فهرست
راه سخت کریم / رقابت پیره: آقای گل ایران و یونان
راه سخت کریم / رقابت پیره: آقای گل ایران و یونان

راه سخت کریم / رقابت پیره: آقای گل ایران و یونان

آی اسپورت- حتی درخشش ستاره‌های ایرانی در لیگ هلند، هیجان انتقال کریم انصاری‌فرد به بهترین باشگاه فوتبال یونان را در سایه قرار نداده است. جهانبخش و گوچی، سال جدید میلادی را استثنایی آغاز کرده‌اند اما جذاب‌ترین روایت این روزهای لژیونرهای ایرانی، در یونان رقم می‌خورد. جایی که کریم انصاری‌فرد باشگاه تازه‌اش را شناخته و به زودی در پرافتخارترین تیم فوتبال یونان توپ خواهد زد. مهم‌تر از مطرح‌شدن نام کریم در راس خبرهای نقل و انتقالاتی فوتبال یونان، مهم‌تر از امضای قرارداد او با المپیاکوس و عکس گرفتن این بازیکن با پیراهن شماره ۱۷ باشگاه و مهم‌تر از رسیدن به جایگاه امروز در لیگ یونان، مسیری است که انصاری‌فرد برای رسیدن به وضعیت امروز پشت سر گذاشته و مداومتی است که او در همه این مدت از خودش نشان داده تا در یک تیم ناشناخته، اوج بگیرد و سرسخت‌ترین منتقدانش را وادار به تحسین کند.

اما این تازه آغاز ماجراست و تازه مبارزه‌ای همه جانبه برای شماره ۱۰ تیم ملی استارت خورده . مهاجم آسیایی برای اینکه نفر اول خط حمله المپیاکوس شود رقبای سرسختی از قاره‌های آفریقا و آمریکای جنوبی دارد. از براون عایده نیجریه‌ای تا سباستیائو جونیور برزیلی و اسکار کاردوسوی پاراگوئه‌ای. براون آیدیه که دومین فصل حضورش در یونان را می‌گذراند سابقه پوشیدن پیراهن وست‌بروم در لیگ برتر را دارد. این بازیکن در چهارده بازی برای المپیاکوس در این فصل ۱۲ گل زده و سخت‌ترین رقیب کریم برای رسیدن به ترکیب فیکس صدرنشین یونان است. آیدیه ۱۴ بازی ملی برای نیجریه انجام داده و شش گل هم زده. جونیور و کاردوسو در این فصل، به ترتیب ۳ و ۲ گل به ثمر رسانده‌اند. عملکرد نه‌چندان مناسب مهاجمان اهل آمریکای جنوبی سران المپیاکوس را برای خرید انصاری‌فرد مصمم‌تر کرد. بخصوص با پیشنهادهای آیدیه از بشیکتاش ترکیه و جدایی احتمالی این بازیکن نیجریه‌ای، آنها حساب ویژه‌ای روی درخشش کریم در ادامه این فصل و فصل‌های بعد باز کرده‌اند.

آیدیه اکنون بالاتر از یونس، مهاجم زانتی که ۱۰ گل زده، عنوان آقای گلی سوپرلیگ یونان را در اختیار دارد. انصاری فرد که خود دو بار آقای گلی لیگ برتر ایران را به دست آورده، حالا باید برای رسیدن به ترکیب اصلی المپیاکوس با آقای گل لیگ یونان رقابت کند. دوئل آقای گل با آقای گل قطعا دیدنی خواهد بود، بخصوص که هر دو آماده هستند و گذر از نام هیچ کدامشان آسان نیست.

البته کریم برای بازی هفته شانزدهم المپیاکوس مقابل آستراس تریپولیس در ترکیب اصلی المپیاکوس قرار نگرفت و البته جایی هم در فهرست ۱۸ نفره این تیم نداشت. پائولو بنتو، سرمربی ۴۷ ساله المپیاکوس در پاسخ به پرسش خبرنگار نوااسپرت یونان مبنی بر اینکه جذب کریم انصاری‌فرد و آلی سیسوخو از تیم‌های پانیونیوس و استون‌ویلا امکان او را برای چینش بازیکنان باکیفیت در نیم‌فصل دوم سوپر لیگ یونان افزایش می‌دهد گفت :«درباره سیسوخو باید بگویم که تیم المپیاکوس با شرکت در سه رقابت‌ مختلف باشگاهی مسوولیت‌هایی دارد و می‌توانیم با در اختیار داشتن چنین بازیکنانی چرخشی در ترکیب تیمی ایجاد کنیم. از سوی دیگر وجود ۲۹ تا ۳۰ بازیکن در المپیاکوس کار ساده‌ای نیست و تلاش می‌کنیم تا از بیشتر آنها استفاده کنیم. همان‌طور که می‌دانید براون و کاردوسو را در اختیار داریم. سومین مهاجم هم به جمع آنها اضافه شد. نیاز است تا به انصاری‌فرد برای هماهنگی با فلسفه بازی تیم المپیاکوس زمان دهیم و از آن زمان باید ببینیم چگونه می‌توانیم به او کمک کنیم و این بازیکن را مورد استفاده قرار بدهیم.»

انصاری فرد در المپیاکوس و در شهر پیره با بازیکنان مشهوری هم همبازی شده. بازیکنانی بزرگ که بخصوص در گذشته افتخارات بسیاری به دست آورده اند. نمونه‌اش استبان کامبیاسوی ۳۶ ساله و آرژانتینی و مارکو مارین ۲۷ ساله و آلمانی که سال‌ها برای چلسی، وردربرمن و تیم ملی آلمان به میدان رفته است. نکته جالب دیگر اما سرمربی پرتغالی المپیاکوس است. پائولو بنتو که سال ۱۹۹۲ برای نخستین بار توسط کارلوس کی‌روش به تیم ملی بزرگسالان پرتغال دعوت شد و برای این تیم بازی کرد. بنتو در تیم ملی پرتغال با اوسیانو کروز، دستیار اول کی‌روش همبازی بوده و کنار او در خط هافبک به میدان رفته.

وجود این مربی پرتغالی می‌تواند کار انصاری فرد را کمی آسوده کند. بخصوص که کریم در تیم ملی ایران هم حضور دارد و همین مساله می‌تواند ذهنیت بنتو را به سمت اعتماد و اطمینان به او تغییر دهد. کریم بر همین اساس امیدوار است تا روزهای موفقی را در بهترین و پرافتخارترین باشگاه یونان سپری کند. اتفاقی که رخ دادنش با توجه به آمادگی این روزهای انصاری فرد اصلا بعید نیست.


زندگی بدون کریم را باید یاد بگیریم

پاناگیوتیس کوربوس، هافبک دفاعی و کاپیتان پانیونیوس آتن در مصاحبه با رادیو ورزش یونان پیرامون پیروزی اخیر این تیم بدون در اختیار داشتن کریم انصاری‌فرد برابر آترومیتوس گفت: «نمی‌خواهم به نتیجه این بازی توجه کنم. پانیونیوس همچنان قدرتمند است، هر چند کریم انصاری‌فرد را از دست داد و او به تیم المپیاکوس رفت. همه می‌گفتند پانیونیوس با جدایی کریم‌ انصاری‌فرد دچار مشکل می‌شود اما به نظر می‌رسد اینگونه نیست. انصاری‌فرد بازیکن بسیار خوبی است اما بازیکنان پانیونیوس باید یاد بگیرند چگونه بدون او و حتی من زندگی کنند.»

۲    
آی اسپورت
2017-01-20 08:53:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر