فهرست
رئال برابر الچه؛ مثل یک فیلم کلاسیک
رئال برابر الچه؛ مثل یک فیلم کلاسیک

رئال برابر الچه؛ مثل یک فیلم کلاسیک

آی اسپورت - رئال مادرید شب گذشته در زمین الچه با تساوی 1-1 متوقف شد. در دیداری که رئال ابتدا  با گل لوکا مودریچ پیش افتاد ولی در نیمه دوم از روی نقطه پنالتی گل تساوی را دریافت کرد. زین الدین زیدان تیمش را با این ترکیب روانه میدان کرد: تیبو کروتوا، مارسلو، رافا واران، سرخیو راموس، دنی کارواخال، لوکا مودریچ، تونی کروس، کاسیمیرو، لوکاس واسکز، مارکو آسنسیو و کریم بنزما.

نکته جالب اینکه زین الدین زیدان در تمام سال های گذشته سعی کرده به شاکله اصلی تمش دست نزند و کمتر تغییری را در ترکیب این تیم دیده ایم. به غیر از تغییرات مختصر در دفاع چپ همچون فرلاند مندی، رئال مادرید اغلب با ترکیبی قدیمی و نام آشنا در میادین حاضر می شود و زیدان نتوانسته تحول خاصی در ترکیب تیمش ایجاد کند.

خط دفاع

ترکیب 4 نفره دفاعی مارسلو، دنی کارواخال، واران و راموس، اولین بار فصل 14-2013 و به طور دقیق در 9 مارس 2014 توسط کارلو آنچلوتی کنار هم به میدان رفتند. شش سال و 9 ماه و 21 روز بعد زین الدین زیدان بازهم از همان ترکیب در دفاع تیمش استفاده کرد.

خط میانی

ترکیب مودریچ، کاسیمیرو و تونی کروس نیز اولین بار فصل 15-2014 دوسط رافا بنیتس مورد استفاده قرار گرفت. 4 اکتبر 2015 و در دربی مادرید این سه هافبک برای نخستین بار کنار هم بازی کردند و حاصل کار تساوی 1-1 رئال و اتلتیکو بود. 5 سال و 2 ماه و 26 روز بعد، زیدان همچنان از همین ترکیب سه نفره در میانه زمین رئال استفاده می کند.

خط حمله

ترکیب بنزما، لوکاس و آسنسیو نیز اولین بار فصل 17-2016 توسط زیدان مورد استفاده قرار گرفت. 18 سپتامبر 2016 این سه بازیکن برابر اسپانیول به میدان رفتند و رئال 0-2 برنده میدان شد. لوکاس و آسنسیو جانشین گرت بیل و رونالدو شده بودند که در آن بازی غیبت داشتند. 4 سال و 3 ماه و 12 روز بعد همین ترکیب سه نفره برابر الچه مورد استفاده قرار گرفتند که حاصل کار تساوی 1-1 بود.

     
آی اسپورت
2020-12-31 18:58:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر