فهرست
مایکل چرچ در دفاع از کی روش: اگر فقط زیبا بازی کنید...
مایکل چرچ در دفاع از کی روش: اگر فقط زیبا بازی کنید...

مایکل چرچ در دفاع از کی روش: اگر فقط زیبا بازی کنید...

آی اسپورت – عملکرد تیم ملی در مرحله مقدماتی جام جهانی و به خصوص نمایش شاگردان کی روش جلوی کره آنقدر خوب بوده که حالا دیگر مثل سابق خبری از انتقادات همیشگی از سرمربی تیم ملی نیست و منتقدان کی روش متوجه کارهایی که او برای فوتبال ایران انجام داده، شده اند. این وسط کی روش طرفداران غیرایرانی خودش را هم دارد که حالا با قدرت بیشتری روی موضعشان در قبال مرد خوش تیپ پرتغالی مانور می کنند. جدیدترین چهره شناخته شده غیرایرانی که از سرمربی تیم ملی حمایت کرده مایکل چرچ یکی از نویسندگان سرشناس دنیای فوتبال است. او درباره کارهایی که کی روش طی این 4 سال برای فوتبال ایران انجام داده به خبرآنلاین گفته: " بدون شک او یکی از بزرگترین مربیان دنیا است. کسی که در تیم‌های بزرگی مثل رئال مادرید و منچستریونایتد کار کرده‌است. او پروژه بزرگی را در ایران شروع کرده. با اینکه هنوز هم نیاز به فرصت بیشتری دارد، اما تا همین جای کار هم بسیار مفید بوده‌است. در طی این 4 سال تغییر واقعا در تیم‌ملی ایران احساس می‌شود. نمونه‌اش همین بازی با کره‌جنوبی که ایران در همین نیمه اول نمایشی از خود نشان داد که من به شخصه انتظارش را نداشتم. تزریق جوانان به تیم یکی دیگر از کارهایی است که کی‌روش آن را به بهترین شکل ممکن انجام داده‌است. بهترین نمونه‌اش سردار آزمون که تک گل ایران را هم زده. یا حتی شماره 6 که شما گفتید فقط 18 سال دارد. او واقعا هافبک بی‌نظیری است و من را یاد کریم باقری می‌اندازد. اضافه کردن بازیکنانی مثل دژاگه و گوچی که به واسطه دورگه بودن توسط کارلوس به ایران آمدند هم از شانس‌های بزرگی بوده که او به فوتبال کشور شما داده‌است"

چرچ درباره سبک بازی تیم ملی که از نظر منتقدانش، تا قبل از بازی کره هیچ زیبایی و جذابیتی در آن دیده نمی شد، نظر جالبی دارد:" طبیعی است که بردن در درجه اول اهمیت قرار دارد. با توجه به شناختی که من از کارلوس دارم، تیم‌های تحت هدایت او همیشه تیم‌هایی بودند که هدف‌دار بازی کردند. همین چیزی که الان شما در تیم ایران می‌بینید. اگر شما هم زیبا بازی کنید و هم برنده باشید، باز هم 3 امتیاز کسب خواهید کرد. ولی اگر فقط زیبا بازی کنید ..."

 

 

کد خبر: 9408

۵ ۶  
آی اسپورت
2016-10-14 11:21:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
احسان
جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵، ۱۲:۴۰
واقعا باید به این نکته توجه داشت که کی روش تیم ملی رو ساخت قطعا یه مربی وقتی تیمی رو در دست میگیره چند سال زمان می بره تا نتیجه اش رو بگیره مثلا اگه بعد از جام جهانی کی روش می رفت مربی بعدی تمایل داشت تفکرات خودش رو پیاده کنه و دوباره تیم به خونه اول بر می گشت انند این همه سال که دایما مربی عوض می شد و تیم نتیجه های بدی می گرفت به نظر من اگه روزی کی روش رفت باید مربی ای رو آورد که تفکراتش نزدیک به کی روش باشه و همچنین مانند او سرشناس باشه وگرنه مثل کره می شیم که اون تیم سرعتی و روون با تفکرات مربی جدید(اشتیلیکه) در افول به سر می بره
۲
برزو
جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵، ۱۳:۳۵
حالا اميد و حسن و امين و علي ميان ميگن تاپالوويچ خوب بود همه بد اند! خخخ
۵ ۳
6 & 4
جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵، ۱۴:۱۲
فقط از یه کیسه کش بی شخصیت بر میاد که همچین اصطلاحات نا محترمانه ای رو به مربی سابق تیم ملی کشورش نسبت بده... تعجب می کنم از ادمین آی اسپورت که هنوز تفاوت بی ادبی و انتقاد رو نفهمیده و این کامنت های زننده رو از یه لمپن منتشر می کنه!
۵
ارش
جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵، ۱۴:۵۸
وقتی شما هم میای میگی كیسه كش خودت هم از همون ادبیات استفاده میكنی و لمپن هستی
۴
برزو 4&9
جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵، ۲۱:۰۱
نميدونستم "سرمربي سابق تيم ملي بودن" هم جزو مقدساته! خخخ خدايا اين لنگي ها رو از ما نگير!
۴
فرشید
جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵، ۱۳:۵۸
لطفا برای اشکان دزاگه و قوچان نژاد واژه اشتباه دو رگه را به کار نبرید و از دو ملیتی استفاده کنید. فریدون زندی دو رگه بود ولی دژاگه و گوجی پدر مادر ایرانی دارن و دو رگه نیستند
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر