فهرست
گزارش ویژه؛ رفقای وزیر قرمز پررنگ و آبی کمرنگ!
گزارش ویژه؛ رفقای وزیر قرمز پررنگ و آبی کمرنگ!

گزارش ویژه؛ رفقای وزیر قرمز پررنگ و آبی کمرنگ!

آی اسپورت - در شرایطی که اخبار متعددی درباره احتمال استعفای ایرج عرب از مدیرعاملی پرسپولیس شنیده می‌شود، تنها مدیر فعال در هیات مدیره باشگاه، فرد نزدیک به وزارت ورزش است. مهرداد هاشمی که به خاطر اختلاف نظرش با ایرج عرب استعفا داده است. جعفر کاشانی هم به عنوان رئیس هیات مدیره، نقش ویژه‌ای در اتفاقات باشگاه ندارد و می‌توان او را عضوی خنثی دانست که تمام مصاحبه‌هایش یک جمله مشترک دارد. اینکه پرسپولیس یک تیم است و باید تبدیل به باشگاه شود.

مهدی محمدنبی دیگر عضو هیات مدیره باشگاه که تا همین یکماه گذشته تقریبا هر روز پاسخگوی خبرنگاران بود، این روزها کمتر در رسانه‌ها آفتابی می‌شود. او در روزهایی که تکلیف ادامه همکاری برانکو و پرسپولیس مشخص نبود، هر روز مصاحبه می‌کرد و از ماندن پروفسور محبوب هواداران پرسپولیس در این تیم خبر می‌داد. در همان مقطع این شایعه تائید نشده هم به گوش می‌رسید که نبی با اطلاع از تصمیم برانکو مبنی بر جدایی، قصد دارد او را در پرسپولیس ماندنی کند تا قهرمان اصلی این ماجرا شود و با توجه به عدم محبوبیت ایرج عرب در پرسپولیس، جای او را در باشگاه بگیرد منتهی با قطعی شدن رفتن برانکو، می‌توان گفت نبی به طور خواسته یا ناخواسته به حاشیه رانده شده است.

این وسط به جز ایرج عرب، تنها عضو فعال باشگاه پرسپولیس علی رغبتی است. او به عنوان یکی از مدیران وزارت ورزش، نماینده وزارت در هیات مدیره باشگاه محسوب می‌شود. رغبتی اگرچه اصلا اهل مصاحبه نیست اما به صورت چراغ خاموش، حضور فعالی در امور باشگاه دارد و گفته می‌شود که او یکی از حامیان گابریل کالدرون هم محسوب می‌شود.

فتحی و تا حدودی خلیل‌زاده

اما برویم سراغ استقلال که این روزها تمام کارهایش را یکنفر یعنی شخص مدیرعامل انجام می‌دهد. البته احمد خلیل‌زاده اینروزها بیشتر از گذشته در باشگاه دیده شده اما نمی‌توان قدرت و تاثیرگذاری او را با نقش علی رغبتی در سیاستهای باشگاه پرسپولیس مقایسه کرد.

در شرایطی که بعد از استعفای احمد سعادتمند از هیات مدیره استقلال، وزارت ورزش دیگر نماینده ای در هیات مدیره این باشگاه دارد، دو عضو دیگر هیات مدیره یعنی میرشاد ماجدی و کامران منزوی، این روزها در خارج از کشور به سر می‌برند. ماجدی که درگیر کارهای مربوط به فدراسیون فوتبال است و در تایلند به سر می برد و کامران منزوی هم نتوانست به وعده‌هایی که به بازیکنان و همچنان هواداران استقلال داده بود، عمل کند و او هم گفته می شود در حال حاضر در کانادا به سر می برد و پیگیر کارهای اقامت و گرفتن تابعیت در این کشور است.

این وسط فتحی شخصا تمام کارهای باشگاه را جلو می‌برد و با توجه به استعفای علی خطیر و همچنین غیبت موجه مباشری، وظایف معاونان باشگاه هم به عهده شخص مدیرعامل افتاده است. هر چند امیر سلطانی مدیرعامل سابق استقلال خوزستان، اعلام کرده بود که در باشگاه استقلال حضور ندارد اما ظاهرا او دو هفته ای است که در باشگاه است و کارهای بین المللی استقلال را انجام می دهد و البته با استراماچونی هم به مشکلاتی خورده است. فتحی هنوز به سلطانی حکمی نداده است اما ممکن است طی روزهای آینده وضعیت سلطانی مشخص شود. فعلا که به نظر می‌رسد وضعیت مدیریتی پرسپولیس، بهتر از رقیب سنتی‌اش باشد.

فوتبالی

۷ ۱  
آی اسپورت
2019-08-19 18:13:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
خوارکیسه ای بنام چیا قوادی
دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸، ۲۳:۵۱
به نظر می‌رسد وضعیت مدیریتی پرسپولیس، بهتر از رقیب سنتی‌اش باشد.
فوتبالی
یعنی خوارومارتو باید سگ سپوخته کنه
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر