فهرست
نیم‌فصل تاریخی ذوب‌آهن؛ در حد قهرمان!
نیم‌فصل تاریخی ذوب‌آهن؛ در حد قهرمان!

نیم‌فصل تاریخی ذوب‌آهن؛ در حد قهرمان!

آی اسپورت – ذوب‌آهن اصفهان دیروز با پیروزی 1-0 بر نفت تهران 55 امتیازی شد و عنوان نایب‌قهرمانی لیگ هفدهم را به دست آورد. این تیم در پایان نیم‌فصل اول با فقط 19 امتیاز در رده نهم جدول قرار داشت و در همان مقطع، زمزمه‌های برکناری امیر قلعه‌نویی هم به گوش می‌رسید اما ژنرال با حمایت هیات‌مدیره ماندنی شد و نتیجه‌ای فوق‌العاده در نیم‌فصل دوم به دست آورد.

ذوب‌آهن در نیم‌فصل دوم 11 برد، 3 تساوی و یک باخت کسب کرد. این تیم با 36 امتیاز بهترین تیم نیم‌فصل دوم بود و حتی از استقلال متحول شده وینفرد شفر هم بهتر نتیجه گرفت. برای این که متوجه ارزش کار قلعه‌نویی و شاگردانش شویم باید به جدول نیم‌فصل اول نگاه کنیم.

جدول نیم فصل اول
جدول نیم فصل اول

جدول نیم فصل دوم
جدول نیم فصل دوم

در نیم‌فصل اول پرسپولیس با 36 امتیاز قهرمان شد. با 11 برد، 3 مساوی و یک باخت. این دقیقا همین امتیازی است که ذوب‌آهن در نیم‌فصل دوم به دست آورد. در تاریخ لیگ‌های 16 تیمی این بیشترین امتیازی است که یک تیم در یک نیم‌فصل به دست آورده است. به جز پرسپولیس در نیم‌فصل اول لیگ هفدهم و ذوب‌آهن در نیم‌فصل دوم لیگ هفدهم، هیچ تیمی نتوانسته در یک نیم‌فصل از لیگ‌های 16 تیمی به این امتیاز دست پیدا کند. در واقع ذوب‌آهن در نیم‌فصل دوم، به اندازه قوی‌ترین و بهترین پرسپولیس تاریخ لیگ برتر امتیاز به دست آورد و فقط از لحاظ تفاضل گل نتوانست با این تیم برابری کند.

۵    
آی اسپورت
2018-04-28 14:43:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر