فهرست
داوری؛ بر حق یا علیه آبی‌پوشان؟
داوری؛ بر حق یا علیه آبی‌پوشان؟

داوری؛ بر حق یا علیه آبی‌پوشان؟

آی اسپورت – از قدیم گفتند، اشتباهات داوری جزیی از فوتبال است اما تا چه اندازه؟ سوالی که ذهن هواداران استقلال در این فصل بارها به‌خود مشغول کرده است. لیگ هجدهم از ابتدا برای استقلال خوش‌یمن نبود، آنها در شرایطی این فصل را شروع کردند که بدنسازی مناسبی نداشتند و تمرینات خود را خیلی دیرتر از سایر تیم‌ها آغاز کرده بودند. ضعف کادرفنی استقلال، تاخیر آنها در برگزاری اردو، عدم داشتن یک ترکیب ثابت، باخت در دربی و در آخر اخراج سرمربی این تیم و حواشی آن، سبب شد تا آبی‌پوشان از کورس قهرمانی جا بمانند.

البته در این میان چند اشتباه فاحش داوری نیز بی‌تاثیر نبوده است. بارزترین اشتباهات داوری که در حق استقلال شد و توسط بیشتر کارشناسان داوری تایید شد، گل اللهیار صیادمنش به پدیده در بازی رفت، گل علی کریمی به سپاهان در بازی برگشت و گل روح‌الله باقری به صنعت نفت آبادان در بازی برگشت که بسیار برای استقلال سرنوشت‌ساز و موثر بود. در این سه اشتباه داوری که تمامشان توسط کارشناسان مطرح داوری تایید شد، آبی‌پوشان 6 امتیاز از دست دادند. تمامی این اتفاق ها دست به دست هم داد تا اعتراضات از هواداران به تیم مدیریتی و کادر فنی تیم نیز برسد.

در این فصل به‌خصوص در همین چند هفته‌ اخیر بارها شاهد اعتراضات مصاحبه‌ای و اینستاگرامی کادرفنی و مدیریت استقلال به نحوه داوری‌ها بودیم، که نمونه آخر آن بازی استقلال در هفته بیست و نهم مقابل صنعت نفت آبادان بود که با سانتر مهدی قائدی از سمت راست و ضربه نوک پا روح‌الهک باقری، دروازه نفت آبادان باز شد. اما این گل که در دقیقه 66 رخ داد و می‌توانست منجر به برتری آبی‌ها شود و به وضعیت آنها در جدول کمک کند، توسط کمک داور مردود اعلام شد تا بار دیگر به گمانه‌زنی‌هایی که علیه داوری‌های استقلال شده بود، دامن زده شود. لیگ هجدهم برای استقلال کابوس‌وار سپری شد و در نهایت سهم آنها  در  شب آخر بازی‌ها، رتبه سوم در جدول شد. رتبه‌ای که به نظر می‌رسد علی‌رغم مشکلات این تیم، اشتباهات داوری و حواشی زیادی که استقلال در این فصل پشت سر گذاشت، شایسته آبی‌پوشان باشد.

۱۶ ۱۳  
آی اسپورت
2019-05-17 12:25:00
نظر دهید

۱۳ نظر
مهدی کاظمی
جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۲:۴۳
شما هنوز نمیدونید استقلال تو بازی برگشت سپاهان رو برد و سه امتیاز رو‌ گرفت و گل مردود علی کریمی باعث نشد استقلال امتیاز از دست بده بعد اینجا نوشتی بخاطر مردود شدن گل علی کریمی دو امتیاز از دست دادید. نویسنده هایی که بدون فکر و اطلاع فقط از سر تعصب مطلب مینویسن و اینجا هم چاپ میشه
عباس
جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۲:۵۰
یعنی گل علی کریمی به سپاهانم دو امتیاز حساب کردید؟!! یعنی اگه اون گل قبول میشد بازم بازی طوری پیش میرفت که پاتوسی گل بزنه؟!! باشه قبول اصن 6 امتیازو بدین کیسه فقط لطف کنید یه فقره پنالتیو اخراج دربی رفتم دو امتیاز برای ما حساب کنید یه امتیازم از کیسه کم کنید تادوباره جدول همین شکلی بشه. تازه به اخراج چشمی دقیقه 2 بازی ماشین و اخراج ووریا غفوری نیمه اول بازی ذوب کاری ندارم. با تشکر
۹
ابراهیم
جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۲:۵۱
خلف بر حق اشک ریز دوست نداشت در مورد سودهایی که تیم محبوبش از داوری داشت، چیزی بگه و ترجیح داد مرام کلی مکتب هوچی گری رو ادامه بده.
#هتریک_سوزش
۷
حسن
جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۳:۲۹
قطعا رتبه سوم شایسته تان بود.
یک وقت خدایی نکرده منفعتی که نبردین؟

مشکل اصلی استقلال هوادارن نفهم این تیمه
۵
هتریک قهرمانی
جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۴:۱۹
واقعا در یک تورنمنت با سی بازی من سهم زیادی برای اشتباهات داوری قائل نیستم چون هر تیم بارها و بارها شانس برای تغییر وضعیت خودش رو داره و ثبات تیمی می تونه یک یا دو بازی با اشتباهات داوری رو به فراموشی بسپاره. در همین لیگ امسال پرسپولیس در بازی رفت با نفت آبادان از داوری آسیب خورد، در بازی با استقلال دور رفت ضربه خورد، در همون بازی سپاهان که اصفهانی ها بهش معترض هستند یک پنالتی طلبکاره، در بازی نساجی خطای واضح روی ترابی در هجده قدم گرفته نشد. داوری بازی فولاد به ضررش تمام شد، داوری بازی برگشت با ماشین سازی به ضررش بود، در عین حال در بازی هایی مثل ماشین سازی دور رفت، تراکتور سازی رفت، و شاید چند بازی دیگه که خاطرم نیست از داوری سود برد. استقلال هم در بازی هایی از داوری سود برد. در بازی ذوب آهن وریا که هر دو گل رو زد باید ابتدای بازی اخراج می شد. در همین بازی پدیده که گفتید همون ابتدای بازی باید اخراج می داد. در بازی ماشین سازی همون دقیقه اول باید چشمی اخراج میشد، و البته ضررهای داوری شون رو هم که گفتید. سپاهان هم همین طور بوده. تراکتور هم چند بازی مثل بازی با سپاهان از داوری سود برد. پرسپولیس سال 95 از داوری خیلی آسیب دید اما قهرمان نشدنش ربطی به داوری نداشت چون فقط دو گل با قهرمانی فاصله داشت و کلی فرصت سوزی کرد. فقط یک مساوی از بازی با نفت می تونست تیم رو قهرمان کنه اما ریسک تیم برانکو باعث شد 2-0 ببازه پس لزوما مقصر داور نیست. یاد بگیریم مسئولیت تیم خودمون رو گردن داور نندازیم. اصولا برآیند اشتباه داورها معمولا سر به سر میشه. مهم اینه که تیم در شرایط افت و بحرانش هم یاد بگیره چطور نبازه و از بحران عبور کنه که پرسپولیس بهتر از بقیه تیم ها بلد بود از بحران در بیاد. تراکتور و استقلال هر دو با یک بحران موقتی صدر رو از دست دادند. پدیده در بازی های بزرگ به طور کلی خوب کار نکرد و سپاهان هم یک افت مقطعی داشت که باعث شد صدر رو به پرسپولیس ببازه وگرنه بعد از پرسپولیس شایسته ترین تیم لیگ بود.
۲
ابراهیم
جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۴:۴۸
خلف بر حق اشک ریز دوست نداشت در مورد سودهایی که تیم محبوبش از داوری داشت، چیزی بگه و ترجیح داد مرام کلی مکتب هوچی گری رو ادامه بده.
#هتریک_سوزش
۴
ابراهیم
جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۴:۴۹
لطفا نظرم رو پاک نکن آقای آی اسپورت
۱
Ashkanred
جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۵:۲۰
سهم استقلال از منافع داوری رو هم بگو !!!!! با خرید دو جین بازیکن سوم شدن که خوشحالی نداره ، این تیم با این همه ریخت و پاش دست صمد مرفاوی بود بهتر نتیجه می گرفت . هر چی گفته شد شفر دلالی تارخ مصرف گذشته بیشتر نیست اونو بالاتر می بردید. دیشب حتی برانکو بعد از قهرمانی هم به آسمان پرتاب نشد
۵
آبی
جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۵:۵۷
الباقی اشتباهات رو ولش کن مستضرید که با همین ۶ امتیاز یعنی استقلال الان قهرمان هستش !!!هتریک فریب و جعل و دروغ مبارک
۳
ابراهیم
جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۶:۰۶
خلف بر حق اشک ریز دوست نداشت در مورد سودهایی که تیم محبوبش از داوری داشت، چیزی بگه و ترجیح داد مرام کلی مکتب هوچی گری رو ادامه بده.
#هتریک_سوزش
۲
siamak
جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۶:۱۳
خودت خجالت نکشیدی با این متنت!؟این تو پیج های طرفداری هم بذاره کم لایک میخوره
استقلال دو بازی ضرر دیده(سپاهان رفت و نفت ابادان) 4 بازی سود(پرسپولیس رفت ،ماشین برگشت و پدیده رفت ذوب رفت)بعد این اسمش میشه ضرر کردن از داوری؟ ضررهایی مهمه که تو نتیجه تاثیر گذار باشه که فقط همین 6 بازی احتمالا تاثیر گذاربود. میگم احتمالا چون اشتباه داوری نمیشه اخر بازی اضافه کرد و نتیجه گیری کرد!کدوم ادم منطقی ای این موضوع رد میکنه که اگر گل استقلال مقابل نفت قبول میشد نفت برای جبران گل و نتیجه تلاش نمیکرد؟تو فوتبال وقتی که گل میخوری و میزبان باشی همیشه برای جبران نتیجه تلاش میکنی و احتمال گل مساوی نفت ابادان وجود داشت،در واقع تلاشی که تیم ها بعد گل خوردن میکنند برای مساوی کردن بازی میکنند با تیم هایی که برای نتیجه مساوی میان فرق داره.فهمش سخته؟
هر موقع توپ خورد به بدن و سر بازیکناتون و به ضررتون پنالتی گرفتند اون موقع توهم بزنید که یه نیروی خارجی میخواد مانع از قهرمانیتون بشه،اتفاقی که برای پرسپولیس برانکو نه تنها یک بار بلکه سه بار افتاده(ذوب لیگ(هند نشده بنگر) ذوب حذفی(هند نشده دروازه بان) و سایپا لیگ(هند نشده رامین رضاییان))
۳
ابراهیم
جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۶:۲۰
خلف بر حق اشک ریز دوست نداشت در مورد سودهایی که تیم محبوبش از داوری داشت، چیزی بگه و ترجیح داد مرام کلی مکتب هوچی گری رو ادامه بده.
#هتریک_سوزش
۳
شاهین ممسنی ❤❤
جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۱:۴۵
بازی با پدیده اخراج دانشگر دقیقه ۱۰‌ از چشم داور پنهان ماند
بازی با سپاهان خطای علی کریمی واضح بود و تاثیری در نتیجه نداشت
بازی با نفت آبادان معلوم نشد توپ اوت شده یا نه
بازی با ماشین سازی ثانیه ۳۰ چشمی باید اخراج میشد
دربی رفت پنالتی و اخراج به سود پرسپولیس سوخت!
برای ضعف های خودتان دنبال بهانه های بهتری باشین
پای تخته روانچی رو وسط بکشین:)))
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر