فهرست
شروع طوفانی یووه و پی‌اس‌جی؛ هیولاهای آتشین
شروع طوفانی یووه و پی‌اس‌جی؛ هیولاهای آتشین

شروع طوفانی یووه و پی‌اس‌جی؛ هیولاهای آتشین

آی اسپورت - وقتی به جدول ۵ لیگ معتبر اروپا را نگاه می‌کنیم، ۴ جای خالی خاص می‌بینیم؛ تساوی و باخت یوونتوس و پاری‌سن‌ژرمن. این ۲ تیم در حال حاضر تنها تیم‌های پیروز در تمام بازی‌های این فصل لیگ داخلی هستند. برتری در ۸ بازی متوالی سری A قبلا سابقه داشته اما ۹ پیروزی متوالی در لوشامپیونه رکوردی بوده که این فصل پاری‌سن‌ژرمن رقم زده است.

نمونه‌ خاص اما دست‌یافتنی

در دوران معاصر بهترین شروع در بین ۵ لیگ معتبر اروپا توسط رم شکل گرفت. تیم جذاب پایتخت ایتالیا هر ۱۰ بازی ابتدایی فصل ۲۰۱۴-۲۰۱۳ سری A را برد؛ به ترتیب از لیورنو، هلاس ورونا، پارما، لاتزیو، سامپدوریا، بولونیا، ناپولی، اینتر، اودینزه و کیه‌‎وو. رکورد قبلی با ۹ پیروزی در اختیار یوونتوس بود و حالا تیم تورینی با وجود ۸ پیروزی اخیر لیگی، یک بازی دیگر تا رسیدن به رکورد خودش، ۲ بازی دیگر تا رسیدن به رم و ۳ بازی دیگر تا تبدیل شدن به صاحب رکورد بهترین شروع در تاریخ ۵ لیگ معتبر اروپایی فاصله دارد.

رکورد پاری‌‎سن‌ژرمن 

آتشبازی کیلیان امباپه در جریان بازی پاری‌سن‌ژرمن مقابل لیون، علاوه بر باشکوه‌تر کردن برتری تیم پاریسی، این تیم را از لیل متمایز و صاحب بهترین شروع در تاریخ لوشامپیونه کرد. پیش از این، لیل با ۸ برد در ۸ بازی اول فصل بهترین شروع را رقم زده بود اما حالا شاگردان توخل این رکورد را در اختیار دارند و اگر مقابل آمیان و سامان قدوس هم به پیروزی برسند با رکورد ۱۰ برد متوالی رم برابر می‌شوند.

دستاورد بزرگ چلسی در لیگ برتر 

با ۶ پیروزی متوالی لیورپول در فصل جاری لیگ برتر، هواداران این تیم به در اختیار گرفتن رکورد پیروزی‌های متوالی در تاریخ این رقابت‌ها امیدوار شدند اما رکورددار اصلی یعنی چلسی در هفته هفتم این تیم را تا آستانه شکست پیش برد و در نهایت به قرمزها تنها یک امتیاز داد. در تاریخ لیگ برتر بهترین شروع از آن چلسی است؛ تیمی که با هدایت مورینیو هر ۸ بازی اول فصل ۲۰۰۶-۲۰۰۵ را برد و در نهایت به جام قهرمانی بوسه زد. فعلا لیگ برتر باید حداقل یک فصل دیگر برای پیدا شدن رقیبی برای چلسی مورینیو  صبر کند! 

۷ مقدس در بوندس‌لیگا

اگر فکر می‌کنید بایرن به تنهایی رکوددار بهترین شروع در تاریخ بوندس‌لیگاست، سخت در اشتباه هستید. این تیم فقط یکی از ۳ تیمی است که با ۷ برد در ۷ بازی اول، دستاوردی بزرگی به ثبت رساند؛ هر چند این اتفاق را در ۳ مقطع در فصول ۲۰۱۶-۲۰۱۵، ۲۰۱۳-۲۰۱۲ و ۱۹۹۶-۱۹۹۵ رقم زد. کایزرسلاترن با مربیگری اندی برمه مشهور در هر ۷ بازی اول فصل ۲۰۰۲-۲۰۰۱ به برتری رسید اما قهرمان نشد و ماینتس هم با وجود تکرار کاری مشابه در فصل ۲۰۱۱-۲۰۱۰ دستش از سینی نقره‌ای بوندس‌لیگا کوتاه ماند. جالب اینکه در ۳ فصل از ۶ فصل نام برده شده، دورتموند به جای تیمی که هر ۷ بازی اول فصل را برد، قهرمان شد؛ در فصول ۱۹۹۶-۱۹۹۵، ۲۰۰۲-۲۰۰۱ و ۲۰۱۱-۲۰۱۰! 

لالیگا و همان مثلث معروف 

در لالیگا بهترین شروع تاریخ مطابق معمول به ۳ قدرت بزرگ به نام‌های رئال مادرید، اتلتیکو مادرید و بارسلونا اختصاص دارد.رئال مادرید در فصول ۱۹۸۸-۱۹۸۷، ۱۹۶۲-۱۹۶۱ و ۱۹۶۹-۱۹۶۸، بارسلونا در فصل ۲۰۱۴-۲۰۱۳ و اتلتیکومادرید در فصل ۲۰۱۴-۲۰۱۳ هر ۸ بازی ابتدایی فصل را بردند و در نهایت قهرمان شدند. برای تکرار این اتفاق حداقل باید یک فصل دیگر صبر کنیم چون صدرنشین فعلی لالیگا تا این جای فصل یعنی هفته هشتم، میانگین ۲ امتیاز در هر بازی را به دست آورده است.

نود

۱    
آی اسپورت
2018-10-09 14:18:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر