فهرست
بازگشت بشار، به سود ترابی
بازگشت بشار، به سود ترابی

بازگشت بشار، به سود ترابی

آی اسپورت - بازی پرسپولیس-شهرخودرو نکات فنی جالبی داشت. پرسپولیس که در نیمه اول خیلی زود به دو گل رسید، در اوایل نیمه دوم کمی متزلزل ظاهر شد و شهرخودرو با زدن گل امیدوار شد که به بازی برگردد، اما مهدی ترابی تکلیف بازی را با پنالتی ای که گرفت و البته ضربه پنالتی ای که زد، روشن کرد. سه نکته فنی از بازی امروز را مرور می کنیم 

1-یحیی باز هم با مالکیت کمتر برنده شد

پرسپولیس با گل محمدی چهار بازی در لیگ برتر انجام داده و 10 امتیاز گرفته است، امار خوبی که باعث شده صدرنشینی پرسپولیس ادامه پیدا کند و فاصله با تیم دوم جدول بیشتر هم بشود. نکته جالب اینجاست که در این چهار بازی، پرسپولیس فقط در دربی تهران مقابل استقلال مالکیت توپ بیشتر از حریف داشت، به خصوص به این دلیل که استقلال در اواسط نیمه دوم گل دوم را زد و از پرسپولیس جلو افتاده بود. پرسپولیس در این بازی یک امتیاز گرفت اما هر سه پیروزی دیگر تیم گل محمدی مقابل صنعت نفت، تراکتور و شهرخودرو با مالکیت توپ کمتر از حریف به دست آمده است. پرسپولیس امشب 43 درصد مالکیت توپ داشت و البته با توجه به اینکه دو گل زودهنگام زده بود، طبیعی بود که روی دفاع بیشتر تمرکز کند و شهرخودرو نیاز به حفظ توپ داشته باشد.

 

1
1

2-نفع ترابی از بازگشت بشار

 مهدی ترابی که در نیم فصل اول بهترین بازیکن تیم کالدرون بود، حالا اولین گلش برای گل محمدی را هم به ثمر رساند. به نظر می رسد تغییر کلی در بدنه هجومی پرسپولیس، قدرت مانور ترابی را بیشتر کرده است. با بیرون رفتن اوساگونا از ترکیب، حضور بشار در خط میانی و بازگشت وحید امیری به خط حمله، جا برای حرکات پا به توپ ترابی بازتر شده و شماره 9 پرسپولیس با ازادی عمل بیشتری بین خطوط پا به توپ حرکت می کند. ترابی در بازی امشب یک پاس کلیدی داشت، پنالتی گرفت، گل زد و از سایت «یازده» نمره عالی 9 را گرفت تا بهترین بازیکن میدان شود. ترکیب پرسپولیس به تدریج به همان چیزی نزدیک شده که در هفته های پایانی حضور کالدرون دیده بودیم. حضور ترابی و بشار در کناره ها و زوج علیپور-امیری در خط حمله، تشکیل یک مربع زهردار در بدنه هجومی پرسپولیس را داده است.

2
2

3
3

 

3-رادو گل خورد اما موثر بود

علیرضا بیرانوند که در چند سال اخیر یکی از مهمترین بازیکنان پرسپولیس بوده و به خصوص در فینالیست شدن پرسپولیس در لیگ قهرمانان اسیا، نقش ویژه ای داشت، در فصل جاری هم با کالدرون نیمکت نشینی را تجربه کرده و هم با گل محمدی. بیرانوند باید در پایان فصل راهی لیگ بلژیک شود و در این شرایط گل محمدی یک گلر اماده دارد که امروز هم 5 مهار و یک خروج موفق داشت و از سایت یازده نمره 7.4 گرفت. رادو به خصوص در یک سوم پایانی بازی، چند بار دروازه پرسپولیس را نجات داد اما سرانجام امشب رکورد بسته نگه داشتن دروازه اش شکسته شد. این گلر کروات در فصل جاری در مجموع 592 دقیقه در چارچوب دروازه پرسپولیس ایستاده و تا قبل از بازی امشب، یک گل هم نخورده بود، اما فرشاد فرجی این طلسم را شکست.

ورزش 3

۸    
آی اسپورت
2020-02-27 23:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر