فهرست
لژیونرهای سکونشین به تیم امید می‌آیند؟
لژیونرهای سکونشین به تیم امید می‌آیند؟

لژیونرهای سکونشین به تیم امید می‌آیند؟

آی اسپورت - تیم امید در رقابت‌های مقدماتی المپیک کار سختی پیش رو دارد. این تیم بعد از اخراج زلاتکو کرانچار و حضور فرهاد مجیدی، از یک سو باید دوران تغییرات کادرفنی را سپری کند و از سوی دیگر برای حضوری قدرتمند آماده شود. کار از این لحاظ سخت است که امید ایران در سید یک قرار نگرفته و به همین دلیل می‌طلبد که همه دارایی فوتبال ایران در اردو باشند و مجیدی در مسابقات نهایی نیز از وجود آنها استفاده کند.

 امید نورافکن، یونس دلفی و علی قلی‌زاده مثلث ایرانی‌های شارلروا را تشکیل می‌دهند. بازیکنانی که یکی از آنها در تیم ملی بزرگسالان حضور دارد و دو تای دیگر از بازیکنان کلیدی تیم امید محسوب می‌شوند. حضور دلفی و نورافکن در مرحله نهایی مقدماتی المپیک یکی از سوژه‌هایی است که مهدی بیات، رئیس فدراسیون فوتبال بلژیک و مدیر شارلروا چندی قبل درباره آن صحبت کرد و گفت: «من مشکلی ندارم ولی اگر مسابقات در روزهای غیر فیفا باشد، مربی در مورد مسائل فنی صحبت می‌کند و تصمیم می‌گیرد. من نمی‌توانم به کادر فنی شارلروا فشار بیاورم، چون این کار حرفه‌ای نیست و می‌گویند به خاطر کشورش اصول را زیر پا گذاشته است.»

نکته جالب اما سکونشینی هر سه بازیکن در شارلروا است. این تیم در هفته نخست ژوپیلرلیگ در خانه میزبان گنت بود که سرمربی شارلروا حتی به مدت یک دقیقه هم از لژیونرهای ایرانی تیمش استفاده نکرد. این سه نه تنها بازی نکردند بلکه روی نیمکت هم حضور نداشتند. در بازی دوم شارلروا نیز خبری از بازیکنان ایرانی در ترکیب نبود. شارلروا در خانه کورتریک به تساوی یک بر یک رسید و جالب اینکه هر 3 بازیکن ایرانی نه تنها در ترکیب اصلی نبودند بلکه روی نیمکت هم ننشستند.

حالا و با این شرایط بحث روزهای غیر فیفا به میان آمده و اینکه باشگاه شارلروا طبق اصول عمل می‌کند. آن‌هم برای بازیکنانی که انگار با هدف سکونشینی و فقط حضور در تمرین به بلژیک رفته‌اند و نه بازی در ترکیب شارلروا. باید ببینیم آیا نورافکن و دلفی که با حضورشان می‌توانند بار تجربی تیم را بالا ببرند، برای مرحله نهایی مقدماتی المپیک تیم امید را همراهی خواهند کرد یا نه؟

۲    
آی اسپورت
2019-08-09 19:11:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر