فهرست
دربی های بهمن ماه/ به رنگ قرمز
دربی های بهمن ماه/ به رنگ قرمز

دربی های بهمن ماه/ به رنگ قرمز

آی اسپورت- با اعلام سازمان لیگ، دربی برگشت لیگ شانزدهم قرار است 24 بهمن ماه برگزار شود تا تعداد دوئل های استقلال و پرسپولیس در این ماه دورقمی شده و به 10 برسد.

در 9 دربی قبلی یازدهمین ماه سال، پرسپولیس 3 بار برنده شده و سهم استقلال تنها یک پیروزی است و 5 بازی هم برنده نداشته. استقلال تقریبا نیم قرن (دقیقا 47 سال) است در دربی های بهمن ماه برنده نشده است.

مهمترین برگشت تاریخ دربی یعنی هت تریک ایمون زاید در این ماه رقم خورده و البته اولین برد یک طرفه با نتیجه 4 بر یک به سود پرسپولیس و دربی تبعیدی ها در بندرعباس. یک سوم دربی های این ماه بدون گل تمام شده اند.

 

دربی شماره 4

این دربی 17 بهمن 1348 برگزار و تبدیل شد به اولین دوئل بدون پایان استقلال و پرسپولیس. استقلال با گل غلامحسین مظلومی جلو افتاد. داور گل پرسپولیس را مردود کرد و بازی به جنجال کشیده شد و درنهایت آبی ها 3 بر صفر برنده اعلام شدند.

 

دربی شماره 8

15 بهمن 1350 بود که یک طرفه ترین نتیجه تاریخ دربی تا آن زمان رقم خورد. پرسپولیس با 2 گل حسین کلانی و گلهای صفر ایرانپاک و محمود خوردبین در برابر تک گل علی جباری موفق شد استقلال را 4 بر یک شکست بدهد.

 

دربی شماره 34

بعد از 20 سال یک بار دیگر استقلال و پرسپولیس در بهمن ماه به مصاف هم رفتند. 14 بهمن 1370 بود که دوئل دو تیم بدون گل تمام شد.

 

دربی شماره 39

7 بهمن 1373، استقلال و پرسپولیس تبعید شده به بندرعباس به مصاف هم رفتند و یک تساوی بدون گل دیگر را ثبت کردند.

 

دربی شماره 56

این بار 13 بهمن 1382 زمان برگزاری یک تساوی دیگر دربی بود. سیدعباسی برای استقلال خیلی زود گل زد و حامد کاویانپور هم در همان نیمه اول بازی را به تساوی کشید.

 

دربی شماره 66

25 بهمن 1387 و یک تساوی یک بر یک دیگر. مجتبی جباری برای استقلال گل زد و مازیار زارع هدیه دستان علی علیزاده را از روی نقطه پنالتی وارد دروازه طالب لو کرد.

 

دربی شماره 68

14 بهمن 1388 بود که نوار تساوی های یک بر یک متوالی شکسته شد. گل فرهاد مجیدی با گل هادی نوروزی و سوپرگل کریم باقری جواب داده شد و پرسپولیس بازی را برد.

 

دربی شماره 74

13 بهمن 1390 یکی از مهمترین اتفاقات تاریخ دربی رقم خورد. استقلال مظلومی برتری دو گله اش با گلهای میلاد میداودی و فریدون زندی را در کمتر از 10 دقیقه برابر پرسپولیس 10 نفره دنیزلی از دست داد و ایمون زاید دومین و آخرین هت تریک تاریخ را ثبت کرد.

 

دربی شماره 76

6 بهمن ماه 1391 و در جریان تنها قضاوت محسن قهرمانی در تاریخ دربی ها، تماشاگران گلی ندیدند.

۸ ۱  
آی اسپورت
2016-12-28 20:56:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
majid22
چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵، ۲۰:۱۴
سه تا برد سه صفر برا استقلال.چرا؟همش تویه دربی ها سر پرسپولیس کلاه رفته
اون از گل ممد نوری و پنالتی بازی برگشت محمد محمدی روی غلام رضایی
پیرهن پاره شده محسن بنگر توسط نکونام
بازی 3-0 جام حذفی که تاریخش رو هم فتح اله زاده مشخص کرد و داستان جک تری دی
پنالتی روی رضا حقیقی و محسن قهرمانی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر