فهرست
 در بن‌‌بست آسیایی
 در بن‌‌بست آسیایی

 در بن‌‌بست آسیایی

آی‌اسپورت-  هواداران استقلال و پرسپولیس ۹۰دقیقه پراضطراب را پشت سر گذاشتند، ولی عاقبت کار چیزی نبود که انتظارش را داشتند. استقلال در مسابقه‌ای که نیاز به سه امتیاز داشت و شایسته برد بود، به یک تساوی آزاردهنده رسید و پرسپولیس که در دوحه چند فرصت خوب برای زدن گل پیروزی داشت و در نهایت به یک امتیاز خارج از خانه قانع شده بود، روی یک گل آفساید دستش از امتیاز خالی ماند.

دو تیمی که در لیگ برتر شرایط خوبی دارند و مدعی جدی قهرمانی هستند، در آسیا روزهای سختی را تجربه می‌کنند و می‌توان گفت که برنامه‌های‌شان به بن‌بست رسیده. دو تیم پرطرفداری که صعود حداقل خواسته هواداران‌شان است پس از دو بازی در رتبه آخر گروه‌های‌شان قرار دارند و هنوز در حسرت برد هستند. 

وقتی استقلال در سخت‌ترین گروه غرب آسیا قرار گرفت، گفته می‌شد که تنها راه صعود گرفتن امتیازات کامل بازی‌های خانگی است، ولی این تیم که به خاطر همگروهی با الهلال تنها دو بار فرصت بازی در ورزشگاه آزادی را دارد، در حضور هواداران دو امتیاز ارزشمند را از دست داد. از قضا بازی خانگی با العین آسانترین بازی شاگردان شفر در گروه مرگ محسوب می‌شد و انتظار می‌رفت که آنها با گرفتن سه امتیاز شکست روز اول را جبران کنند. گل فرشید باقری در شروع نیمه دوم استقلال را در مسیر خوبی برای گرفتن سه امتیاز قرار داد، ولی وقتی بازیکنان فرصت‌های زدن گل دوم را از دست دادند، این نگرانی به‌وجود آمد که تیم اماراتی جبران کند و سرانجام روی یک ضربه ایستگاهی به گل تساوی رسید.

استقلال حالا دو بازی سخت مقابل الهلال، صدرنشین گروه در زمین بی‌طرف دارد که برای زنده ماندن امید صعود باید حداقل یکی را ببرد. استقلال از دو بازی تنها یک امتیاز دارد، در حالی که الهلال با شش امتیاز عملکرد بی‌نقصی داشته و در دو بازی آینده به فکر قطعی کردن صعود خواهد بود.

کارنامه پرسپولیس هم در این دو بازی تقریبا مشابه استقلال بوده. آنها در خانه مقابل پاختاکور متوقف شدند و بیرون از خانه در دوحه بازی‌شان را باختند. پرسپولیس هرچند در گروه آسانتری قرار دارد، ولی از دو بازی تنها یک امتیاز گرفته تا در رده آخر بایستد. بازیکنان پرسپولیس هم مثل استقلالی‌ها در این دو بازی فرصت‌های خوبی را از دست دادند، بخصوص علیپور که در سه بازی اخیر تیمش گلی نزده و مقابل السد هم موقعیت تک به تک درخشانی را از دست داد. هرچند هر دو گل حریفان پرسپولیس در شرایط آفساید زده شده، ولی دفاع این تیم مقابل پاختاکور و السد عملکرد متوسطی داشته و بدون درخشش بیرانوند شاید در دوحه کار این تیم سخت‌تر می‌شد. 

هر دو تیم می‌توانند ادعا کنند که فشردگی مسابقات لیگ برتر کار آنها را سخت کرده، ولی نمی‌توان به این واقعیت بی‌توجه بود که حریفان آسیایی به‌تدریج فاصله را بیشتر می‌کنند و زور مدعیان لیگ برتر به تیم‌های پرستاره و آماده منطقه نمی‌رسد. حالا دیگر صعود از مرحله گروهی هم برای این دو تیم کار سختی است و فوتبال ایران برای موفقیت در قاره نیاز به یک تحول اساسی دارد که تنها با برنامه‌ریزی دقیق و سرمایه‌گذاری به دست می‌آید؛ دو موردی که این روزها در فوتبال ایران کمیاب است.

۶ ۷  
آی اسپورت
2019-03-13 02:12:00
نظر دهید

۷ نظر
کیسه ی ۴۷ کوروموزومی
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، ۰۲:۳۴
در اینکه تو خبرنگار یه کیسه کشی شکی نیست و سایقه ات دلالت میکنه بر این امر و اینجا هم جانب دارانه نوشتی واقعا بازی امروز ما با السد رو با بازی کیسه با العین مقایسه میکنی؟؟واقعا گروه ما اسونتره!!السد قویتره یا الدوحیل!!العین قویتره یا پاختاکوری که نه تا ملیپوش ازبکی داره! ما قویتریم یا کیسه!!گروه کیسه یه تیم قوی داره اونهم الهلال که به پای السد هم نمیرسه که اینرو تو جام ملتها دیدیم که قطر که هشتاد درصد تیم السد هست عربستان رو جوری برد که اگه کمک داور نبود چهارتایی میشد.واقعا کارنامه ی ما با کیسه یکی هست!!دوتا گل خوردیم که هر دو افساید با السدی بازی داشتیم که تو جام ملتهای اسیا که ایران کیسه گل ژاپن شده بود قطر همون ژاپن رو سوراخ سوراخ کرده بود تازه به اون تیم بغداد بونجاح رو اضافه کن که در حضور ریاض محرز بهترین بازیکن سال الحزایر شده به همراه ملیپوش کره ای و گابی!!بعد العین نصفه و نیمه رو با پاختکور یکی میکنی!!السد رو با الدحیل یکی میکنی؟؟کیسه تو بازی با الدحیل شانس اورد که بازی تمام شد وگرنه اون رشته سر دراز داشت حالا حالاها!!با السد هر ان ما ممکن بود گل بزنیم بعد تو کیسه کش داری شرایط دو تیم رو یکی میدونی!!؟؟برو کیسه کش (واقعا نوشته هات مشخص میکنه که یه کیسه کش تمام عیار هستی)برو نگران تیم خودت باش و از حالا چرب کن که گومیس منتظره تا درد کمتری داشته باشی.ابله خان داره شرایط ما با کیسه رو یکی میدونه.یادت نره از حالا چرب کنین که وقتی گومیس گذاشت درتون درد کمتری احساس کنین.
عمرهای قبل از خریبین سوتفاهم بود
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، ۰۸:۵۶
احمق جان!!هرتیمی که شما نتونستین ببرینش یعنی فوق العاده س؟پاختاکور آخه؟با العین اصن مقاسیه ش میکنن که تو نتیجه میگیری قوی تر هم هست؟احمق جان الهلال و الدحیل رو با الاهلی و پاختکار یکی دونستی ؟یه دونه السد قویه تو گروهتون که اونم عمرا بتونه به پای قدرت تیمای گروه ما برسه،کل آسیا میگن این گروه گروه فوق مرگه اونوقت تو داری شعر می بافی واس خودت احمق جان؟الحق که لنگی بودن برازندته احمق جان...پاختاکور آخه؟خخخخخخ
۱
فرهاد
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، ۱۰:۲۰
به نظرم شما 48 کروموزوم داری چون همه حرفهایت مزخرف بود
فرمان خان
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، ۰۶:۳۹
بنظر من مقایسه وضعیت دو تیم کاملا بی معنیه گروه استقلال به معنی واقعی کلمه یک گروه وحشتناکه الدوحیل و العین بلحاظ بدنی و استایل بازیکنان اصولا یک سر و گردن از فوتبال ایران بالاتره بنظر من بهتره استقلال منطقی باشه و انرژیشو برای این بازی ها نگذاره چون الهلال و الدوحیل از این کروه صعود خواهند کرد و حتی العین هم از نظر مهره قدرتر از استقلاله و رقابت با این تیم ها بچه گانست!
۱
.
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، ۰۸:۵۶
.
###
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، ۱۱:۰۵
گروه کیسه فقط الهلال قدرتمند رو داره وگرنه پای مقایسه وسط باشه گروه پرسپولیس دشوارتره
السد/ الدحیل
پرسپولیس/ کیسه
الاهلی/ الهلال
پاختاکور/ العین
*******
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، ۱۵:۵۴
برای ماله کشیدن رو شرایط اسفناک کیسه در صورتیکه فکر میکردین خبریه و قراره قهرمان اسیا بشن (پخخخ) دارن پای پرسپولیس رو هم وسط میکشن و گروهش رو اسون جلوه میدن.
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر