فهرست
فکری فرشته نجات آبی‌ها می‌شود؟
فکری فرشته نجات آبی‌ها می‌شود؟

فکری فرشته نجات آبی‌ها می‌شود؟

آی اسپورت - محمود فکری؛ کاپیتانی با قدرت رهبری بالا و ایده‌آل در زمین و احتمالا سرمربی‌ای با همین توان در بیرون زمین و لب خط. صمد مرفاوی سرمربی سالهای پیش استقلال که در نساجی دستیار فکری بود، درباره‌اش گفته:"دیسیپلین محمود به استقلال کمک خواهد کرد." بالاخره پس از کلی کش‌وقوس استقلالی‌ها نفر اول نیمکت خود را شناختند. محمود فکری که با پیشنهاد باشگاه تهرانی دیگر نه تمرکز داشت و نه علاقه‌ای برای ماندن، قراردادش را فسخ و از قائمشهر به پایتخت کوچ کرد. محمود فکری با کلی امید و آرزو به تهران آمده و ماموریت دارد پس از چند سال توام با تلخی و ناکامی به رویای میلیون‌ها آبی‌دوست جامه عمل بپوشاند.

یکی از وفادارترین بازیکنان تاریخ استقلال که چهارده سال پیراهن این تیم را پوشید حالا در ذهن مسئولان و هواداران نساجی چیزی جز "بی‌وفا" نیست. محمود فکری برخلاف نظر مدیران نساجی از این تیم جدا شد تا آنها در بخشی از بیانیه‌شان بنویسند:"آن روز که دوست داشتند برند لیگ‌برتری شده و از مربی‌گری در دسته‌های پایین‌تر خلاص شوند، یار جانی بودند و حالا حرف از عدم تمرکز و چوب رفاقت می‌زنند. کاش لااقل به حرمت رفاقت، ساز رفتن را زودتر کوک می‌کردند تا تکلیف تیم محبوب مازندرانی‌ها زودتر مشخص شود. لابد رفاقت بلد نبودند و نیستند و تنها منافع‌شان مسیر دوستی را مشخص می‌کند." البته این نخستین فسخ محمود فکری نیست؛ او پیش‌تر قراردادش با شاهین‌بوشهر را فسخ کرد و به سرخپوشان پاکدشت پیوست. فصل بعد هم با فسخ یکطرفه از خوشه‌طلایی جدا و راهی نساجی شد. فکری هفته‌های پایانی لیگ‌برتر نوزدهم را برای طرفداران نساجی به روزهایی رویایی تبدیل کرد و مربی محبوب قائمشهری‌ها نام گرفت اما حالا اوضاع کاملا تغییر کرده است. در واقع محمود فکری در یکی از سخت‌ترین و پیچیده‌ترین شرایط تاریخ استقلال، مسئولیت پذیرفته و امیدوار است عصر جدیدی برای تیم محبوب دوران بازی‌اش رقم بزند. برای تیمی که در ۱۴۹ بازی، کاپیتانی آن را برعهده داشته است.

حالا قرار است بازیکن قلدر، خشن و باتعصب درون مستطیل سبز و مرد آرام، باوقار و محترم کنار زمین، فرشته نجات آبی‌ها لقب بگیرد...

۴ ۱  
آی اسپورت
2020-10-08 11:45:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
نساجی
پنجشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۹، ۱۳:۵۵
خیانت به قایمشهر تاوان داره
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر