فهرست
لیورپول و رسیدن به بهترین رکورد دفاعی لیگ برتر
لیورپول و رسیدن به بهترین رکورد دفاعی لیگ برتر

لیورپول و رسیدن به بهترین رکورد دفاعی لیگ برتر

آی اسپورت - در یکی از مسابقات هفته پانزدهم لیگ برتر انگلیس شب گذشته لیورپول در ترف مور میهمان برنلی بود و در پایان موفق شد با نتیجه 3-1 بر حریف غلبه کند تا فاصله دو امتیازی خود با منچسترسیتی را حفظ کرده باشد.

لیورپول که با گل جک کورک از میزبان عقب افتاده بود کمتر از 10 دقیقه بغد به بازی بازگشت و با گل میلنر کار را به تساوی کشاند. در ادامه گل های فرمینو و شکیری گل‌های دوم و سوم را هم وارد دروازه جو هارت کردند تا شاگردان یورگن کلوپ به روند بدون شکست خود در این فصل ادامه داده و دوازدهمین پیروزی خود را جشن گیرند. اما قرمزها در این شب چند رکورد به یاد ماندنی را نیز رقم زدند.

بسیاری از کارشناسان عملکرد چشمگیر شاگردان یورگن کلوپ را مرهون پیشرفت این تیم در فاز دفاعی می‌دانند. نگاهی به آمار ثبت شده نیز بر این ادعا صحه می‌گذارد. گل جک کورک تنها ششمین گل دریافتی لیورپول تا پایان هفته پانزدهم بود تا به این ترتیب لیورپول با برترین آمارهای تدافعی تاریخ سطح اول فوتبال انگلیس (تا مقطع مشابه) برابری کرده باشد.

پیش از این منچستریونایتد (86-1985)، آرسنال (91-1990) و چلسی (05-2004 و 09-2008) تا پایان هفته پانزدهم 6 گل خورده بودند و اکنون لیورپول نیز نام خود را در کنار این تیم ها قرار داد.

رکورد دیگر متعلق به آلیسون بکر، سنگربان برزیلی لیورپول است. او که در تابستان 2018 از رم به لیورپول ملحق شد، در 15 بازی ابتدایی خود در لیگ برتر شکست نخورده تا با رکورد تاریخ این باشگاه (بیشترین تعداد بازی متوالی بدون شکست در لیگ برتر  برای یک بازیکن جدید) که در اختیار خاویر ماسکرانو (نوامبر 2007) است، برابری کرده باشد. لیورپول هفته آینده با بورنموث مسابقه خواهد داشت و آلیسون در آن مسابقه فرصت عبور از ماسکرانو را دارد.

رکورد دیگر نیز متعلق به جیمز میلنر است. میلنر 32 ساله در پنجاهمین دیدار لیگ برتری گلزنی کرد  و مطابق انتظار، تیم های میلنر در روز گلزنی او با شکست از زمین خارج نشدند. در حقیقت در 50 دیداری که میلنر در لیگ برتر گلزنی کرده، تیم های او هرگز شکست نخورده اند (39 تساوی و 11 باخت) تا در این زمینه هم یک رکورد برای این ملی پوش سابق به ثبت برسد.

در پایان هفته پانزدهم دو تیم لیورپول و منچسترسیتی با ایجاد اختلافی 6 و 8 امتیازی نسبت به نزدیک ترین تعقیب کننده (تاتنهام) مدعیان جدی قهرمانی به نظر می‌رسند. اولین دیدار این دو تیم در این فصل روز سوم ژانویه انجام خواهد گرفت و یورگن کلوپ امیدوار است همانند مرحله یک چهارم نهایی فصل قبل لیگ قهرمانان، پیروزی در این دیدار نیز از آن شاگردانش باشد.

نود

۲    
آی اسپورت
2018-12-06 19:04:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر