقادات است و ایراد گرفتن از تیمی که خوب بازی کند، حتی برای مغرضان هم کار سختی خواهد بود.

هدایت استقلال در شروع فصل گذشته به استراماچونی سپرده شد که نه سابقه بازی و رفاقت با هیچ‌کدام از پیشکسوتان را داشت نه لیدرهای تیم را می‌شناخت، ولی نمایش استقلال به قدری خوب بود که تمام هواداران به حمایت از مربی ایتالیایی پرداختند. او با بردهای پرگل توانست موجی بسازد که مخالفت‌های احتمالی هم نمی‌توانست مانعی در راه موفقیتش باشد.

کادر فنی فعلی هم به جای بدبینی و حاشیه‌سازی باید نقش رسانه‌ها و منتقدان در فوتبال را بپذیرد و برای موفقیت فقط روی برطرف کردن مشکلات تیم تمرکز کند. ‌

۸ ۲  
آی اسپورت
2021-01-22 20:45:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
بار فنی ندارند 10 تا سرمربی ومربی رو نیمکت آخه کجای دنیا دیدین
يكشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹، ۰۷:۵۸
متوهمین
فرهاد
دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹، ۱۹:۳۰
از جلال حسینی و گل محمدی یاد گرفتند که همه چیز را گردن رسول پناه می اندازند فینال اسیا رفتند به گل محمدی نسبت میدهند باختهای لیگ مال رسول پناه
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر