فهرست
یک امتیاز با حداکثر تلفات از زمینِ جهنمی
یک امتیاز با حداکثر تلفات از زمینِ جهنمی

یک امتیاز با حداکثر تلفات از زمینِ جهنمی

آی اسپورت - در چارچوب هفته چهارم لیگ برتر، آبی های پایتخت در ورزشگاه شهر قدس به مصاف میزبان خود رفتند که در پایان، دو تیم به تساوی بدون گل رضایت دادند و باز هم تارتار با فلسفه های دفاعی خود مانع پیروزی استقلال شد.این سومین تساوی پیاپی دو تیم در لیگ برتر بود.

۱. آرایش اولیه و نفرات انتخاب شده توسط کادر فنی، کاملا درست و به جا بودند.

۲. اشتباه اول اما، تعویض اجباری رضاوند بود. آرش که نوید روزهای خوب در لباس آبی را می داد در اواسط نیمه اول مصدوم شد و داریوش شجاعیان جای او را در ترکیب گرفت. اگر با آمدن داریوش به زمین، استقلال به سیستم ۲-۴-۴ لوزی روی می آورد و او پشت دو مهاجم استقلال قرار می گرفت؛ این تعویض قطعا، تعویض مناسبی بود. اما اگر قرار بود استقلال با همان آرایش اولیه به کار خود ادامه دهد، باید مهدی پور به جای رضاوند وارد میدان می شد. داریوش ذاتا یک هافبک راستِ خلاق است اما استرا از او یک هافبک آزاد ساخته بود. هافبکی که پشت دو مهاجم و با در اختیار داشتن تمام فضای انحصاری اش، آزادی عملِ بالایی داشت و می توانست عملِ تغذیه را به خوبی انجام دهد. محبوس کردن داریوش در نیمه زمین، کار اشتباهی است.

۲. انتظار می رفت کادرفنی با شروع نیمه دوم به اشتباه خود پی ببرند و با اضافه کردن مهدی پور به جای موسوی، تغییرات لازم برای کسب حداکثر امتیازات را انجام دهند. حضور داریوش جلوتر از غفوری و در سمت راست می توانست بار خلاقیت حملات استقلال از این جناح را افزایش دهد.

۳. تعویض ها بدون فکر و احساسی انجام می شوند! کادر فنی استقلال تمرکز لازم روی بازی را ندارند چرا که کاملا غرق در هیجان درون زمین می شوند و فراموش می کنند تیم نیاز به تغییرات دارد.زمانی هم که این تغییرات رخ می دهد، آن قدر دیر شده است که نتوان روی آن ها حساب ویژه ای کرد. اضافه کردن دانشگر به خط حمله نقطه تاریک ماجرا بود. بهتر بود جانشین میلیچ در دقایق پایانی، سجاد آقایی باشد. حضور توامان قایدی و آقایی در سمت چپ، باعث سردرگمی مدافعان پیکان و حصول نتیجه می شد‌.

۴. فرشید باقری در همان مدت کوتاه حضورش در زمین، فاجعه بود! دو خطای بی مورد که استقلال را از مدار حملاتش خارج کرد و دو شوت فاجعه بار که موقعیت های استقلال برای گلزنی را سوزاند.

 

۷ ۱  
آی اسپورت
2020-12-01 23:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
اقلیت تاس
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹، ۱۰:۱۰
جناب کیسه کش، فنچ جدید امیرپور: تاتار با فلسفه های دفاعی خود؟؟!!! اونوقت فلسفه های حاج فکری!!! هجومی بود؟؟؟ حضور همزمان غفوری و میلیچ و نادری و موسوی!!! موقعیت گل داشتید؟؟؟ زمین بد بود؟؟!!! آخی...عزیزم..اونوقت که پرسپولیس گفت زمین سایپا خرابه،همه بهش حمله کردن تعیین زمین حق میزبانه...اونوقت که پرسپولیس گفت فضای استادیومها و نیمکتها خرابه،همه بهش حمله کردن که بقیه فقط با تیم شما مشکل دارن.. بخورید که چوب خدا صدا نداره
۹
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر