فهرست
بررسی تعویض‌های برانکو؛ چرا فقط این ۳نفر؟
بررسی تعویض‌های برانکو؛ چرا فقط این ۳نفر؟

بررسی تعویض‌های برانکو؛ چرا فقط این ۳نفر؟

آی اسپورت – یکی از انتقاداتی که به عملکرد برانکو ایوانکوویچ وارد می‌شود تعویض‌های اوست. منتقدان برانکو، او را متهم به انجام تعویض‌های تکراری و البته منفعلانه می‌کنند. این ادعا خیلی هم نادرست نیست و مرور تعویض‌های او در چند بازی اخیر نشان می‌دهد که برای برانکو شکل، استراتژی، قدرت و نوع بازی حریفان فرقی نمی‌کند و او در هر صورت تعویض‌هایی مشخص و قابل پیش‌بینی انجام می‌دهد. به تعویض‌های برانکو در 3 بازی اخیر دقت کنید:

بازی برگشت با السد در تهران

منشا دقیقه 70 به جای نورالهی، مصلح دقیقه 87 به جای نعمتی و رسن دقیقه 92 به جای علیپور

بازی رفت با الجزیره در امارات

منشا دقیقه 70 به جای علیپور، رسن دقیقه 76 به جای نعمتی و مصلح دقیقه 91 به جای کامیابی‌نیا

بازی برگشت با الجزیره در تهران

منشا دقیقه 66 به جای نعمتی، رسن دقیقه 77 به جای امیری و مصلح دقیقه 85 به جای احمدزاده

در این 3 بازی با اینکه پرسپولیس اهداف و استراتژی‌های مختلفی داشته و نیازهای این تیم برای تغییر نتیجه متفاوت بوده، اما در هر 3 بازی 3 بازیکن مشخص و ثابت به زمین رفته‌اند. انگار که برای برانکو، تیم حریف و حتی نتیجه بازی خیلی فرقی نمی‌کند! می‌بینید که در هر 3 بازی منشا، رسن و مصلح به میدان رفته‌اند، در هر 3 بازی نعمتی از زمین خارج شده و علیپور، نورالهی، کامیابی‌نیا و احمدزاده بازیکنان دیگری بوده‌اند که از زمین خارج شده‌اند. 

حالا سوال این است که چرا این اتفاق می‌افتد؟ نگاهی به فهرست ذخیره‌های پرسپولیس شاید ما را به جواب این سوال برساند. در 3 بازی آخر پرسپولیس این نفرات روی نیمکت حضور داشته‌اند: آدام همتی، کمال کامیابی‌‌نیا(یک بار)، گادوین منشا، بشار رسن، محسن مسلمان، شایان مصلح، بوژیدار رادوشویچ و احسان علوان‌زاده(2بار). از این نفرات، همتی، رادو و علوان‌زاده هرگز گزینه تعویض نبوده‌اند و بیشتر برای پر کردن لیست، روی نیمکت نشسته‌اند و برانکو هرگز روی آنها حسابی باز نکرده است. البته هواداران هم انتظار چندانی از آنها ندارند. محسن مسلمان هم به دلایلی که همه می‌دانند و هیچکس نمی‌داند! در هر 3 بازی، 90دقیقه روی نیمکت نشسته است. در این شرایط تنها منشا، رسن و مصلح گزینه‌های تعویض هستند و برانکو هر سه آنها را به امید حفظ یا تغییر نتیجه به زمین می‌فرستد. در واقع پرسپولیس در حال حاضر و در بیشتر مقاطع فصل، نه یک تیم با 23 یا 18 بازیکن، بلکه یک تیم 14 نفره بوده و با همین 14 نفر، این فصل را سپری کرده است.

۵ ۲  
آی اسپورت
2018-05-17 16:28:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
سر الکس فرگوسن های وطنی به مدیریت جعفر بشکه
پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۱۸
برانکو که مربی نیست
بشار رو آورد داخل که فاجعه بود و تیم را عقب برد
منشا هم که هیچی
تازه شایان را آورد داخل و تیم گل خورد و حذف شد
ماهم خیلی خفنیم ولی حیف کسی به ما بها نمیده:))
پیشکسوتان پرسپولیس
پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۱:۵۰
درسته کسی به ما تیم محلشون رو هم نمیده ولی برانکو مربی نیست -مسلمان هم باید بازی کنه
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر