فهرست
چطور پپ خودش را به لیگ برتر ثابت کرد
چطور پپ خودش را به لیگ برتر ثابت کرد

چطور پپ خودش را به لیگ برتر ثابت کرد

آی‌اسپورت – وینست کمپانی یکی از کلید‌های این قهرمانی بود. او شیوا حرف می‌زند و باهوش است و فوتبال را خیلی خوب می‌فهمد. کمپانی فوتبالیستی خوب و رهبری عالی است و این دقیقا همان چیزی است که از او انتظار دارید. کمپانی دو سال سخت را به خاطر مصدومیت‌هایش پشت سر گذاشت، اما همیشه هوای تیمش را داشت، با لبخندی بر لب.

برای بردنِ لیگ داشتن چنین بازیکنانی خیلی مهم است. جان تری در فصل آخرش را به یاد بیاورید که چه معنایی برای چلسی داشت. از این نظر همیشه به کمپانی می‌توان اعتماد کرد.

جدا از کمپانی آمدن کایل واکر و ادرسون هم تاثیر زیادی در بعد دفاعی سیتی داشت. اما فارغ از تمام این بازیکنان پپ هیچ وقت قرار نبود نوع دفاع کردن تیمش را تغییر بدهد. او معمولا دوست دارد فوتبالی هجومی بازی کند، اما گل نخوردن هم برایش خیلی مهم است.

مردم از مالکیت توپ در بعد هجومی حرف می‌زنند، اما چیزی که پپ به بازیکنانش می‌گوید این است که توپ را از دست ندهید و پست خودتان را حفظ کنید تا گل نخوریم. این تفاوت او با بقیه‌ی مربیان است، چون مربیان دیگر وقتی از بعد دفاعی حرف می‌زنند بیشتر به شکل و عمق خط دفاعی برای ایجاد تله آفساید اشاره می‌کنند.

در فوتبال هیچ غلط و درستی وجود ندارد و همیشه از یک راه نمی‌توان به موفقیت رسید. بارها و بارها دیدیم که لیگ‌ها و جام‌های مختلف با سبک‌های مختلف و متفاوتی از فوتبال فتح می‌شوند. زیبایی فوتبال از نظر من همین است و اصلا از موفقیتی که پپ در لیگ برتر به دست آورده متعجب نیستم.

من یکی از افرادی بودم که وقتی فصل پیش پپ زیر فشار انتقادات بود می‌گفتم دست از این کار بر دارید. این فوتبال پپ است و هیچ دلیلی وجود ندارد که با این سبک موفق به قهرمانی در لیگ برتر نشود.

وقتی توپ زیر پای بازیکنان سیتی است انگار سرعتش بالاتر می‌رود. دستورعمل آن‌ها این است: توپ را حفظ کن، سر جایت باش و برنامه‌ای که داریم را دنبال کن. بدین ترتیب می‌توان جلوی ضدحمله‌های حریف را خیلی زود گرفت و برای خود هم ضد حمله طراحی کرد.

این نوعی دیگر از فوتبال است. ساده بازی کن، گاهی به بازی مستقیم روی بیار و در فضای پشت مدافعین حریف حرکت کن. سیتی با این فوتبال و از این راه لیگ برتر را فتح کرد، به خصوص در شرایطی که خیلی‌ها می‌گفتند این امر امکان پذیر نیست.

۶ ۱  
آی اسپورت
2018-04-16 13:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
عصبانی
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷، ۱۶:۳۹
یه مقاله گذاشته به اسم تیری آنری. با عکس و مشخصاتی که یعنی اصلا خود تیری به زبان سلیس پارسی به سفارش من نوشت و برام ایمیل کرد. منم حق‌الزحمه‌ش رو دو دستی تو پاکت تقدیمش کردم. ترجمه انگلیسی دو تا کلمه‌ش رو که سرچ می‌کنی می‌رسی به اصل مطلب تو اسکای‌اسپورتس با همین عکس و اسم.
http://www.skysports.com/football/news/11661/11333110/thierry-henry-how-man-city-and-pep-guardiola-proved-doubters-wrong
اسم دزدی هم پیش بیاد سریع می‌پریم وسط که خاوری فلان، بقایی بهمان. آقا جان یکی آفتابه‌دزد می‌شه، یکی طلادزد. جفتش یکیه، فقط اونی که زیاد می‌بره اقلکندش یه چی می‌بره که به بدنامیش بصرفه. تو چی؟!

از اون‌ور هم می‌ریم حتما تو اینستاگرام سخنان گهربار در ستایش راستگویی و پاکی از زبان اوشو و دکتر شریعتی و مارک تواین بازپخش می‌کنیم...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر