فهرست
امید به قدوس؛ جام ملت‌ها جام جهانی نشود!
امید به قدوس؛ جام ملت‌ها جام جهانی نشود!

امید به قدوس؛ جام ملت‌ها جام جهانی نشود!

آی اسپورت - 1- «حالا نوبت ایران و تیم ملی است. آماده می‌شوم تا به تیم ملی کمک کنم.» صحبت‌های سامان قدوس بعد از موفقیت‌های درخشانش در لیگ فرانسه امیدوارکننده و صدالبته نگران‌کننده است! امیدوارکننده از این منظر که مردم ایران خوشحال خواهند شد از حضور چنین بازیکن درجه یکی در تیم‌ملی بهره بگیرند. نگران‌کننده هم از این جهت که مبادا کارلوس کی‌روش به هنگام چینش نفراتش، سردار آزمون و مهدی طارمی را در ترکیب اصلی به قدوس ترجیح دهد و بازیکن با استعداد از روی نیمکت به تماشای موقعیت هدر دادن‌های این دو بزرگوار بنشیند. حقیقت اینجاست که چشم‌مان ترسیده چراکه قدوس پیش از جام‌جهانی هم گل‌های حساسی زده بود و مقابل تیم‌هایی چون آرسنال توان تهاجمی خویش را به‌خوبی به نمایش گذاشته بود و این‌گونه نبود که بدون درخشش به جام‌جهانی برسد اما کی‌روش در روسیه، تصمیم گرفت تا به مهره‌‌هایی میدان دهد که در فاز تهاجمی آماری به خوبی او نداشتند. هنوز هم صحنه موقعیت‌هایی که آزمون و طارمی را در بازی‌های حساس جام‌جهانی به راحتی از دست دادند، پیش چشم فوتبال‌دوستان می‌آید و دادشان به هوا می‌رود و به این فکر می‌کنند که اگر کاوه رضایی یا حتی خود سامان قدوس یا رضا قوچان‌نژاد فرصت‌طلب اگر در ترکیب حضور داشتند، این‌گونه توپ‌ها را بیرون می‌زدند؟

2- قدوس حالا در لیگ فرانسه به خوبی جا افتاده و با چند گل تماشایی خودش را به‌عنوان بازیکن برتر تیمش و استعدادی مثال‌زدنی در لیگ این کشور مطرح کرده. چشم‌ها او را می‌جویند و نامش بین استعدادیاب‌ها و مدیران ورزشی باشگاه‌های مختلف دست‌به‌دست می‌گردد. خیلی‌ها او را نه بهترین خرید بلکه بزرگ‌ترین فروش موفق باشگاه آمینس می‌دانند و مطمئن هستند که او خیلی زودتر از موعد پایان قرارداد این تیم را به مقصد تیمی بزرگ‌تر ترک خواهد کرد. همه این صحبت‌ها هم در شرایطی است که او از درخشش در ویترین جام‌جهانی بی‌بهره بود و به جایش بازیکنانی بازی کردند که در تیم‌های باشگاهی خود نیز حضور مفیدی ندارند و جایگاه‌شان به سادگی به خطر افتاده. اکثر بازیکنان تیم ملی بعد از جام‌جهانی، در بازار نقل‌وانتقالات به پیشنهادهای حداقلی دل‌خوش کردند تا مشخص شود که سبک بازی تدافعی تیم ملی در این مسابقات پسند بازار نبوده است. جهانبخش به‌عنوان آقای‌گل لیگ هلند قطعا می‌توانست انتخاب‌هایی بهتر از هلند داشته باشد. قوچان‌نژاد را نیازی به رفتن به قبرس نبود. قدوس با فرصت مناسب بازی کردن می‌توانست همین حالا در تیمی بالاتر از آمینس فرانسه بازی کند.

این نگرانی در جام ملت‌ها هم وجود دارد که بازیکنان لژیونر برای بازی به امارات بروند و آنجا هم باز آماده‌ها و قبراق‌ها و روی فرم‌ها قربانی ناآماده‌ها و در حال دیپورت شدن‌ها شوند. امید که سامان قدوس، نه با درخشش در تمرینات که همچنان با درخشش در مسابقات باشگاهی کی‌روش را وادار کند تا دست از انتخاب کورکورانه عزیزدردانه‌ها بردارد.

 

فرهیختگان

۴۴۴ ۳  
آی اسپورت
2018-10-09 09:15:00
نظر دهید

۳ نظر
خسرو
سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷، ۰۹:۵۴
قدوس خیلی بازیکن خوبیه اما تا وقتی کیروش تو تیم ملی هست باید نیمکت نشین سردار بشه چون خلیل آزمون خیلی به برانکو فحش داده و باید زحماتش جبران بشه
۶
...
سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷، ۱۵:۱۴
به خسرو
شکر کی روش رو نخور دوباره
۲ ۱
خسرو
سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷، ۱۵:۵۶
ولی شما کیروش پرستان شکر کیروش رو بخورین تا رودل کنین
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر