فهرست
اشتباه‌های توشاک کی تمام می‌شود؟ آقای حرفه‌ای
اشتباه‌های توشاک کی تمام می‌شود؟ آقای حرفه‌ای

اشتباه‌های توشاک کی تمام می‌شود؟ آقای حرفه‌ای

آی‌اسپورت- تراکتورسازی در آبادان تا دقیقه ۸۲ سه بر یک از میزبان پیش بود. به نظر می‌رسید صعود قطعی است و این تیم به مرحله بعدی جام حذفی رسیده، ولی صنعت نفت در همان زمان کوتاه به بازی برگشت و در نهایت بازی را در ضربات پنالتی برد.

بعد از چنین اتفاقی قطعا باید سرمربی را بابت از دست دادن پیروزی سرزنش کرد، ولی جان توشاک خوش‌شانس است که همه نگاه‌ها به اعتراض دژاگه بوده و کمتر کسی به این گاف بزرگ توجه کرده.

مربی ولزی بعد از این شکست در کنفرانس مطبوعاتی درباره بازی دادن به دژاگه و شجاعی که از اردوی تیم ملی برگشته بودند گفت: «امروز عملکرد خیلی خوبی داشتیم و می‌توانستیم بازی را ببریم. ما سه گل زدیم و برنده بازی بودیم. بعد از اینکه بازی 3 بر یک شد تغییراتی در تیم‌مان دادیم و من دو بازیکن ملی‌پوشم، دژاگه و شجاعی را وارد زمین کردم. به نظرم این یک اشتباه بزرگ بود و ما بازی را از دست دادیم. ما حتی نتوانستیم با دو بازیکن ملی‌پوش‌مان بازی را تمام کنیم. یکی به خاطر اینکه کارت قرمز گرفت و نفر دوم هم به این دلیل که من فکر می‌کردم هنوز شرایط کامل برای بازی را ندارد. در واقع این اشتباه ما بود وقتی دو بازیکنی که دو هفته با ما حضور نداشتند را به زمین فرستادیم. درباره دو بازیکن باتجربه‌مان صحبت می‌کنم که یکی از آنها از زمین اخراج شد و دیگری هم دوباره تعویض شد. اشکان را تعویض کردیم، چون او نتوانست انتظارات را برآورده کند. باید به خودم بگویم، جان امروز دو اشتباه کردی و ما بازی را به حریف دادیم. باید از هواداران تراکتورسازی همین‌جا بابت اشتباهات‌مان عذرخواهی کنم.»

جملات توشاک مشابه حرف‌هایی است که او بعد از شکست تیمش مقابل استقلال در ورزشگاه آزادی به زبان آورد. در آن بازی شجاعی و دژاگه برای اولین بار برای تراکتور به میدان رفتند، ولی این مربی مدعی شد که آنها آماده نبودند و گفت: «این تصمیم من یک اشتباه بود. ما در پیش فصل ۵ بازی انجام دادیم. در هیچ دیداری نباختیم و با بازیکنانی به میدان رفتیم که در پیش فصل در کنار ما حضور داشتند. این دو بازیکن ۴ روز است به ما اضافه شدند و حالا باید بگویم مقصر من هستم.»

توشاک بعد از اعتراض دژاگه به تعویض ترجیح داد اوضاع را آرام کند و در کنفرانس خبری مدعی شد که با بازی دادن به کاپیتان تیم ملی مرتکب اشتباه شده. توشاک به عنوان یک مربی باتجربه و دنیادیده به ایران آمده تا از تراکتورسازی یک مدعی بسازد، ولی در هفت بازی رسمی که روی نیمکت این تیم نشسته به گفته خودش دو بار مرتکب اشتباهات کشنده‌ای شده تا تیمش دست خالی بماند.

اعتراض دژاگه به تعویض بازتاب زیادی داشت و انتقاداتی هم از او شد، ولی رفتار توشاک با این بازیکن برازنده کاپیتان تیم ملی و بازیکنی که سابقه قهرمانی بوندس‌لیگا دارد، نیست. اگر توشاک معتقد است که اشکان آماده نبوده باید این موضوع را در تمرین تشخیص می‌داد و از او در بازی مقابل صنعت نفت استفاده نمی‌کرد. وقتی تصمیم می‌گیرید ستاره تیم‌تان را در نیمه دوم به زمین بفرستید، نباید او را دقایقی بعد تعویض کنید. چنین تصمیمی یک خودزنی بزرگ است که نه تنها در همان بازی به تیم ضربه می‌زند که می‌تواند عواقب درازمدتی هم داشته باشد.

توشاک برای موفقیت به حمایت و تجربه بازیکنی مثل دژاگه نیاز دارد. باشگاه تراکتورسازی برای جذب کاپیتان تیم ملی هزینه زیادی متقبل شده و توشاک ماموریت دارد که بهترین بازی را از او بگیرد، ولی چنین تصمیماتی قطعا روی عملکرد بازیکن تاثیر منفی دارد و شکافی که به وجود آمده ممکن است به این زودی ترمیم نشود.

تقریبا همزمان با بازی تراکتورسازی، پاری سن ژرمن در حالی مقابل سنت‌اتین به زمین رفت که نیمار و امباپه روی سکو بودند و توخل ترجیح داده بود به دوستاره تیمش که از اردوی ملی برگشته بودند استراحت بدهد. پاریس بدون این دو بازیکن بازی‌اش را برد و حالا می‌تواند در بازی لیگ قهرمانان مقابل لیورپول این دو ستاره را در بهترین شرایط در اختیار داشته باشد.

توشاک اما دو بازیکن ملی‌پوش تراکتور را به آبادان برد و با استفاده نابجا آنها را فنا کرد. هم بازی را باخت و هم تیمش را به حاشیه برد. چنین تصمیمات ناشیانه‌ای از توشاک که تجربه سال‌ها مربیگری در اروپا را دارد خیلی عجیب به نظر می‌رسد، مگر اینکه او از زندگی در ایران خسته شده باشد و بخواهد با این کارها زمینه بازگشت سریعتر به وطنش را فراهم کند.

 

ایران ورزشی

۲ ۶  
آی اسپورت
2018-09-16 01:41:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
علی پرسپولیسی
يكشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷، ۰۲:۱۰
اگر میگید جان توشاک ضعف فنی داره پس بیخود کردید ۸ سال تو کله ملت کردید که کیروش چون ۱ سال مربی رئال بوده (حتی با وجود تحقیرآمیز ترین فصل تاریخ رئال) ، پس تو ایران هیچکسی حق انتقاد نداره! پس چطور جان توشاکی که ۲ دوره مربی رئال بوده و بر خلاف جناب دلال ، قهرمانی هم آورده و در کنارش سال ها مربیگری در سطوح بالای باشگاهی داشته رو نقد میکنید جوری که انگار دارید در مورد اکبر میثاقیان حرف میزنید!!
موقعیت رسانه های ما در قبال جان توشاک دقیقا مثل یه اره میمونه که رفته باشه تو بدنشون . چه جلو بره چه عقب ، باعث پاره تر شدن خودشون میشه . ازش انتقاد کنید ، بت کیروش رو شکستید و اگرم انتقاد نکنید ماسک حماقت به صورتتون زدید چون همه دارن میبینن ضعف های این مربی رو که هیچ ارتباطی به سابقه درخشانش نداره. (نقاط قوتی هم داره مسلما)
تکلیف ورزشی نویس های فاسد که مشخصه . فقط این چیزا رو طرفدارای ذوب شده در کیروش ببینن و کمی فکر کنن و تجربه کنن فهمیدن رو!!
علی تراکتوری
يكشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷، ۰۳:۲۳
اگر مربی ایرانی جای توشاک بود و این اشتباهات رو میکرد بعد بازی گیر میداد به پنالتی دوم صنعت نفت که باعث شد گل مساوی زده بشه بعدشم اخراج شجایی حالا خوبه توشاک خودش رو مقصر میدونه
توشاک بازیکنی مثل شجاعی و دژاگه رو فرستاد تا با توجه به تجربشون بازی رو مدیریت کنن ولی ظاهرا گرمای آبادان باعث شده بود این دو تا بیهوش بشن !! یه بچه هم میدونه در چنین شرایطی با دریافت خطا و اوت دستی و ... میشه بازی حریف روخراب کرد ولی این دو تا بازیکن فقط توپ لو میدادن !! ضمنا با توجه به فاصله بیش از 48 ساعته این بازی با اردوی تیم ملی دیگه این دو تا بازیکن باید حداقل 10 دقیقه بتونن بازی کنن!!
۹
تراختور بایراقی
يكشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷، ۰۴:۲۸
تعویض شجاعی که جواب داد با امدن مسعود به بازی تیم دو گل زد و سه بر یک جلو افتاد
تصمیم اشتباه توشاک تعویض سوگیتا بود با خروج سوگیتا و ورود اشکان شرایط بازی عوض شد هم سوگیتا داشت خوب کار میکرد هم اشکان بازی خوبی انجام نداد و البته اشتباهات در خط دفاع واقعا بازیکنانی مثل شربتی و مهدیزاده در حد تراختور نیستن با حضور حاج صفی بجای شربتی این مشکل حل میشه سلیمی هم امیدوارم جای مهدی زاده رو بگیره و بهتر کار کنه
با جذب یک هافبک دفاعی با کیفیت هم که تیم خیلی بهتر میشه
تراختور بایراقی
يكشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷، ۰۴:۴۳
توشاک یک تیم ناقص و تحویل گرفته تراختور تازه داره نقاط ضعفش و با جذب بازیکن برطرف میکنه
وقتی تیم کامل شد و توشاک فرصت هماهنگی تیم و بدست آورد اونموقع میشه در موردش قضاوت کرد
اشکان هم باید به نظر سرمربی احترام بزاره درسته حق داشت از تعویض ناراحت بشه حتی توشاک هم بهش حق داد. چون توشاک هم به اشتباهش پی برد هم در تعویض سوگیتا و هم در بازی دادن به اشکان تازه از تیم ملی رسیده به اردوی تیم
تراختور با اینکه هنوز در چند پست نیاز به بازیکن داره و هماهنگ نیست ولی خوب داره بازی میکنه.
مسئولان باشگاه چرا این حاشیه سازی برخی سایت هارو تکذیب نمیکنند! فرض کنیم توشاک رفت کی میخواد جایگزینش بشه؟
از رو احساسات تصمیمات آنی گرفتن تیم و دچار مشکل میکنه.همنطور که درودگر که حداقل مدیر بهتری از اسدی بود رفت و اسدی ضعیف جایگزینش شد که در حد مدیرعاملی تراختور کبیر نیست و با سکوت باعث حذف تیم از جام حذفی شد قرعه ساختگی و دیر رسیدن ملی پوش ها و ناداوری...اگر کسی قراره برکنار بشه اسدی بی کفایت هست
تراختوریسم
يكشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷، ۱۵:۱۲
تراختور همین که کیسه کشا و لنگیا و شعله زردا رو طوری سوزونده که دیگه پمادم جوابگو نیس برای منه طرفدار کافیه و اندازه 100تا جام ارزش داره ... ببازید بچها فدای یه تارموتون شما خار چشم خیلیایید و وقتی لایک های نظر مخالفو میبینم اصلا حال میکنم که انقد بزرگیم که دشمنامون اندازه همین لایک های خاکستریه مزخرفه ...
۹
تراختوریسم
يكشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷، ۱۵:۱۲
تراختور همین که کیسه کشا و لنگیا و شعله زردا رو طوری سوزونده که دیگه پمادم جوابگو نیس برای منه طرفدار کافیه و اندازه 100تا جام ارزش داره ... ببازید بچها فدای یه تارموتون شما خار چشم خیلیایید و وقتی لایک های نظر مخالفو میبینم اصلا حال میکنم که انقد بزرگیم که دشمنامون اندازه همین لایک های خاکستریه مزخرفه ...
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر