فهرست
حالا ۱۰ شدی!
حالا ۱۰ شدی!

حالا ۱۰ شدی!

آی اسپورت - اگرچه از ابتدای فصل و البته تا همینجای رقابت‌ها آندره‌آ استراماچونی از نداشتن یک مهاجم دیگر گلایه کرده اما استقلال با زدن ۲۳ گل تا اینجای رقابت‌ها بهترین خط حمله لیگ برتر را در اختیار دارد. خط حمله‌ای که در هفته‌های اول رقابت‌های لیگ برتر تحت تأثیر فشار روانی حاکم بر تیم و همچنین عدم هماهنگی بازیکنان در کنار هم بسیار ناامیدکننده ظاهر شده بود اما فقط چهار هفته زمان لازم بود تا موتور گلزنی‌های استقلالی‌ها روشن شود و حالا هیچ تیمی جلودار این تیم نیست.

استراماچونی در هفته‌های ابتدایی رقابت‌ها ترکیب‌های مختلفی از مهاجمان را در خط حمله استقلال امتحان کرد تا سرانجام به ترکیب ایده‌آل مهدی قائدی و شیخ دیاباته برسد. بازیکنانی که در کنار هم تا‌کنون ۹ گل در لیگ برتر به ثمر رسانده‌اند. ترکیبی که در هفته‌های اول به دلیل مصدومیت‌ها و محرومیت‌هایی نتوانسته بودند، چندان به صورت مداوم کنار هم بازی کنند اما هرچه از این رقابت‌ها گذشت هماهنگ و هماهنگ‌تر شدند. حالا قدبلندترین و قدکوتاه‌ترین بازیکنان استقلال زوجی را در خط حمله استقلال ساخته‌اند که یادآور زوج دوست‌داشتنی علی دایی و خداداد عزیزی در دهه 70 تیم ملی است.

اوایل فصل که مشخص شد پیراهن شماره ۱۰ استقلال قرار است به مهدی قائدی برسد انتقادهای زیادی از سوی پیشکسوتان استقلال درباره این تصمیم صورت گرفت. قائدی پیش از این دو فصل فرصت حضور در استقلال را داشت ولی علیرغم جنجال‌های زیاد در‌خصوص پیوستنش به استقلال و فرصت‌های زیادی که در دوره مربی‌های مختلف به او داده شد، چندان نتوانسته بود به کمک تیمش بیاید.

از سوی دیگر حواشی فراوانی که او درگیرش شده بود برای پیشکسوتان استقلال یادآور یک استعداد ناب دیگر جنوبی در استقلال بود که خیلی زود فراموش شد و از همین‌رو کمتر کسی به بازیکن شماره ۱۰ این فصل استقلال امید بسته بود. حالا اما در هفته یازدهم او ۵ گل برای استقلال به ثمر رسانده. بیشتر از همه گل‌هایی که در دو فصل پیش برای استقلال زده بود و بازی‌های خوب و مؤثرش و حضور ثابتش در ترکیب استقلال نشان می‌دهد که سفر او و استقلال استراماچونی در این فصل همچنان ادامه‌دار و پرهیجان خواهد بود.

در همان اوایل فصل که سپردن پیراهن شماره ۱۰ استقلال به قائدی حواشی را به همراه داشت او در یک حرکت نمادین به دیدار حسن روشن رفت تا از یکی از قدیمی‌ترین شماره ۱۰های استقلال برای پوشیدن پیراهنش اجازه بگیرد. در آن دیدار قائدی قول داد در این فصل ۱۰ گل با پیراهن شماره ۱۰ برای استقلال به ثمر برساند که اگرچه در استاندارد جهانی عدد مناسبی برای یک مهاجم در یک فصل نیست اما در فوتبال ما عدد قابل قبولی به نظر می‌رسد. قائدی تا اینجای کار به نیمی از قولش عمل کرده و هنوز بیش از نیمی از رقابت‌های لیگ برتر برای وعده کامل او به وفایش باقی است.

بی‌شک خواست و تصمیم قائدی در کنار استعدادش در نمایش خوب امسالش بی‌تأثیر نبود اما نباید در رشد و به بلوغ رسیدنش از تأثیر استراماچونی غافل باشیم. مربی که بیش از هر چیزی به بازیکنانش شخصیت داد و ارزش پیراهنی که به تن دارند را به آنها یادآور شد و با سختگیری حرفه‌ای رسیدن به ترکیب اصلی استقلال را به یک رقابت نفسگیر در تمرین این تیم تبدیل کرد تا حالا بازیکنی که می‌توانست به سیاق دو فصل گذشته با دو یا سه گل فقط به مصاحبه حاشیه‌ای راجع به تیم و مربی و خودش بپردازد به یک بازیکن آرام و ساکت تبدیل شده که بیشتر درون زمین حرفش را می‌زند تا بیرون زمین.

 

۲۲    
آی اسپورت
2019-11-28 02:03:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر