فهرست
گراهام آرنولد، قلعه‌نویی فوتبال استرالیا!
گراهام آرنولد، قلعه‌نویی فوتبال استرالیا!

گراهام آرنولد، قلعه‌نویی فوتبال استرالیا!

آی‌اسپورت-  فدراسیون فوتبال استرالیا خیلی زود روی انتخاب گراهام آرنولد به اجماع رسید. وقتی پوسته‌کوگلو پس از صعود به جام جهانی ناگهان استعفا داد، فدراسیون دنبال مربی موقتی برای جام جهانی بود و اصرار داشت هدایت تیم در بازگشت از روسیه به آرنولد سپرده شود. این مربی در جام ملت‌های آسیا ۲۰۰۷ تجربه ناموفقی داشت، ولی پس از عملکرد خوب در لیگ استرالیا توانست یک بار دیگر نظر فدراسیون را برای نشستن روی این نیمکت جلب کند.

آنها امید داشتند آرنولد بتواند در جام ملت‌های آسیا به خوبی از عنوان قهرمانی دفاع کند، ولی عملکرد استرالیا در بازی اول به قدری بد بود که کمتر هواداری امید دارد این تیم امارات را با کارنامه خوبی ترک کند. ایراد بزرگ به آرنولد سبک بازی سنتی تیم‌های اوست که مبتنی بر سانتر از جناحین است و برای حریفان کاملا قابل پیش‌بینی شده. سبک بازی کلاسیک انگلیسی که حالا تقریبا منسوخ شده. در بازی با اردن هم استرالیا اصرار به سانتر داشت، ولی حریف توانست به خوبی با این تاکتیک مقابله کند و از گل زده نیمه اول محافظت کرد.

پوسته‌کوگلو تلاش کرده بود بازی مالکانه را در استرالیا پیاده کند و برای تجمع بیشتر بازیکنان و برتری عددی در خط میانی حتی گاهی از خط دفاع سه نفره استفاده می‌کرد. برت فان‌مارویک هم در جام جهانی روسیه تلاش کرد فوتبال مدرنی با استرالیا بازی کند، هرچند نتوانست از گروهش صعود کند، ولی با آمدن آرنولد دوباره همه چیز به سبک قدیمی برگشته.  

آرنولد را از نظر عملکرد حرفه‌ای‌اش می‌توان به امیر قلعه‌نویی تشبیه کرد. این مربی هم در لیگ برتر ایران معمولا نتایج خوبی می‌گیرد، ولی سبک فوتبالش در تیم ملی پاسخگو نبود و در جام ملت‌های آسیا ۲۰۰۷ نتوانست موفق باشد. جالب اینکه فوتبال مورد علاقه قلعه‌نویی هم به آرنولد شباهت دارد.

حملات تند هواداران استرالیا به آرنی 

شکست مقابل اردن و نمایش ضعیف استرالیا برای هواداران این تیم کاملا غیرمنتظره بود، به طوری که بعد از بازی در شبکه‌های اجتماعی حملات شدیدی علیه این مربی داشتند.

راس کاتانزاریتی نوشت: «گراهام آرنولد بدترین مربی است که از زمان گراهام آرنولد داشته‌ایم!» کاربری به نام بن هم نوشته: «رابی سلایتر و همکاران مطبوعاتی‌اش آنجه (پوسته‌کوگلو) را فراری دادند و ما را به اینجا رساندند. آرنی (لقب آرنولد) فاجعه است. هرچه زودتر او را برکنار کنید.»

راب گرین‌وود هم گفت: «در نمایش استرالیا اشتباهات زیادی دیده می‌شد. وقت‌کشی حریف، ادعای پنالتی و پرچم اشتباه آفساید نباید بهانه شود، ما به اندازه کافی خوب نبودیم. تیم کیفیت و شور و هماهنگی لازم را نداشت. غرور بی‌ادبانه‌ای که قبل از مسابقات داشتیم، خودش را نشان داد. حالا کار خیلی زیادی در پیش داریم.»

آدام پیکاک هم با اشاره به مالکیت بی‌ثمر استرالیا گفت: «اردن در نیمه اول تنها 27 درصد مالک توپ بود. اگر در آینده خواستید از مالکیت توپ در مقایسه با مالکیت موثر مثال بزنید، نیمه اول این بازی بهترین نمونه است.»

راب هم با کنایه گفته: «اردن به خوبی برنامه‌اش را در زمین اجرا کرد. ما حتی برنامه هم نداشتیم!»

در سال ۲۰۰۷ هم استرالیا جام ملت‌ها را با تساوی مقابل اردن شروع کرد و با شکست به ژاپن در یک چهارم نهایی از مسابقات کنار رفت. این بار هم انگار قرار است همان سناریو تکرار شود و حتی در صورت صعود استرالیا امید زیادی به موفقیت این تیم نیست

 

۶ ۶  
آی اسپورت
2019-01-07 01:00:00
نظر دهید

۶ نظر
کیروشی پورها و ترس از شکست احتمالی مقابل آوارگان یمن جنگ زده
دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷، ۰۲:۱۰
ایران ورزشی کیروشی پور که نظرات کاربران اینستاگرام فدراسیون فوتبال استرالیا را به صورت گزینشی و دلخواه خودش و به نفع خودش ترجمه کرده است نظرش درباره حذف در مقابل عراق داعش زده و بدون لیگ و همچنین حمله کارلوس کیروش (قهرمان جام ندیده و مرد شماره 2 همیشگی) به داور استرالیایی بخاطر اخراج پولادی چیست ؟ آیا از کیروش هم بخاطر حمله به داور استرالیایی بعد از حذف مقابل عراق داعش زده و بدون لیگ می توان ایراد گرفت ؟

http://www.iran-varzeshi.com/News/92228
فرشید
دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷، ۱۰:۴۵
عاغا شما کوتاه بیا حالا یه اشتباهی کرده من معذرت میخوام
۱
...
دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷، ۰۷:۲۹
به پوری ها
فلان کی روش رو نخور
۴
حسین
دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷، ۰۷:۳۵
احتمال سوم شدن استرالیا و روبرو شدن با ایران در یک هشتم هست
ara
دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷، ۰۸:۵۷
هر كی این مطلب رو نوشته هیچ نظری نداره كه داره چی میگه خیلی دوست دارم باهاش صحبت كنم.
mehran1848
دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷، ۱۱:۲۵
؛کیروشی پورها و ترس از شکست احتمالی مقابل آوارگان یمن جنگ زده؛؟؟؟؟

خیلی متاسف شدم از اینکه به جای انتقاد فنی بعد از بازی امروز - از حالا با این رویه به استقبال اولین مسابقه تیم ملی در جام ملت ها میرویم
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر