فهرست
موراتا، پنجمین هت‌تریک اسپانیایی جزیره
موراتا، پنجمین هت‌تریک اسپانیایی جزیره

موراتا، پنجمین هت‌تریک اسپانیایی جزیره

آی‌ اسپورت- آلوارو موراتا ستاره اسپانیایی چلسی این روزها در اوج است. او در 6 هفته ابتدایی رقابت‌های این فصل لیگ برتر 6 گل برای تیمش زده و عملاً نیمی از گل‌های تیمش در این فصل را زده. رکورد بهترین شروع در رقابت‌های لیگ برتر با پیراهن چلسی در اختیار دیگو کاستاست. این بازیکن برزیلی- اسپانیایی موفق شده بود در 6 هفته ابتدایی لیگ انگلیس، 8 گل برای تیمش بزند و موراتا با زدن 6 گل و دادن 2 پاس گل تا حد زیادی خودش را به رکورد کاستا نزدیک کرد.

ستاره اسپانیایی چلسی در بازی تیمش مقابل استوک سیتی که با برد 4 بر صفر آبی‌های لندنی به پایان رسید، هت‌تریک کرد تا بتواند در یک رکورد دیگر نامش را در کنار کاستا ثبت کند. او با این هت‌تریک، پنجمین بازیکن اسپانیایی تاریخ لیگ برتر لقب گرفت که در این تورنمنت موفق به هت‌تریک شده است.

دیگو کاستا

او آخرین بازیکنی با ملیت اسپانیایی بود که توانست در لیگ برتر هت‌تریک کند. او این کار را با پیراهن چلسی و در روز 13 سپتامبر 2014، در بازی با سوآنزی (که با برد 4 بر2 چلسی همراه بود) انجام داد. آن بازی، چهارمین بازی کاستا با پیراهن چلسی بود و او در آن مسابقه 72 دقیقه برای تیمش بازی کرد.

سانتیاگو کاسورلا

 این بازیکن اسپانیایی در شب برد 5 بر 2 آرسنال مقابل ردینگ، هت‌تریک کرد. این اتفاق در روز 17 دسامبر 2012 رخ داد و او دو تا از این سه گل را با پای چپ و یکی را با ضربه سر به ثمر رساند.

جوردی گومس

گومس که حالا پیراهن تیم لفسکی را بر تن می‌کند در شب برد 3 بر ۲ ویگان مقابل ردینگ موفق به هت‌تریک شد و در روز 24 نوامبر 2012 این هت‌تریک را به نام خودش ثبت کرد. گومس یک گل را با پای چپ، یک گل را با پای راست و گل سومش را با ضربه سر وارد دروازه حریف نمود.

فرناندو تورس

 او که لقب بازیکن اسپانیایی متخصص هت‌تریک در لیگ برتر را یدک می‌کشد، چهار بار در لیگ انگلیس موفق به هت‌تریک شد‌‌؛ سه بار با پیراهن لیورپول و یکی با پیراهن چلسی. تورس که الان بازیکن اتلتیکومادرید است در روز 23 فوریه 2008 مقابل میدلزبورو هت‌تریک کرد تا تیمش 3 بر 2 به پیروزی برسد. در 5 مارس 2008 و در بازی با وستهم دوباره این کار را تکرار کرد تا در برد 4 بر صفر تیمش سهیم شود و آخرین باری که با پیراهن لیورپول موفق به هت‌تریک شد، 29 سپتامبر 2009 بود که با برد 6 بر یک تیمش مقابل هال‌سیتی همراه بود و در آن بازی تنها 67 دقیقه زمان نیاز داشت تا این کار را تکرار کند. تورس در 29 آوریل 2012 با پیراهن چلسی هت‌تریک کرد تا نقش پررنگی در برد 6 بر یک تیمش مقابل کوئینزپارک رنجرز ایفا کند.

حالا و با افزایش تعداد بازیکنان اسپانیایی شاغل در لیگ برتر، قطعاً در آینده تعداد بازیکنان اسپانیایی که موفق به هت‌تریک در لیگ انگلیس می‌شوند بیشتر و بیشتر خواهدشد.

 غزال زیاری،خبرورزشی

۲    
آی اسپورت
2017-09-25 14:35:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر