فهرست
پاداش سکوت
پاداش سکوت

پاداش سکوت

آی‌اسپورت- مصاحبه‌ی قائدی در بیمارستان را می‌بینم. «شکر خدا بهترم.» «مردم برایم دعا کردند.» «فکر نمیکردم به این زودی انقدر خوب شوم. با حادثه‌ای که پیش آمد، خیلی خوبم.» «انشالله هرچه زودتر به تیم برگردم!» همین. دریغ از یک اظهار پشیمانی ساده، انگار نه انگار در این حادثه! یک جوان رعنا پرپر شد. دریغ از یک تسلیت خشک و خالی به خانواده داغدیده‌ی شاکر. 

مخاطبمان غریبه کوچکی است که آشنا نشد. بازیکنی که برای درخشیدن در ترکیب استقلال زیاد هوادارانش را منتظر نگذاشت و در همان دقایق اولیه با تکنیک بدیع و خارق‌العاده‌‌اش چشمها را خیره کرد. ستاره بخت جوان بوشهری اما آنچنان درخشان نماند. تغییر سرمربی و ورود شفر و نیمکت نشینی به مذاق ستاره شماره ۱۶ خوش نیامد تا با اعتراض جنجالی بسرعت اولین اخراجی تیم شفر لقب بگیرد. انتشار چند عکس جنجالی و حضور نامناسب بر سر تمرین و خمیازه های روی نیمکت آنچنان جدی گرفته نشد. حتی غائله هک صفحه‌ی مجازی و انتشار گفتگوهای منشوری منسوب به قائدی هم مدیران استقلال را هشیار نکرد تا سرانجام ماجرای تصادف تلخ آنها را به عمق فاجعه پرتاب کرد. امروز که جواهر تابناک آبی فصل را از دست داده باید انگشت اشاره‌مان سمت چه کسی بگیریم؟ امروز که سهل انگاری تصمیم سازان استقلال به قیمت جان یک انسان تمام شده، باید چه کسی را مقصر دانست؟  ظاهرا مدیران استقلال همچنان از شفاف سازی پرهیز دارند. پندار توفیقی اعلام کرد طحال این بازیکن عمل شده است و پزشک معالج او ۲۴ ساعت بعد این مسئله را رد می‌کند. ادعاهای ضد و نقیض فقط به درمان قائدی مربوط نمی‌شود بلکه تمام جوانب تصادف را در بر می‌گیرد.

در حال حاضر بزرگترین چالش به یافتن راننده اختصاص دارد. آنچه همگان در آن اتفاق نظر دارند و گزارش راهنمایی رانندگی هم تایید کرد این است که قائدی و مرحوم شاکر در صندلی جلو نشسته بودند و دو یا سه سرنشین دیگر در صندلی عقب قرار داشتند، اما موضوعی که مطرح است اینست که نوع مصدومیت قائدی از اجزای شکمی مانند کبد و طحال، فرضیه راننده بودن او را تقویت می‌کند.

معما حل شده بنظر می‌رسید که ناگهان اعتراف یک نفر همه چیز را پیچیده کرد. امین حسن‌پور اعلام کرد که او راننده‌ی ام‌وی‌ام بوده است. فردی که در گزارش راهنمایی رانندگی به صراحت قید شده است که هنگام سانحه در صندلی عقب حضور داشته است. با این وجود شخص مذکور کروکی و گزارش راهنمایی رانندگی را رد می‌کند و با اظهاراتی کوتاه تاکید می‌کند که در دادگاه ثابت خواهد کرد که او راننده بوده است. ضمن اینکه شائبه کورس با پرادو و حالت غیرعادی نفرات را تکذیب می‌کند.

هنوز تا دادگاه وقت بسیاری باقی‌ست، حسن‌پور و وکیل قائدی هم کار سختی برای مردود کردن گزارش رسمی راهنمایی رانندگی و کروکی و بی‌اثر کردن شهادت احتمالی شهود حادثه دارند. نتیجه‌ی دادگاه هرچه باشد، بیمه دیه‌ی احمدرضا را به خانواده‌اش می‌دهد، اما یک بحث در این میان می‌ماند.تا کی قرار است جور قائدی را دیگران بکشند؟ تا کی نویسندگان مهربانتر از مادر قرار است با پیش کشیدن صغر سن او و ۱۷ ساله نامیدنش مظلوم‌نمایی کنند و همذات‌پنداری کنند؟ مگر مجاهد چند ساله بود؟ این جوان را بیدار کنید. دوستی خاله خرسه بس است.

۱۴۵ ۷۰  
آی اسپورت
2018-02-09 03:41:00
نظر دهید

۷۰ نظر
حمید
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۰۴:۲۴
جناب آقا غفوری! به عنوان یک پرسپولیسی می گم. مقاله خوبی بود و به زوایای تاریک ماجرا به خوبی پرداخته شده بود. منتهی من با انتخاب تیتر به این شکل مشکل دارم. چون اولین چیزی که آدم با دیدن عکس و تیتر به ذهنش میرسه اینه که قاعدی قاتله. حتی اگه قوی ترین شواهد رو هم داشته باشیم باز هم این ادعا اونقدر بزرگ و حساس هست که ما رو وادار کنه با احتیاط بیشتری کلمات رو انتخاب کنیم. ای کاش هر چه زودتر تیتر رو عوض کنید.
مجیدپرسپولیسی
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۰۷:۴۴
قاتله دیگه !!! مگه اینکه شما هم به اسم پرسپولیسی بودن بخواهید خودتون رو بیطرف جا بزنید که داستان رو ماست مالی کنید . میخواهی تیتر بزنند بگویند قائدی قائدی منتظر دومی هستیم بزن یکی دیگه!!! از دوستاتو با ماشین یا با موتور داغون کن !! بفرست سینه قبرستان؟! من نمیگم اعدام بشه !! من نمیگم از جامعه طرد بشه!! از ورزش دور بشه ولی باید بفهمه همچین دنیا هم بی قانون نیست!! اگه الان متوجهش نکنید دو ساله دیگه رفتار بدتری رو انجام میده .
عارفabadan
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۰۷:۴۸
درود به شرف آقای غفوری در این سایت حرف حق را حسین غفوری و رسول بهروش میزنند امیدواریم عدالت اجرا بشه و خون این جوان پایمال نشه
من ربات نبستم
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۰۸:۲۳
من ربات نیستم
۴
استقلالیم با افتخاااااااااار
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۰۸:۲۸
واقعا متاسفم گویا قایدی از عوامل داعش بوده وبه طور عمد سر یکی روبریده،اینارو نمیگم که بگم قایدی بیگناه بوده ،نه،اینارو میگم که قایدی اون پسرو به زور سوار ماشینش کرده بوده؟اتفاف تلخی افتاده ولی اینقدر زشت وسیاه نگاه کردنش واقعا تاسف باره،درضمن راست میگی قایدی از مجاهد که بچه ترنیست اونو که شماها نابودش کردید این هم نابود کنید تا تاریختون پربارترشه
حسین غفورے
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۰۸:۵۴
سلام دوست عزیز؛
اول- تیتر از نام کتاب احمد دهقان به عاریت گرفته شد که بعدها مازیار میری فیلم "پاداش سکوت" را با نگاهی به یکی از داستانهای آن ساخت.
دوم- در مورد لفظ قاتل هم فراموش نکنید که تصادفات رانندگی از مصادیق قتل غیرعمد به شمار می‌روند. ضمن اینکه شما را رجوع میدهم به قانون مجازات اسلامی و مواد ۶۱۶ و ۷۱۴ و قس علیهذا.
«هرگاه بی‌احتیاطی یا بی‌مبالاتی یا عدم رعایت نظامات دولتی یا عدم مهارت راننده منتهی به قتل غیرعمدی شود مرتکب به ۶ ماه تا ۳ سال حبس و پرداخت دیه در حق اولیای دم محسوب می‌شود.»
م ۷۱۴ ق.م.ا
مارال
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۱۰
من کاملن با استقلالیم با افتخار موافقم ، تصادف که عمد نبود ی اتفاق و ممکن واس هر کسی پیش بیاد
حمید
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۱۱
زمانی که من این کامنت رو گذاشتم نه عکس این بود و نه تیتر. عکسی بود از مهدی قائدی روی تختش توی خونه در حال لبخند زدن و تیتر هم این بود" من قاتل پسرتان هستم". از اون موقع هم تیتر عوض شد و هم عکس. حالا نمی دونم دوستانی که با من مخالفت کردن و احتمالا با تیتر و عکس موافقن با کدوم یک از تیترها و عکس ها موافقن. با این تیتر و عکس جدید خود من هم مشکلی ندارم. فقط در مورد تیتر و عکس اولیه به نظر اومد یه مقدار زیاده روی بود.
در ضمن جناب غفوری. اون لحظه ای که داشتم کامنت می نوشتم به معنی حقوقی کلمه قاتل فکر کردم و حدس زدم که قصور احتمالی قائدی مصداق قتل غیرعمد حساب میشه. منتهی مساله اینه که هم من و هم شما خوب میدونیم که توی متون حقوقی کلمات دارای تعاریف تکنیکی و فاقد بار عاطفی هستند اما در اینجا کلمات علاوه بر بار معنایی تا حدی متفاوت، بار عاطفی دارند که در متون حقوقی به هیچ وجه وجود نداره. بنابراین اگر در این سایت در مورد کسی ار لفظ قاتل استفاده بشه دست کم در بین خوانندگان معنی حقوقیش موردتوجه قرار نمیگیره. بهرحال اما، اون تیتر و اون عکس عوض شد و من دیگه دلیلی برای مخالفت ندارم. ممنونم از مقاله خوبتون.
۴
ليبرال
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۰۶:۰۲
به عنوان يه استقلالي ميگم كه خون امثال قائدي از بقيه جوونا رنگين تر نيست اگه خلافي اتفاق افتاده بايد قانوني رسيدگي بشه مگه ميشه بازيكني كه به باشگاه تعهد داره ساعت دو نصفه شب هزار كيلومتر دورتر از باشگاه با حالت غير طبيعي و خط ترمز ٢٥ متري باعث فاجعه اي بشه كه يه جوون ١٧ ساله پرپر شه و ما بخوايم حلوا حلواش كنيم؟!!! مجاهدصد برابر استعدادش از قائدي بيشتر بود ولي به خاطر يه مهموني فوتبالش نابود شد، نه به اون شوري شور نه به اين بي نمكي، اگه خلافي اتفاق افتاده بايد قانوني رسيدگي بشه حالا ميخواد اين خلافو ليونل مسي انجام داده باشه يا قائدي يا يه جوون توي دور افتاده ترين روستاي ايران، همه در مقابل قانون يكسانن
4تایی ها
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۰۹:۱۴
به عنوان یه پرسپولیسی میگم تو هنوز در حدی نیستی که استقلالی باشی....
مازیار
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۲۰:۰۷
کاملا مشخص استقلالی هستی
۱
علی
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۰۷:۰۵
آقای غفوری. تو کل دردت رو اخر متن نوشتی. دوست داری مثل مجاهد که خار چشمتون بود محو بشه ولی انشالله به کوری چشمتون هوادارا و باشگاه تمام قد پشت سر قائدی میاستن....در مورد متن بگم اون زمانیکه اون مصاحبه ها از قائدی پخش شد هنوز نمیدوست شاکر فوت کرده.
اینکه پزشکا هم کوتاهی کردن در حق شاکر چه ربطی به قائدی داره؟
در آخر... فوتبال ارزشش رو نداره. میدونم عقده بی افتخار بودن تو آسیا بهتون فسار روانی بدفرمی وارد میکنه
سوشاتاجی
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۰۷:۲۱
قاتل؟ خدا شفاتون بده!
فرزاد مهریار
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۱۰
سوشای عزیز ،دوست با شخصیت تاجی و آبیدل ، مراد نویسنده ارجاع به یک داستان کوتاه بی نظیر در ادبیات معاصر هستش نه قاتل خوندن مهدی قائدی . باتوجه به اینکه احتمالاً او زندانی نخواهد شد و صرفاً باید دیه بپردازد ، خواسته اش هم حرف نا به حقی نیست : قائدی شهامت به خرج دهد و خود را مسئول فاجعه پیش آمده بداند ، عذرخواهی کند و در نهایت عبرت بگیرد و به فوتبال بچسبد . اما اگر مهدی قائدی از معرکه «فرار» کند ، شک نکن جای دیگری فاجعه بدتری درست می کند...
پ . ن : بنده چون شما رو فردی فهیم و آگاه می دونم ، وارد بحث شدم وگرنه حرفی نمی زدم
۴
پویا
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۰۷:۲۳
چرا به یه روزنامه نگار که فرق قلب و گوشت کوبیده رو نمیدونه اجازه میدید مثل مهرجویی که صنعتی و سنتی رو با هم زده بود در مورد مسایل علمی اظهار نظر کند؟
منصور
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۰۸:۰۵
جناب آقای غفوری، مقاله ی شما پر از قضاوت های زودهنگام و نسنجیده است و تنها بر اساس گفته های یک نفر هست که ابدا نمیتواند معیار مناسبی برای قضاوت باشد
نکته ی دوم ، بنده پزشکم ، اولا GCS معیار علائم حیاتی نیست، بلکه معیار سطح هوشیاری است ، و ابدا ارتباطی با این که یک نفر کاندید جراحی باشد یا نباشد را ندارد ، که میفرمایید اگر عملش میکردند فلان میشد و بهمان. ایراد دیگر مقاله ی شما ، در این نکته هست که فردی با سطح هوشیاری هشت ، قادر به صحبت کردن نیست که میفرمایید آقای شاکر صحبت میکردند. بنابر این لطفا به مانند سایر مردم کشورمان ، خودتان را متخصص هر رشته ای ندانید و قضاوت در مورد امور پزشکی را به متخصصین امر بسپارید، همان طور که بنده قرار نیست در مورد امور تخصصی خبرنگاری در مورد کار شما قضاوت کنم.
متاسفانه واقعیتهایی که مردم و روزنامه نگاران در مورد امور پزشکی نمیدانند منجر به واکنشهای احساسی و عجولانه و از سر بی دانشی به این مسائل میشود. مسائل پزشکی بسیار تخصصی ست و قضاوت در مورد آن کاری نیست که افراد دیگر انجام دهند. البته بنده منکر اشتباه و قصور پزشکی نیستم ، و معتقدم باید به سمتی رفت که این اشتباهات به حداقل ممکن برسد ، اما امان از روزی که ژورنالیست ها بخواهند در مورد مسئله ای جو رسانه ای به راه بیندازند، بارها به شخصه شاهد بوده ام که مرگ بیماری را ناشی از قصور دانسته اند ، اما پرونده و مسائل مختلف تخصصی بیمار را که مطالعه کردم، متوجه شدم که مرگ بیمار اجتناب ناپذیر بوده و بستگان بدون توجه به بار سنگین قضاوتو مسئولیت اجتماعی ناشی از آن ، تنها تیم درمان را مقصر دانسته اند. در مورد آقای کیارستمی هم باید خدمتتان عرض کنم که علت مرگ ایشان اشتباه پزشکان فرانسوی بوده، اگر تمایل داشتید میتوانم جزئیات بیشتری در مورد اشتباه صورت گرفته خدمتتان عرض کنم
در نهایت، قضاوت کردن و اتهام زدن ، به این راحتی نیست که همه ی ما مرتکب و آلوده ی آن شدیم...
شلغم شاغول بلعم باعور
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۰۸:۳۶
به هر حال آقای مثلا پزشک 8 ساعت بدون رسیدگی بچه مردم رو رها کردن به حال خودش حتی تا ساعت 6 صبح هم تصادف رو اطلاع ندادن این آقا مرتکب قتل غیر عمد شده عالم و آدم جمع شدن ماسمالیش کنن
هواداردوآتیشه
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۰۸:۳۷
اینجا که دادگاه نیست و اقای غفوری م قاضی نیست. ساده ترین فن یک خبرنگار تحلیل زدنه و روشن کردن افکار عمومی . که ایشون رسالتشون رو انجام دادن.
استقلالیم با افتخاااااااااار
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۰۸:۵۳
عالی بود
۷
حسین غفورے
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۰۹:۱۳
تمامی فکت‌ها و مطالبی که مبنای این نوشتار را تشکیل می‌دهند از دو مصاحبه جداگانه دایی و مادر آن مرحوم به ترتیب با خبرگزاری ایسنا و روزنامه ایران ورزشی گرفته شده اند و ابدا کلمه‌ای از حقیر به آن اضافه نگردیده است. ادعای قدرت تکلم احمدرضا در بدو ورود به بیمارستان توسط مادرشان مطرح گردیده است و موارد مربوط به GCS توسط دایی‌شان به نقل از دکتر مقدم.
تقیپ
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۰۹:۲۴
جوابتون عالی بود، ولی با نوشته‌هایی که از ایشون خوندم بعید می‌دونم بفهمن
محمد
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۳۳
در متن من بحثی در مورد GCS مرحوم احمد شاکر نمیبینم، مگر اینکه متن بعدا دچار تغییر شده باشه.اما تصادف شاکر رو بذاریم کنار و به بیماری شما برسیم آقا منصور.
اینکه شما در بادی امر و خط سوم نوشتتون سریعا اشاره میکنید که یک پزشکید نشون دهنده یک مشکل اساسی در شماست. اصطلاح علمی اون مشکل HPD است یا Histrionic personality disorder. که عامیانه بهش میگن اختلال شخصیت نمایشی. دکتر عزیز باور کن بدون گفتن اینکه پزشک هم هستی ما مطالبت رو میخونیم و بهش اهمیت میدیم!!!!!!
اما در مورد متن جناب آقای غفوری ، متن بسیار پرباری بود. همیشه هم نوشته ها و مقاله های خوبی از ایشون دیدم و امیدوارم که با جدیت به راهشون ادامه بدن.
در مورد مهدی قائدی هم معتقدم ایشون فوتبالش تموم شد.
حمید
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۴۴
جناب منصور خان!
فرض رو بر این می ذارم که برداشت های نویسنده از GCS اشتباه باشه و شما درست بگین. ما دکتر نیستیم و احتمالا فرق GCS و GPS رو هم نمی دونیم. ولی اینقدر می دونیم که اگه به بیمار اورژانسی دیر رسیدگی بشه چه اتفاقی ممکنه بیافته. البته این رو هم می دونم که بعضی وقت ها هم اقدامات پزشکی هیچ تاثیری ندارن. اما اوضاع بیمارستان های کشور رو خوب میدونیم! میران مسئولیت پذیری پزشکان کشور رو هم خوب می دونیم.
شخصا چون برادرم پرستاره و اتفاقات توی بیمارستانشون که یکی از بهترین بیمارستان کشور
(بیمارستان رضوی مشهد) هم هست رو تعریف برام تعریف می کنه درک می کنم که بعضی وقت ها اقدامات پزشکی آب در هاون کوبیدنه و صرفا برای این انجام میشه که به بستگان مریض بگن که یه کاری انجام شده.
اما همزمان چنان دید منفی نسبت به پزشک ها برام درست شده که به صورت پیش فرض همه پزشک ها رو قاتل حساب می کنم مگه اینکه خلافش ثابت بشه. یعنی اگه من بودم به جای جمله "من قاتل پسرتان هستم" می نوشتم "من پزشک پسرتان هستم".

با این وجود این احتمال هم وجود داره که شما واقعا پزشک مسئولیت پذیر و صادقی باشین و توصیف من از پزشک ها جفا در حق آدمی مثل شما باشه. در این صورت من ضمن عذرخواهی از شما تاکید می کنم که وجود چند مورد استثنا مثل شما باعث نمیشه نظر منفی من نسبت به پزشک ها تغییر کنه.
احسان
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۰۸:۲۶
حق با شما است.. من همون اول که خبر رو شنیدم گفتم مدیران ما چه غلطی میکردن که نتونستن یه بچه رپ کنترل کنن؟!؟!!چرا ماجرای مجاهد درس عبرت نشد براشون؟!؟!!! قائدی باید کنترل می شد تا این اتفاقات نیفته.. ولی شما هم قبول کن این تیتری که زدی رسما داره یه نفر رو قاتل نشون میده!!!! این مقاله هم میگه طرف رو از عمد کشته!!!!! ای کاش اینو بعد دادگاه مینوشتی چون همه میدونیم که قراره قضیه رو ماست مالی کنن تا قائدی محکوم نشه!!!! ماجرای پزشکی و بیمارستان و کوتاهی هم خبریه که هر روز داریم از یه جای کشور میشنویم.. کشوری که نابغه های پزشکی رو داره چرا باید اینجوری باشه؟؟!اینم دلیلش همون عدم مدیریت درست هستش.. وای به حال ما
۶
ویلی
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۰۸:۴۴
دقیقن این تعارفات و دوستیای خاله خرسه پدرمونو در آورده و یکی از عواملیه که جامعه به این روز افتاده....قوانین تکامل و بقا در طبیعت ثابته و رحم و مروت سرش نمیشه وقتی در سطح حرفه ای رسیدی به قله و در سن پایین در باشگاهی بازی میکنی که آرزوی خیلیاست و از مزایای مالی و شهرت و سرخوشی بهره مند شدی دیگه به همون اندازه مسئولیتت سنگینه و اولین اشتباهت آخرین اشتباهته.....این بنده خدا که ماه عسلش تموم شده در این یکسال بیش از تعداد بازی به یادموندنی در زمین حاشیه و ماجرای به یادموندنی داشته و دیگه کوپنشو سوزونده....این روزا مَست هیاهوی هواداراست ولی روزی که فراموش میشه شروع میکنه به مصاحبه و افشاگری که فوتبال ما کثیفه و من چون باج ندادم بیرون موندم!!!
استقلالیم با افتخاااااااااار
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۰۸:۵۸
جمله ی آخر کامنتمو چراا حذف کردی؟گفتم زمین بدجور گرده،..........قضاوت های بی پروا به خاطر تعلقات رنگی به یه تیم،وبازی با آبرو وروح وروان یه آدم وچسبوندن یه انگ بزرگ بهش فقط به خاطر عقده ی رنگی نسبت به یه تیم قطعا وقطعا تاوان داره آقای غفوری،وبازهم تکرار میکنم مجاهدو نابود کردید به امید نابود شدن استقلال ولی دیدید که هیچ اتفاقی نیفتاد استقلال همچنان پرافتخارترین تیم ایرانی سیاست بانابود کردن قایدی هم هیچ اتفاقی نخواهد افتاد،ما همچنان سومین تیم پرافتخار قرن آسیا هستیم
مهدی
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۰۹:۱۰
همه چی مملکتمون به همه چیش میاد
هیس.. 4 تایی ها جیغ نمی زنند
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۰۹:۱۲
اگر به این راحتی میشه اتهام به اینو اون زد : هر وقت هدایتی واسه دزدی هاش محاکمه شد... قائدی هم محاکمه خواهد شد... !!!!
نویسنده پرسپولیسی و احتمالا با سابقه کار در روزنامه های زرد
فرزاد مهریار
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۱۳
قبول ، به شرطی که شفیع زاده ها و حاج علی انصاری و حاج آقا دکتر شوالیه ، سردار عزیز محمدی و شیخ علیرضا علیپور هم محاکمه بشن...
shahab.ir
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۰۹:۱۵
جدا از هرچی باید با اشد مجازات باهاش برخورد بشه تا بشه درس عبرت بقیه افراد جامعه .اگه مایل مالی کنم تاثیر بدی داره
مارال
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۱۲
مثال لطفا
۲
shahab.ir
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۴۳
سعید طوسی خوبه؟.....
.
.
.
ها
مارال
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۲۳:۵۳
نمردم و فهمیدم اشد مجازات ینی چی !! گفتم کسی رو بگو که از روی یک تصادف اشد مجازات و براش گذاشتن . من میشناسم یکی زده به ماشینی ی نفر تو ماشین خودش و 4 نفر هم تو ماشین دیگه مردن ولی الان داره راست راست میگرده و انگار نه انگار . قائدی ام حتما باید مثل اینا اشد مجازات و بهش بدن ن؟
۱
رامین
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۰۹:۳۰
چقدرم با اعتماد به نفس تز می دی!
هر بیماری با gcs 8 مگه باید عمل شه آقای دکتر؟ انتقال به آی سیو اندیکاسیون داره و تخت خالی می خواد آقای دکتر. گرچه بعید می دونم بفهمی این چیزا چیه. شما کجا نوروسرجری خوندین که اینجوری تزای غرا می دی؟ تو از پزشکی چی می دونی که اینجا واسه خودت نسخه می پیچی؟
ماجرای کیارستمی فاش شد و ثابت شد قصور در وهله اول از خانوادش بوده و در وهله دوم از بیمارستان فرانسوی. ولی کسی اومد یه عذرخواهی ساده بکنه؟ نه. چون امثال شما تو جامعه زیادن. کسایی که فکر می کنن عالم دهرن و در واقع دست چپ و راستشونم از هم تشخیص نمی دن و اینقدر غرور و خودستایی تو کلامشون هست که تا پی بینن خطا گفتن راهشونو کج می کنن و سرشونو می کنن تو برف. متاسفم واسه این جامعه پوسیده و رو به زوال. اگه هر کس یاد می گرفت فقط در مورد چیزی که می دونه نظر بده الآن اینجای دنیا نبودیم.
منصور
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۱۶
دقیقا درسته، متن ایشان پر از ایراده ، علتش هم نا آشنایی با مسائل پزشکیه ، این عیب نیست، عیب اونجاست که قضاوت در مورد مسئله یی که تخصص کافی نداریم، از اساس اشتباهه
۳
یاشار
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۰۹:۳۱
دوست عزیز اطلاعات در حد سواد علی پروینه .... وقتی از چیزی خبر نداری یا نمیخوای خبر داشته باشی حتما نباید در موردش کیبورد سیستم ت رو خط خطی کنی!
وقتی میگویند به دلیل ارتباط نزدیک و دوستی عمیقی که بین مرحوم شاکر و قائدی بوده ،خبر فوت پسر دایی_ عمه_ اش رو به قائدی ندادند ،یعنی چی داداش!؟
یعنی ندادن!؟
خیلی بیل زن هستید ماجرای جعل اسناد طاهری و طارمی رو باز کنید یا در خصوص کلاهبرداری های جدید مسئول کمیته هواداران تیمتون کمی تجزیه و تحلیل داشته باشید !
خدای اینا کین به والله...
شش ساله جام ندیده ها
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۰۹:۵۵
دوستان تعصبات فوتبالی با مثال دیگه قاطی نکنید . تصادفه دیگه بعضیا هم متاسفانه فوت میشن بعضیا مصدوم.... این شرایط برا هر کی ممکنه پیش بیاد.... قضاوت کورکورانه آدمو گرفتار میکنه
نسیم سرخ آسیا
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۰:۰۰
خود پلیس راهنمایی رانندگی می دونه چکار کنه.. بجای این بیا در مورد مسائلی مثل جعل سند تو لیگ برتر که باعث شد یه تیم بعد از یه دهه به صورت فیک قهرمان بشه بنویس یا در مورد اون هرزنامه که مطالبش آدمو یاد کیهان می ندازه بگو یا در مورد دزدی های دولابی که خون ملتو مثل زالو مکیده کمی بگو... البته امثال شماها معلومه هیچ وقت از این موارد نخواهید گفت....
Shahar.ir
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۴۶
شما عسل نخور
۵
majid
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۰:۰۴
روزانه به طور میانگین چهل و پنج نفر تو جاده ها کشته میشن یکیشونم شاکر بوده متاسفانه! حالا شما باید از فرصت استفاده کنید و کری خونی و رقابت رو انقدر کثیف کنید!!
۸ ۱
احسان م
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۰:۴۲
بله چهل و پنج نفر کشته میشن ولی راننده نمیاد بخنده بگه خداروشکر بخیر گذشت(که خودم زنده م!). و البته همه اون چهل و پنج مورد هم وارد سیکل قانونی میشه نه اینکه با رفتن پندار توفیقی به بوشهر اتفاقات رو جور دیگری جلکه بدن و ...
حسین از پرسپولیس کبیر
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۰:۱۸
حرف حق جواب نداره...کافی بود بازیکن پرسپولیس بود دنیا رو‌ میریختن بهم ولی چون‌بازیکن تیم‌ حکومته همه‌چی ماست مالی شده...
احسان م
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۰:۲۱
اگه قاعدی بازیکن استقلالِ دُردانه نبود الان مهدی قاعدی وضعی به مراتب بدتر از این داشت که بخواهد روی تخت برای عکاسان لبخند بزند و بگوید خدارا شکر خودم سالمم! قاعدی را از همان اول هواداران "دریبل ندیده" استقلال بزرگ کردند وگرنه تو تیم ما همین صادق محرمی هم کلی یه پا دو پا میزند ولی هنوز کسی اسمش را صدا هم نزده! قانون باید با قائدی برخورد کند همانطور که سر پوشیدن یک شلوار زرد! با سوشا برخورد کرد و یا خانزاده و صادقیان را نابود کرد.
Farhad
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۰:۴۴
من بوشهری هستم و در جریان ریز اتفاق هستم. در درجه اول هیچ وقت هوشیاری اون خدا بی امرز هشت نبود بعد از حادثه و کادر پزشکی هم کوتاهی نکردن . و اینکه مهدی رو در جریان فوت دوستش هم نذاشتن بهش شک وارد نشه . روزانه هزاران نفر تو این مملکت با این.ماشین های مسخره و غیر استاندارد تلف میشن این هم یه حادثه بوده که اون بنده خدا فوت شده . نمیگیم قاعدی بی اشتباهی نکرده ولی این تحلیل و تیتر شما...
۸ ۱
به بوشهری تقلبی
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۰۴
دو روزه که مرخص شده و بهش خبر دادن. کو یه خط تسلیت؟ بعدشم یعنی دایی اون خدا بیامرز دروغ میگه فقط شما استقلالیها راست میگید؟
Amir
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۰:۵۶
قاتل یا غیر قتل ، امیدوارم تاوان کارش را پس بده و به واسطه شهرت ، قدرت و پول اطرافیان قضیه را ماست مالی نکنند ، امیدوارم داستان مزرعه حیوانات این بار تکرار نشه
بهزاد
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۰:۵۸
همان شب که عنوان آقای توفیقی شبانه خودشون رو رسوندن اونجا میشد حدس زد باز هم سعی در سرپوش گذاشتن روی رفتار غیر حرفه ای یک بازیکن فوتبال ، هدف مدیران آن است. بیچاره خانواده ای که جوان رعناشون رو حالا به هر دلیلی از دست داده اند. خداوند بهشون صبر عطا کنه.
m
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۰۷
اول مقاله نوشتی مصاحبه میکه خودم خوبم و به شاکر اشاره نمیکنه خوب هزار بار گفتن که قایدی تو بیمارستان از فوت شاکر بی اطلاع بوده خوب وقتی نمیدونه چه اظهار تاسفی کنه

در مورد مسایل پزشکی هم که دوستان متخصص جواب دادن
در مورد اینکه کی راننده بود دادگاه خودش رسیدگی میکنه شما لازم نیست حرف رایگان بزنی

در ضمن تو و امثال تو اگه خیلی عدالتخواه و حق طلبید چرا از جعل قرارداد چیزی نمیگید؟؟؟ دزدی 60میلیاردی طاهری؟؟؟؟ پول گرفتن های فراوان تیم و بازیکناتون از دزد بیت المال ح-ه؟؟؟؟؟؟؟
اگه هرمدوم از این اتفاقا در مورد استقلال بود تو و امثال تو الان داشتین خودتون رو پاره میکردین ولی الان لالمونی گرفتین
ایران
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۴۲
یعنی این مطلب اینقدر سخیف که فقط نشریات زرد انتشار میدن تاسف بار هنوز مشخص نیست راننده کی بود حالا برفرض بود مگه از روی عمد می خواسته تصادف کنه خودشا به کشتن بده و دوست عزیزش را چقدر می تونه آدم ... باشه که تعلقات رنگی را بخواهد در نظر بگیر برای نابود کردن یک فرد اصلا مگه اون میدونسته چه اتفاقی برای دوستش افتاد که بخواد عذرخواهی کنه
اکسل ویتسل
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۴۹
پروردگارا عقیده ام را از عقده ام مصون بدار!!
۹
+
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۵۲
کثافت کاری دایرکت هاش رو ماستمالی کردن فکر کردن تموم شده تا اینکه این اتفاق افتاد باز همه منتظریم ببینیم اینو چطری ماله کشی میکنن
امین
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۵۳
آقا نمیومد با قائدی بچرخه.مگه قائدی مجبورش کرده بود.اون موقع که جیک جیک مستونت بود فکر الان رو میکردی آقای شاکر.افتخارشون بود که پسرشون با مهدی قائدی دوسته.حالا این اتفاق افتاده باید ببخشه.از قصد که نکرده
۲
علیرضا تیموری
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۰۴
این چه مطلبی کار گذاشتی مثلا خواستی خودتو شیرین جلوه بدی ...اولا کار مهدی زقایدی حرفه ای نبوده ونیست.تصادف عمدی که نبوده پیش آمده .اینا با هم دست بودن.خانواده هردو هم مقصر شما نمیخواد داغ دل اونا رو تازه کنی و در این بین گناه بیشتر متوجه خود بازیکن ومهدی قایدیه پس شما اینجوری خودتو کاسیه داغ تر از آش نکن لطفا.شما هم حرفه ای نیستی برادر یه خورده معرفت داشته باش نویسنهد تازه کار
۷
كسري
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۲۹
خدمت دوستان استقلالي اخه چرا همه چي رو با هم قاطي ميكنين ،اگه به گفته ي شما ما جعل كرديم جزاشم كشيديم در ثاني شما پاك و سالم بود همه ي قهرمانيتون؟؟؟به گفته ي مدير عامل سابقتون كه اينجور به نظر نمياد پاكترين مقامتون هم همون سوميتونه؟؟!! رطب خورده كي منع خوردن رطب ميكنه!!!!هر موقع شما پاك بودين دم از پاكي بزنين اما اصل مطلب حسين اقا غفوري كه نوشته هاي ايشون به روح ما پرسپوليسيها جلا ميده و كاملا حرف مارو ميزنه ، دوستان كيسه هر كي معروف تر باشه اگه اشتباهي ميكنه مجازاتش هم ميبايست به اندازه معروفيتش باشه مثل سوشا مثل خانزاده مثل صادقيان و ... مرگ خوبه فقط براي همسايه !!!!!! مگه گلن هادل چي گفت راجع به معلولين كه از مربي گري تيم ملي انگليس سريع بر كنار شد يا همين الان دله علي اين فيلمش اومده بيرون ميخوان براي جام جهاني نبرنش ... خيلي مسائل ديگه هم هست اين قاعدي واقعا چوب خطش پر شده فقط شما از نظر رو داشتن چوب خطي ندارين و هميشه اسمون و ريسمون ميبافين در اخر حرفهاي حسين اقا رو مدير تيم ابي ماندگار نسيم خضري نژاد تأييد ميكنه كه اونجا اين خانم (مدير تيم ابي ماندگار) ميگه مرحوم تو خونه ي عموش داشت پلي استيشن بازي ميكرد و قاعدي اومد از خونه ي عموش بردش و يا گفته خواهر و مادر قاعدي زنگ زدن به مادر مرحوم كه ما به مهدي گفتيم احمد فوت شده و مهدي قاعدي سرم رو كنده و سرش رو كوبيده به ديوار ... پس به قاعدي گفتن كه طرف فوت شده همين مدير ميگه اين چجوري ناراحته كه تو عكس خوش و هندونه !!!!!! يا يك كلمه راجع به مرگ رفيقش صحبت نكرده يا اصلا خانواده ي قاعدي تو خاكسپاري اصلا شركت نكرده . پس دوستان ماست مالي موقوف و خلط مبحث نكنين .
اکسل ویتسل
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۰۷
این کامنتتو اسکرین شات میگیرم به عنوان سند رسوایی هواداران پیروزی منتشر میکنم همه جا
۱
علی
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۳۱
حالا اگه تا ۶ صبح پلیس بی اطلاع بوده از کجا فهمیده که کی پشت فرمون بوده که تو اون کروکی تقلبی اینو قید کرده خیلی جالب خانواده طرف میگن هیچ شکایتی نداریم حالا یکسری آدم که معلوم نیست نیتشون چیه شدن کاسه داغتر از آش امثال همین غفوری و خاله قلابی مدیر تیم مرحوم شاکر کلا نویسنده متن و بعضی از دوستان معلوم نیست دنبال چی میگردن اصلا گیریم که قائدی راننده بوده اصلا فرض که با پرادو هم کورس گذاشته بوده یعنی شما خودت جوانی نکردی یعنی همیشه یک ادم سربزیر معصوم بودی یعنی همیشه تو حالت عادی بودی یعنی همیشه سر ساعت ١١ شب خواب بودی این اتفاق میتونست برعکس هم بیفته شاکر پشت فرمون باشه
۷ ۱
محمد
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۲۷
بله برا همه ممکنه بیافته واسه خود تو هم ممکنه بیافته ولی حتما حتما حتما حتما تاوانش رو پس میدی و قانون باهات برخورد میکنه الانم با ایشون طبق قانون باید برخورد بشه
۳
Exit
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۴۴
چند تا نکته هست که بابد بهش اشاره بشه
اول اینکه قتل اعمم است از عمد ک غیر عمد و آقای غفوری در خصوص مباحث حقوقی درست فرمودند و در صورت اینکه اثبات بشه قائدی پشت فرمون بوده از نظر قانون مرتکب قتل غیر عمد شده(نه عمد)البته در صورت نداشتن گواهینامه مجازات حبس ایشون تشدید میشه.(البته با توجه به رویه دادگاه های ایران و وضعیت قایدی به احتمال زیاد مجازات قایدی جزای نقدی خواهد بود!)

دوم بحث اینه که ما به این قضیه رنگی نگاه کنیم یا نه!استقلالی ها با عینک رنگی سعی در حمایت از قایدی دارن .از طرف دیگه از نظر من پرسپولیسی اگر قضیه اینستاگرام یا تصادف قایدی برای یک پرسپولیسی پیش میومد الان یک سال محروم شده بود.محرومیت پیام و سوشا این ادعا رو ثابت میکنه.علتش هم اینه که تعداد زیادی از نسل جدید طرفداران استقلال (با عرض پوزش از برخی طرفداران محترم استقلال) عادت کردن که با جو دادن و رپورت دادن و بزرگنمایی و شلوغ کردن به پرسپولیسی ها ضربه بزنن یا از وزرات و ارکان فدراسیون باج خواهی کنن.در حالی که پرسپولیسی ها اکثرا اهل رپورت دادن و جو دادن و بزرگنمایی نیستن و حتی در قضیه اینستاگرام قایدی خیلی از هواداران و بازیکنان پرسپولیس از این اقا حمایت کردن اما کار قایدی بالا گرفته و اگر اینجا باهاش برخورد نشه در اینده نزدیک فجایع بدتری رو رقم میزنه.
البته هیچ کس راضی به نابودی فوتبال قایدی نیست اما با این مساله که قایدی از استعداد خود لایه ای از مصونیت درست کنه و هر کار که دلش خواست انجام بده و بعد هم با اعزام پندار توفیقی به محل حادثه و رایزنی مساله به فراموشی سپرده بشه کار درستی نیست و اینطور هم اجتماع و هم شخص قایدی بیشتر ضربه میبینه.

در اخر هم باید گفت قایدی سن کمی داره و در این سن و سال عقل آدم به درستی کار نمیکنه‌.ضمن اینکه ظرفیت اکثر فوتبالیستها کمه و از لایه های پایین اجتماع یک شبه به پول و شهرت میرسن و مورد توجه قرار میگیرن خودشون رو گم میکنن.نمونش امثال طارمی و قایدی .بازیکنانی که یک شبه از دسته دو به پرسپولیس و استقلال میان با این خطرات روبرو هستن.
آدم باش
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۴۵
خاااک بر سرتوون . اون خودش ناراحته... نه به عنوان یه پرسپولیسی بلکه به عنوان یک انسان اینقدر روو اعصابه این بچه راه نرو اگه میخوای به اون یا استقلال ضربه بزنی این راهش نیست. خدا بدجوری مقابله به مثل میکنه
۹
رضا
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۰۷
من موندم،،به شما چه ربطی داره،،کاسه داغتر از آش هستید،،،مملکت قانون داره،،پلیس داره شواهد هم هستند،،مقصر باشه جوابش رو باید بده،،نباشه هم معلومه،،،اخه شما چه دشمنی با ورزشکارها دارید،،بگذارید زمان مشخص میکنه،،قاتل قاتل میگید یعنی چه!!؟؟ والا موضوع ندارید،،بیکارید مثل خاله زنک ها نشستید حرف میزنید،،چرا اینده ورزشی یک نفر رو خراب میکنید،،ذهن مردم رو خراب میکنید!! خوب باشند یکجور گیر میدید،،بد باشن حرف دیگه ای میزنید،،، اخه استقلال و پرسپولیس چه هیزم تری به شما فروخته،،!!
۷
مسعود
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۵۲
الان همه کارها تو مملکت درسته خاک نیست آب زیاد داریم دزد نداریم فساد اخلاقی نیست اختلاس اصلا وجود نداره فوتبالیستها هم همه خوب و عابد هستند فقط یه بچه جنوبی گناه کاره بابا بس کنید دیگه رنگ چشاتون رو کور کرده
۶
علی
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۰۸
قاتلل ؟؟؟؟؟چه مزخرفیه آخه خجالت نمیکشی انقدر کینه از استقلال و قائدی واسه چیه؟ وایسا دادگاه مشخص میکنه کی مقصر بوده . کاش درباره مصاحبه عابدیتی بابت لابی با فدراسیون و مصاحبه طارمی با نود بابت جعل قرارداد هم مقاله بنویسی . حتما بیش از ۵۰ ساله از تاسیس تون میگذره توپ فینال آسیا رو ندیدید تقصیر استقلال و قائدیه؟؟؟؟؟
۹
منصور
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۱۴
خدمت جناب محمد که بنده ایشون رو نمیشناسم و طبیعتا در موردشون قضاوت نمیکنم عرض کنم که، شما چقدر راحت و بدون این که من رو ببینید یا حتا بشناسید ، در موردم قضاوت میکنید ، و حتا به خودتون اجازه میدید که توهین هم بکنید و برچسب اختلال شخصیتی بزنید، من بارها تو این سایت کامنت دادم و هیچ وقت هم نگفتم پزشکم، چون دلیلی نداشتم براش، الان به خاطر نقد کردن و ایرادات پزشکی متن جناب غفوری ، ذکر کردم که پزشکم که ایشان بدانند که الان در جایگاه یک فرد آشنا به این مسائل دارم ایرادات پزشکی متنشون رو یادآوری می کنم و بی پایه و اساس حرفی نزدم... برای شما هم به دلیل قضاوت بدون شناخت و توهین کردن متاسفم.
۴
علیرضا
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۵۴
من نمی دونم شما نویسندگان پرسپولیسی دنبال چی هستین؟؟جون احمدرضا شاکر براتون مهم شده؟؟خود مادر اون خدا بیامرز مصاحبه کرده گفته شکایتی از مهدی قائدی نداریم ولی دست بردار نیستین یه بار میرین با خالش مصاحبه می کنین یه بار با عموش یه بار با دائیش یه بار نوه عمش و...یارو مصاحبه کرده ماشین مال من بوده و خودم پشت ماشین بودم 2تا دیگه هم تأئید کردن.مهدی قائدی هم گفته من پشت فرمون نبودم فقط مونده خود خدابیامرز احمدرضا شاکر از تو قبر دربیاد بگه مهدی راننده نبوده بعد میگین پلیس کروکی کشیده که مهدی پشت فرمون بوده.خوب خیلی کنجکاوین و خیلی جون یه جوون براتون مهمه به دوربین های پلیس مراجعه کنید!!!ولی شمایی که جون جوون براتون مهمه لطفا" برین یه تحقیقی هم راجع به علت سکته شادروانان هادی نوروزی و امیرمحمد مدنی انجام بدین که بر اثر چی فوت کردن
۹
عباس
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۰۱
بد نیست نگاهی به پیج اینستای قائدی بندازی بعد چرت بنویسی. قائدی تا قبل از این مصاحبه‌ها از مرگ اون بنده خدا خبر نداشت.
۳
علیرضا مبارکی
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۵۰
خدا رحم کرد این نویسنده هیجانی قاضی نیست، هنوز پرونده در جریان نیست، بازپرسی شروع نشده با کدام دلیل و مدرک حکم می دهی و مجرم مشخص می کنی، صرفه نظر از اصل بحث که از آن سو استفاده شده، قاعدی می تواند از شما بابت دخالت در امور دادرسی و جرم اثبات نشده در دادگاه صالحه شکایت کند. بحث سر بچگی قاعدی و جوگیری از هیجان آتشفشانی فوتبال نیست، بحث سر زرنگ بازی در جذب افکار عمومی است، نگارنده حتما تجربه رانندگی، تصادف سخت و درک مناسبی از شوک ندارد، از طرفی چقدر مطمئن هستی به خاطر منع استرس، مرگ شاکر را به او‌ گفتند، آن قدر شرایط نقاهت این آسیب دیدگی مهم بود که بازپرس پرونده منتظر سلامتی قاعدی است، شما با کدام مدرک حقوقی، روان شناسی و تجربه فنی تصادف و خسارت و سابقه پزشکی بی توجه به اصول اجرا شده این همه رهنمود اخلاقی دادی؟ ای کاش یاد بگیریم از آب گل آلود ماهی گرفتن فقط در عروسی مزمن نیست، گاهی حلوا خوری برای جذب لایک و مشتری برچسب جدا نشدنی برای یک عمر است.
۷
مجید
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۵۲
از پرسپولیسیا انتظاری غیراز این نمیرود...آنها مزد میگیرند تا رقیب رو بهرشکل ممکن تخریب کنند...نه پرنسیب دارند نه ارزشهای اخلاقی برایشان مهم است...آنچه مهم است رسیدن به پولشان کثیفشان میباشد....درست مانند تروریست که پول میگیره تخریب کنه...این نویسنده هم یکی از از همین هاست....زنده باد نان حلال
۶
مازیار
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۲۰:۰۰
واقعاً براتون متأسفم که با وجودی پر از نفرت و کینه تمام سعیتون رو می کنید که یه جوون رو نابود کنید...
برای شما مثلاً خبرنگارها به جز تأسف واژه محترمانه دیگری پیدا نمیکنم . یه جور می برید و می دوزید که انگار موقع تصادف تو ماشین بودین و قطعاً اعلام می کنید که قائدی پشت فرمون بوده..
پر بازدید شدن یه سایت به قیمت نابود کردن یه جوون کار درستی نیست ؟
انقدر تلاش برای زمین زدن این بچه نکشید .
آینده از آن مهدی قائدی است و مطمئن باشید با این کارها به جایی نمی رسید
۶
رامتین رهگزر
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۲۰:۰۵
برای نابودی یک بازیکن جوان همه تلاشتون رو دارید می کنید ؟
بر فرض (که این ادعا ثابت نشده است) قائدی پشت فرمون بوده ، آیا به عمد این اتفاق افتاده ؟
آیا هیچ جوان دیگری تو این سرزمین تفریح نمی کند؟
هیچ ورزشکار و فوتبالیستی با دوستانش به گردش نمی رود ؟
از روز اولی که این بازیکن پا به استقلال گذاشت و پرسپولیسی ها رو در حسرتش گذاشت تمام تلاش شما هوادار نماهای پرسولیس زمین زدن مهدی قائدی بود .
حالا شمای چه خبرنگار باشید چه هوادار تو ورزشگاه و چه تو فضای مجازی .
آدم متأسف میشه که میبینه شما اینطور کمر به نابودی یه استعداد ناب این سرزمین بستید .
از خدا بترسید.

کلام آخر: مهدی قائدی زمانی که در بیمارستان بود خبر از کشته شدن پسر دائیش نداشت انقدر بی رحمانه قضاوت نکنیم.
۶
امیرعباس
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶، ۲۲:۴۴
تا کی باید سایت ای اسپورت بابت صغر سن و عقل شما کوتاه بیاید و هر مطلبی را از شما منتشر و بعد لابد بابت این درافشانی ها و کینه ورزی های بی پایانتان علی الدوام به خود ببالد
این تلاش هیستیریک توسط باصطلاح نویسنده برای محکوم کردن بازیکن تیم رقیب اینطور بهره بردن غیراخلاقی و بازی با احساسات خانواده ای محترم و داغدار صرفا و صرفا برای ایجاد بحران در تیم رقیب و از میدان خارج کردن یک بازیکن فقط و فقط بخاطر رنگ پیراهنش دیگر در محدوده کینه و عقده عای پیچیده حقارت نمی گنجد...این حتما بیماریست
قطعا برای قضاوت شما می بایست تمام نوشته هایتان را دنبال کنیم سیر نوشته هایتان تنها گویای کینه ورزی و تعصب کورکورانه تان است وگرنه خیلی هم در بند کشف حقیقت نیستید پیشنهاد میکنم اخبار درگیری های بابل پس از دربی بابل را بدقت دنبال کنید این درگیری ها حاصل بذرافشانی کینه توسط کانال های هواداری دو تیم است نوشته هایی از جنس نوشته های شما ...کمی به عاقبت اعمالتان که انتشار کینه و نفرت میان هواداران دو تیم پایتخت است بیندیشید خدا نخواهد که این کینه ها باعث درگیری شود .....خدا هدایتتان کند انشالله
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر