فهرست
حذف سید جلال قابل پیش بینی بود
حذف سید جلال قابل پیش بینی بود

حذف سید جلال قابل پیش بینی بود

آی اسپورت – کانال تلگرامی طرفداران کارلوس کی روش در واکنش به انتقادات بیشمار از حذف سیدجلال از لیست تیم ملی و شایعاتی که درباره غیرفنی بودن این موضوع مطرح شده، مطلبی به قلم بیژن برزو منتشر کرده که نشان می دهد کنار گذاشتن کاپیتان محبوب پرسپولیس از فهرست تیم ملی اتفاقی کاملا فنی و قابل پیش بینی بوده. این مطلب را با هم مرور کنیم:

نگاهی به ترکیب خط دفاعی تیم ملی از آغاز بازی‌های مقدماتی جام جهانی و در مقابل ترکمنستان، چندان تایید کننده‌ی شکاکی‌ها و اتهامات وارده نیست. اگر به ترکیب دفاعی تیم ملی در ۲۴ بازی اخیر آن نگاهی دوباره داشته باشیم، ملاحظه می‌کنیم که جلال حسینی تنها در ۸ بازی برای تیم به میدان رفته که در ۳ تای آن‌ها به جای پژمان منتظری مصدوم به میدان فرستاده شده است. کیروش بازی‌های مرحله‌ی اول مقدماتی را با دیدگاه پیدا کردن عناصری جوان‌تر برای جانشینی امثال جلال حسینی آغاز می‌کند. در بازی‌های مقابل ترکمنستان، گوام و هند، جوانترها و یا منتظری در کنار پورعلی گنجی خط دفاعی ایران را تشکیل می‌دهند و عملا در این دور سید جلال تنها در دیدار مقابل عمان که هنوز نیاز به تجربه‌ی بیشتری احساس می‌شده به میدان می‌رود.

در دور دوم مقدماتی جام جهانی و از بازی مقابل چین، کیروش به ترکیبی برای خط دفاعی‌اش در بازی‌های مهم و غیرتمرینی می‌رسد که عمدتا تا به امروز آن را حفظ کرده است: منتظری - پورعلی گنجی. مصدومیت پژمان منتظری در همان بازی مقابل چین اما، مستقر شدن این زوج در خط دفاعی تیم ملی را فقط ۳ بازی به تاخیر می‌اندازد. در بازی ‌با ازبکستان، کره‌ جنوبی و سوریه حسینی بازگشتی ناشی از مصدومیت منتظری به ترکیب دارد اما پس از آن منتظری - پورعلی گنجی، ترکیب دفاع میانی در اکثر بازی‌ها را تشکیل می‌دهند.

حضور محمد انصاری در کنار پور علی گنجی در دو بازی آخر در مقابل کره و سوریه که بازی‌هایی تشریفاتی به حساب می‌آمدند، نشان می‌دهد که کیروش تا چه حد به‌دنبال پیدا کردن جانشینی برای حسینی است. این روند با امتحان کردن کنعانی زادگان، چشمی و خانزاده در بازی‌های دوستانه مقابل توگو تا ازبکستان نیز ادامه پیدا کرده است. خلاصه‌ی کلام اینکه نگاه بدون غرض و تعصب به ترکیب‌های استفاده شده در مرکز خط دفاعی و از بازی‌های مقدماتی جام جهانی به بعد، به خوبی نشان‌دهنده‌ی خط فکری مستمر کیروش است. حضور حسینی تنها در ۸ بازی از ۲۴ بازی اخیر قاعدتا نباید کسی را به این نتیجه می‌رساند که دلال موزامبیکی با قلم کشیدن بر نام او، شمشیر دشمنی با لیگ، پرسپولیس و برانکو را برکشیده است مگر آنکه غرض و هدف خاصی در پشت القای این شگفتی نهفته باشد.

۱۹ ۶  
آی اسپورت
2018-05-23 06:50:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
حسین
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷، ۰۷:۳۲
کیروش تو مصاحبه آخر ناراحتی شدید خودش رو از اینکه چرا امیری و سید جلال به پرسپولیس رفتند رو نشون داد. این حرفها دیگه فایده نداره. امیدوار باشین جانشینان حسینی مثل چشمی، خانزاده و منتظری اشتباهی تو جام جهانی نداشته باشن وگرنه کیروش نابود میشه
محسن
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷، ۰۸:۵۴
کاملا منطقی است درود بر کیروش کبیر
امید از تفت
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷، ۰۹:۱۱
انشاالله که همینطوری باشد. به قول شاعر: گرچه با فریبت خلق را بفریفتی. با دست انتقام طبیعت چه میکنی؟ نتیجه آن را زمان مشخص میکنه
مهدی
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷، ۰۹:۵۹
خیلی متن مستدل و خوبی بود.
۵
گل آقا
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۰۱
باز مالی کشی آی اسپرت بر گندکاری های کیروش و پست امیرپور که میگه چرا به ما میگید بیگانه پرست؟! نه عزیزم شما کارتون خیلی درسته ما نمیفهمیم! راحت باش!
علیرضا
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۳۰
در مورد سیدجلال شاید ولی در مورد وریا که تا آخرین بازی دوستانه در ترکیب تیم ملی بود چی؟؟
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر