فهرست
بوفون سوپرمن یووه
بوفون سوپرمن یووه

بوفون سوپرمن یووه

آی اسپورت- واقعا می شود؟ بوفون همه منتقدان را ساکت کرد. در واقع نشان داد که اخبار درباره او بزرگنمایی کرده بودند. قبل از بازی بوفون گفت لذت بخش است بعد از این که تصمیمی می گیرند مراسم ختمت را بگیرند و تو ثابت کنی اشتباه می کنند. او گفت می خواهد کاری کند که حرفشان را پس بگیرند و این کار را هم کرد. بوفونی که 38 سال سن دارد.

هواداران بیانکونری قبل از سفر تیمشان به لیون می ترسیدند در بدترین شرایط و زمانی که تیم برای رسیدن به قهرمانی انگیزه زیادی دارد و بازیکنان خوبی به خدمت گرفته، پایان بوفون رسیده باشد. اما او که در بازی های قبلی اشتباهاتی داشت، در این بازی منجی تیمش شد. آلگری هم بعد از بازی از او دفاع کرد و گفت جیجی سالی 50 بازی انجام می دهد و طبیعی است که در این بازی ها اشتباهاتی هم داشته باشد.

بنر هواداران برای بوفون
بنر هواداران برای بوفون

میرالم پیانیچ هم قبل از بازی گفته بود که بوفون می خواهد تعیین کننده باشد و نشان دهد که هنوز هم بهترین است. اما چطور بود که همه قبل از بازی این را می دانستند؟ البته مطمئنا پیانیچ هم فکر نمی کرده بوفون به این شکل بتواند به قولش عمل کند.

با وجود شروع خوب در بازی مقابل لیون، یووه کم کم کنترل بازی را از دست داد و در ادامه مجبور شد به حریف پنالتی بدهد. این کار را بونوچی درست مقابل چشمان داور انجام داد و از دیدش هم پنهان نماند. هواداران لیون از تصمیم داور که خیلی سریع نقطه پنالتی را نشان داد خیلی خوششان آمد و او را تشویق کردند. پشت توپ الکساندر لاکازت که در این فصل ستاره تیمش بوده ایستاد.

بوفون اما مسیر توپ را درست حدس زده بود و توانست به زیبایی با یک دست توپ را مهار کند. او دوباره ثابت کرد که به واسطه شروع فوتبال حرفه ای اش در 21 سال پیش، تجربه خوبی کسب کرده است.

5 دقیقه بعد از نیمه اول، نبیل فکیر بارزالی را جا گذاشت و شوتی زد که به پای بونوچی خورد. بوفون مسیر را اشتباه رفته بود، اما سریع واکنش نشان داد و توپ را به بیرون زد. این از آن مهارهایی بود که از هر دروازه بانی ببینید به او ایمان می آورید. وقتی تلویزیون تصویر آهسته این واکنش را نشان داد همه دوست داشتند بارها آن را ببینند.

کار بوفون اینجا هم تمام نشده بود. لمینا دومین کارت زردش را هم گرفت و تیمش 10 نفره شد. بعد از آن گران قیمت ترین دروازه بان دنیا دوباره واکنشی استثنایی داشت و توپ تولیسو را از فاصله ای نزدیک دفع کرد.

5 دقیقه بعد کوادرادو توانست یووه را پیش بیندازد. آن ها با حرکتی جادویی. در واقع آنتونی لوپس، دروزاه بان لیون، به خاطر دور شدن از تیر دروازه مقصر بود. اما جادوی کوادرادو هم استثنایی بود.

به هر حال دروازه بانان گاهی اشتباهاتی می کنند، اما بوفون دوباره ثابت کرد که دروازه بان بزرگی است که هنوز تمام نشده و می تواند پاسخ هر انتقادی را بدهد. نوشته روی بنر هواداران هم ثابت شد: حتی سوپرمن هم گاهی فقط کلارک کنت است. جی جی تو سوپر قهرمان ما هستی، برای همیشه.

۶    
آی اسپورت
2016-10-19 16:11:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر