فهرست
پشت پرده یک اخراج کوتاه؛ به خاطر یک مشت دلار؟
پشت پرده یک اخراج کوتاه؛ به خاطر یک مشت دلار؟

پشت پرده یک اخراج کوتاه؛ به خاطر یک مشت دلار؟

آی اسپورت - خبر کوتاه بود اما می‌توانست منشا یک ماجرای عجیب و پردردسر دیگر برای پرسپولیس باشد! اخراجی که در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شد و در نهایت سرو صداهای ناشی از آن خیلی زود فروکش کرد تا پرسپولیس موقتا از حاشیه دیگری در امان باشد! اخراج بوژیدار رادوشوویچ دروازه‌بان خارجی پرسپولیس که در حال حاضر تنها بازمانده کروات‌های زمان حضور برانکو در پرسپولیس محسوب می‌شود در شرایطی اتفاق افتاد که به نظر می‌رسد این اخراج پشت پرده‌هایی را دارد که شاید تا الان خیلی‌ها از آن بی‌خبر باشند!

پای یک باتجربه در میان است!

چند روز پیش لیستی شامل چند بازیکن در رسانه‌ها دست به دست می‌چرخید. نام‌هایی که گفته می‌شد گابریل کالدرون نظر مثبتی روی ادامه همکاری با آنها را ندارد و قرار بود به زودی نام‌شان به عنوان لیست خروجی فصل نقل و انتقالات پرسپولیس نهایی شود. هر چند این لیست و دیگر اسامی که گفته می‌شد برای جدایی از  جمع سرخ‌ها کاندیدا شده‌اند خیلی زود تکذیب شد اما نگرانی‌هایی را برای برخی از بازیکنان فراهم آورد. نگرانی از کنار گذاشته شدن از پرسپولیس کافی بود تا تلاش‌ها برای مطرح کردن نام‌های دیگر آغاز شود. این داستان از محسن ربیع‌خواه آغاز شد و تا به امروز به رادوشوویچ رسیده است. می‌گوید رد پای یک بازیکن قدیمی در این داستان دیده می‌شود، کسی که توانسته با استفاده از نامش و همکاری با یکی از عوامل باشگاه نام رادو را برای خروج از پرسپولیس مطرح کند تا  با خالی شدن لیست بازیکنان بزرگسال، خطر جدایی خودش از پرسپولیس کاهش پیدا کند!

وقتی نام جانشین رادوشوویچ هم رسانه‌ای شد

در ماجرای خارج کردن نام رادوشوویچ، خیلی زودتر از حد تصور نام جانشین جوان او نیز معرفی شد.  نیما میرزازاد دروازه‌بان جوانی که سابقه حضور در تیم ملوان بندر انزلی را در کارنامه خود دارد. این اتفاق می‌توانست برای خیلی‌ها در پرسپولیس جالب باشد، به خصوص بازیکنی که اعتقاد داشت با جدایی رادو و حضور یک دروازه‌بان جوان و غیر سهمیه‌ای بزرگسالان می‌توانست نگرانی‌اش برای کنار گذاشته شدنش را تا حدود بسیار زیادی برطرف کند.

به خاطر یک مشت دلار

جدایی رادوشوویچ از پرسپولیس علاوه بر باز شدن یک جای خالی در لیست بزرگسالان، می‌توانست منفعت مالی و ارزی را هم برای باشگاه به ارمغان بیاورد. مدیرعامل فعلی پرسپولیس بارها و در چند محفل خصوصی عنوان کرده که برای کم شدن بار هزینه‌ای و فشار ارزی روی باشگاه کم کردن تعداد خارجی‌ها را سرلوحه اقدامات خود قرار داده، موضوعی که می‌تواند دردسرهای او و دیگر مدیران را برای فشار کمرشکن هزینه‌ها را کمی کامش دهد. در این راستا جدایی رادوشوویچ هم می‌توانست کمی کمک حال پرسپولیس باشد که البته این بار تیر مدیران به سنگ خورد.

به کالدرون اطلاعات غلط داده بودند؟

خواستن عذر رادشوویچ توسط کالدرون پس از تمرین دوشنبه شب پرسپولیس، پروسه‌ای بود که خیلی‌ها معتقدند با دادن اطلاعات غلط به سرمربی آرژانتینی سرخ‌ها شکل گرفت. می‌گویند وقتی کالدرون برای جذب 2 مهاجم خارجی برنامه‌اش را به باشگاه ارائه داده به او گفته شده است جذب بازیکن خارجی در لیگ برتر ایران با محدودیت‌هایی بیش از کشورهای دیگر روبرو است. می‌گویند کالدرون با این تفکر که هر تیم لیگ برتری ایرانی در لیگ برتر تنها مجاز به جذب 2 بازیکن خارجی است، عذر رادوشوویچ را پس از تمرین دوشنبه شب خواسته است و این یعنی دادن اطلاعات غلط به سرمربی پرسپولیس اما گویا ساعتی بعد کالدرون متوجه این موضوع شده است و حتی بعدا به او گفته شده رادو کمتر از یک هفته قبل قراردادش را به مدت 2 فصل دیگر با پرسپولیس تمدید کرده است و ...!

تلاش‌هایی که بی نتیجه ماند

در نهایت برخی تلاش‌ها برای پایان دادن به همکاری پرسپولیس و دروازه‌بان کروات سرخ‌ها منجر به شکست شد تا تنها پس از ساعاتی اخراج به تمرین بازگردد و با قدرت به کار خود با پرسپولیسی‌ها ادامه دهد.

فوتبالی

۴    
آی اسپورت
2019-07-10 01:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر