فهرست
گزارش لیگ یک؛ برد بالانشین‌ها و سقوط صبا
گزارش لیگ یک؛ برد بالانشین‌ها و سقوط صبا

گزارش لیگ یک؛ برد بالانشین‌ها و سقوط صبا

آی اسپورت – هفته سی‌ام لیگ یک امروز برگزار شد و تیم های بالای جدول بر حریفان خود پیروز شدند. صبا هم با باخت 6-1 مقابل نساجی مازندران رسما به لیگ دو سقوط کرد.  

بادران 1-0 مس رفسنجان

پس از چند هفته تزلزل و نتایج نگران‌کننده؛ شاگردان محمد ربیعی مقابل مس رفسنجان به یک پیروزی مهم و حیاتی دست پیدا کردند تا همچنان یکی از مدعیان صعود به لیگ برتر باشند. فاصله بادران با تیم دوم جدول 3 امتیاز است و با توجه به بازی‌های باقیمانده، هنوز شانس صعود به لیگ برتر برای این تیم وجود دارد.

صبای قم 1-6 نساجی مازندران

با این باخت پرگل، صبا بعد از راه‌آهن، رسما به عنوان دومین تیم راهی لیگ دو شد. این پنجمین باخت متوالی صبا در 5 بازی اخیر بود. نساجی هم با این پیروزی 55 امتیازی شد و در رده چهارم جدول باقی ماند. محمد عباس زاده در این بازی هت‌تریک کرد تا فقط با یک نیم‌فصل بازی، مدعی آقای گلی لیگ یک باشد.

ماشین‌سازی تبریز 0-1 مس کرمان

با یک گل دیرهنگام، شاگردان عباس آقایی در یک بازی خانگی دیگر مغلوب شدند تا همچنان خطر سقوط به لیگ دو را احساس کنند. ماشین‌سازی حالا با 30 امتیاز در رده پانزدهم جدول قرار دارد و بعد از ایرانجوان بوشهر جدی‌ترین گزینه سقوط به لیگ دو به عنوان سومین تیم است.

گل‌گهر سیرجان 0-0 ملوان

در یک بازی سرد و کم افت و خیز دو تیم همسایه به تساوی بدون گل رسیدند. گل‌گهر و ملوان نه دغدغه سقوط به لیگ دو را دارند و نه شانس چندانی برای صعود به لیگ برتر. با بازی امروز، ملوان با 46 امتیاز در رده هشتم ایستاد و گل‌گهر هم با 43 امتیاز در رده نهم باقی ماند.   

فجرسپاسی 2-0 اکسین البرز

بعد از باخت غافلگیرکننده قبلی مقابل ملوان، امروز فجر 2-0 اکسین البرز را شکست داد تا نشان دهد که از مبارزه برای صعود به لیگ برتر ناامید نشده است. فجر حالا 55 امتیازی است و فقط 2 امتیاز با رده دوم جدول فاصله دارد. اکسین هم با 46 امتیاز در رده هفتم جدول قرار گرفت.

آلومینیوم اراک 4-0 راه آهن

پیروزی بر تیم سقوط کرده راه‌آهن کار دشواری نبود. تیم اراکی هم که خطر سقوط به لیگ دو را احساس می‌کرد با این پیروزی پرگل تا حدودی از خطر سقوط فرار کرد. این تیم با یک پیروزی دیگر در 4 هفته باقی‌مانده قطعا در لیگ خواهد ماند.

خونه‌به‌خونه 1-0 شهرداری تبریز

با یک پیروزی سخت بر تیم متحول‌شده تبریزی، شاگردان اسکوچیچ همچنان در تعقیب نفت مسجدسلیمان قرار دارند. این برد، تیم بابلی را 57 امتیازی کرد و فاصله این تیم با نفت مسجدسلیمان همچنان 3 امتیاز باقی ماند. شهرداری تبریز هم با 35 امتیاز در رده چهاردهم قرار گرفت و برای بقا در لیگ یک به یک پیروزی احتیاج دارد.

ایرانجوان بوشهر 1-0 شهرداری ماهشهر

تیم بوشهری با این پیروزی حیاتی 28 امتیازی شد اما همچنان خطر جدی سقوط به لیگ یک را حس می‌کند. ایرانجوان در هفته‌های گذشته امتیازات حساسی از دست داده است و برای بقا در لیگ برتر علاوه بر برد در بازی‌های بعدی، نیاز به باخت تیم‌های دیگری مثل ماشین‌سازی هم دارد.

نفت مسجدسلیمان 3-0 برق جدید شیراز

در روزی که همه تعقیب‌کننده های نفت پیروز شدند، شاگردان محمود فکری هم به یک پیروزی خوب خانگی دست پیدا کردند تا همچنان شانس اول صعود به لیگ برتر باشند. نفت مسجدسلیمان حالا 60 امتیازی شده و 3 امتیاز بیشتر از تیم دوم جدول یعنی خونه‌به‌خونه دارد.

جدول رده بندی:

1-نفت مسجدسلیمان 60 امتیاز

2-خونه به خونه 57 امتیاز

3-فجر سپاسی 55 امتیاز

4-نساجی مازندران 54 امتیاز

5-بادران 52 امتیاز

۵    
آی اسپورت
2018-04-04 18:53:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر