فهرست
شفر؛ دانشمند باران ساز
شفر؛ دانشمند باران ساز

شفر؛ دانشمند باران ساز

آی اسپورت – او مثل یک دانشمند در سخت‌ترین روزهای زندگی‌اش است. دانشمندی که انگار آزمایشگاه قدیمی‌اش دیگر کشف تازه‌ای نخواهد داشت. اما او در حالی که پیرتر از همیشه تحت فشار است، انگار این آخرین فرصتی است که ناامیدانه به او سپرده شده و او برای آخرین مراتب به آزمایشگاه کهنه و قدیمی‌اش می‌رود. در را می‌بندد و برای ساختن آخرین کشف بزرگش وارد می‌شود و می‌تواند. محصول استقلالی است که در بازی با صنعت نفت چشم‌ها را خیره می‌کند. یک بازی فوق العاده با گل‌های زیبا یعنی بازگشت استقلال به لیگ برتر. وینفرد شفر شبیه قهرمان‌های فیلم‌های علمی تخیلی دوران مدرن است. دانشمندی تنها و در پایان راه، اما همیشه زندگی برای قهرمان‌ها برنامه‌های ویژه ای تدارک می‌بیند. شبیه آن باران ساز، که در اوج ناامیدی همه مردم شهر از آسمان و او، باید باران بسازد و می‌سازد.

نیلوفر آبی شکفت

استقلال حالا اعتماد به نفس را به هوادارانش برگردانده است. تیم در بازی با صنعت نفت یک استقلالِ آبی پررنگ بود. بی رحم، سریع و بی تفاوت، حریف که از قبل از آن ده مساوی کسب کرده بود را بی دغدغه با سه گل برد و می‌توانست گل‌های بیشتری هم بزند. اما شفر، این دانشمند پیر و کارکشته چگونه به این کشف مهم رسید. این استقلال امروز را می‌توان حاصل شکست‌های شفر در تمام آزمایش‌های قبلی‌اش در این فصل دانست. او فصل را با اندوه از دست دادن فرمانده و دیگران آغاز کرد و سپس با مجموعه متنوع و شاید ناهمگونی که از بازیکنان داشت به آزمایشگاه قدیمی رفت و در این راه نتایج متفاوتی هم گرفت اما سرانجام آنچه باید، شد.

استقلال 2019

شفر آنقدر باتجربه هست که قدر این استقلالی که ساخته است بداند و دوباره دست به تغییرات اساسی نزند. او در این مدت اما کارهای مهمی انجام داده است. او بعد از اینکه ستون‌های مهم تیم جدا شدند به این نتیجه رسید که باید تیمش را عوض کند. این یعنی استقلال باید تیمی متفاوت نسبت به قبل شود. کسی قرار نیست تیام یا جپاروف یا امید ابراهیمی باشد و انگار همین موضوع حالا استقلال را جذاب کرده است. شفر توانست توانایی‌ها و ویژگی‌های بازیکنان جدیدش را به بهترین شکل بیرون بکشد، بهترین نمونه‌هایش علی کریمی است. خیلی‌ها او را با تردید نگاه می‌کردند و برخی فکر می‌کردند برای سپردن نقش فرماندهی در استقلال کمی بی تفاوت و زیادی خونسرد باشد اما شفر با تمام تجربه‌اش از او یک فرمانده متفاوت ساخته است. علی کریمی در بازی‌های اخیر استقلال نمایشی فراتر از آنچه قبلا از او دیده بودیم داشت. این اتفاقی است که برای بازیکنانی مثل روح الله باقری و الهیار صیادمنش هم افتاده و به نظر  بازیکنانی چون محمد دانشگر، همام طارق و جوان هایی مثل آذری هم می‌توانند به این جمع اضافه شوند.

شفر حالا با ترکیبی از رحمتی، وریا غفوری، چشمی و بازیکنان جدید و متفاوتی که به این تیم پیوسته‌اند یک محصول تازه و متفاوت ساخته است و استقلال 2019 تیمی جذاب و خطرناک است. یک استقلال آبی پررنگ مثل تمام استقلال‌های جذاب و قدرتمند و البته پرستاره... .

 

ورزش سه

۱۲ ۹  
آی اسپورت
2018-12-04 12:36:00
نظر دهید

۹ نظر
ساعت رولکس
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷، ۱۳:۰۵
کاش نویسنده متوهم این متن اسمش رو مینوشت احتمالا یا اشک ریزه یا ناصری در کل فقط یه کیسه کش میتونه از دلالی اشکار شوفر و شوفرزاده در این حد چشم پوشی کنه و خودش ور به نفهمی بزنه!
حالا باز لولوفر عابی پرپر شد نیایین بگید وزیرپرسپولیسی؟ تا اونجایی که ما به یاد داریم برد کیسه محصول دانشمند باران سازه(پخخخ) و غیرت لولوفران عابی، باخت هاشون هم حاصل توطئه وزیرورزش!
مجتبی
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷، ۱۳:۰۶
بسی خنده کردیم در این سال سی
00
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷، ۱۳:۰۷
خداوکیلی این چه مزخرفاتیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اینکه نویسنده کلا بیخیال دلالی این یارو شده و دیر شروع شدن تمرینات کیسه رو فراموش کرده و ایضا یادش رفته واسه همین باران ساز اونقدر بازیکن خریدن که ترافیک بازیکن دارن ولی قبل و بعد هربازی فقط از نبود جباروف و تیام گریه کرد. همه اینا به کنار سعی کرده رو کریمی مانور بده و اینو هنر این دلال بدونه خخخخخ
6
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷، ۱۳:۰۹
سر ساقی نویسنده سلامت که تو این اوضاع جنس خوب دستش میده تا راحت بتونه بره فضا
دانشمند باران ساز؟؟؟؟
نیلوفران ابی؟
این همه بازیکن دست صمدمرفاوی هم بود تا حالا نتیجه گرفته بود. حالا این دانشمند اگه راست میگه نیم فصل بریزبپاش به راه نندازه
کیسه متوهم
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷، ۱۳:۱۶
یعنی با اختلاف متن طنز برتر ساله این نوشته
یه تیم با خرید 24 تا بازیکن (اخریش دو روز پیش بود)
ارز دولتی
کمک های مرتب مالی
بلوای مجلس و خاله پروانه
جلسه شبانه با نوبخت
دلالی وزیر
رضایت نامه 2 میلیاردی یه بازیکن
پرداخت بدهی 14 میلیاردی در عرض یک هفته
و اماده شدن واسه خرید دوجین بازیکن دیگه
دلالی اشکار سرمربی
خریدهای بنجل
حالا ودتا برد اورده اینا دارن خودشون رو جر میدن خخخخ دانشمند باران ساز دیگه چیه؟ این یارو روزی نبود که غیبت تیام و جباروف رو تو سر بازیکنانش نزنه؟ خبر برگشت جباروف و خرید یه وانت دیگه بازیکن بهتون اعتماد به نفس داده دیگه خزعبل نبافین
666
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷، ۱۳:۲۰
2019 هم مثل 2018 مثل 2017 و.. آبی از استقلال گرم نمیشه
Hey
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷، ۱۴:۰۰
کیسه جماعت این متنو میخونه و تی تاپ خوران ذوق میکنه :))
سومیک
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷، ۱۴:۴۰
نیلوفر آبی :))))
وقتی نمادتون فرناز جون باشه خب شمام نیلوفرید دیگه
###
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷، ۱۵:۳۱
بعد از عقب انداختن بی دلیل بازی نیلوفران با گریه و التماس دانشمند باران ساز و تجدید قوای کیسه حقیر حالا خبر رسیده کمیته داوران اس جدید رو کرده. عمو زرگر چشمکی داور بازی کیسه و سپیدرود شد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر