فهرست
شرط‌بندی روی استیضاح وزیر!
شرط‌بندی روی استیضاح وزیر!

شرط‌بندی روی استیضاح وزیر!

آی اسپورت - طرح استیضاح وزیر ورزش وارد فاز جدی‌تری شده و طراحان استیضاح امید زیادی به کله‌پا‌کردن سلطانی‌فر دارند. اصلا سلطانی‌فر بد، بی‌کفایت، ناکارآمد و دارای هزار عیب و ایراد دیگر، اما نگاهی به ایرادهایی که از وزارتخانه گرفته شده است، نشان می‌دهد استیضاح نه برای اصلاح وزارتخانه و برکناری وزیر نالایق، بلکه احتمالا ریشه در برخی تسویه‌حساب‌ها و کری‌های فوتبالی دارد. هیچ‌یک از استیضاح‌کنندگان که گفته می‌شود بسیاری از آنها مرتبط با استان‌های آذری‌زبان و اصفهان هستند و مشخصا در یکی از بندها از خاصه‌خرجی وزیر برای یک تیم خاص - احتمالا پرسپولیس - انتقاد کرده‌اند، به این کاری ندارند که وزیر و مجموعه تحت‌امرش هنوز 2باشگاه سوگلی پایتخت را به بخش خصوصی واگذار نکرده‌اند و همین هفته گذشته برای هزارمین بار وعده خصوصی‌سازی این 2باشگاه را در پایان سال داده‌اند.

مسعود سلطانی‌فر را احتمالا می‌شود به هزار دلیل قابل دفاع استیضاح کرد و حتی اگر به یک دلیل واهی هم هر وزیری استیضاح و برکنار شود، خللی در امور کشور به‌وجود نیاید. با همه اینها، دلیل سوم یعنی «عدم‌‌اهتمام جدی به بخشی از مسئولیت مرتبط با جوانان» یک چیز کلی است اما 2دلیل دیگری که برای استیضاح مطرح شده، به‌نظر می‌رسد چندان منطقی و منصفانه نباشد. نمایندگان محترم مجلس با اشاره به شرط‌بندی در فوتبال از سلطانی‌فر انتقاد کرده‌اند که چرا با سایت‌ها و صفحه‌های شرط‌بندی مقابله نمی‌کند. مگر وزارت ورزش، پلیس فتاست؟ مگر همین پریشب که چند نوازنده خیابانی صفحه‌های‌شان در اینستاگرام بسته شد، وزیر ارشاد مسئول و عامل آن بود؟ مگر مملکت وزارت اطلاعات و پلیس ندارد؟ همین الان افراد زیادی با وسوسه پولدار‌شدن یک‌شبه در سایت‌های شرط‌بندی سرمایه‌گذاری می‌کنند و خیلی از آنها شاکی‌اند که این سایت‌ها و پیج‌ها پول‌شان را می‌خورند. همه‌جای دنیا پیش‌بینی در مسابقات ورزشی پذیرفته شده ‌و چون قانونی است، کنترل مناسبی روی آن صورت می‌گیرد. به‌طور مثال، برخی از این کانون‌های شرط‌بندی اسپانسر پیراهن باشگاه‌های بزرگی مثل رئال مادرید شده‌اند. وقتی پای قانون در میان است، بازیکنان و مربیان و اعضای خانواده‌های آنها هم از هرگونه شرط‌بندی و سرمایه‌گذاری در این صنعت منع شده‌اند تا شائبه‌ای به‌وجود نیاید. گروهی حتی معتقدند اتفاقی که در بسیاری از برنامه‌های صدا و سیما می‌افتد، نوعی از شرط‌بندی است اما زور کسی انگار به رسانه ملی نمی‌رسد.

چرا وزیر را به‌خاطر ناتوانی در واگذاری استقلال و پرسپولیس و وعده‌های سر خرمن استیضاح نمی‌کنید؟ یا مثلا به‌خاطر بی‌تدبیری مدیران این 2باشگاه در بستن قرارداد با مربیان و بازیکنان خارجی؟ چرا نمی‌پرسید چگونه فدراسیون فوتبال مجمع 2باشگاه را برگزار کرده بدون آنکه صورت‌‌های مالی، درآمدها و هزینه‌های آنها منتشر شود؟ چرا از وزیر نمی‌پرسید معاونت فرهنگی وزارتخانه به چه دردی می‌خورد و جدا از شعارهای دهان‌پرکنی که همیشه سر می‌دهند، در عمل چه گلی به سر ورزش زده است؟ چرا نمی‌پرسید که چگونه است برخی از فدراسیون‌ها پروسه بررسی صلاحیت کاندیداهایشان از پروسه تأیید صلاحیت کاندیداهای ریاست‌جمهوری هم طولانی‌تر می‌شود؟ آیا اشتباه است اگر کسی فکر کند فلان فدراسیون انتخاباتش عقب می‌افتد چون سرپرست آن دوست و مطیع یکی از معاونان وزارتخانه است؟

همشهری ورزشی

۸ ۸  
آی اسپورت
2019-05-26 01:48:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۸ نظر
فرامرز
يكشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸، ۰۲:۰۱
چرا نمی پرسید که وزارت ورزش به چه دلیل در پروسه عدم تمدید قرارداد کی روش و انعقاد قرارداد سرمربی جدید تیم ملی دخالت کرده.
۴
کیسه کش افسرده
يكشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸، ۰۲:۰۷
هزینه در یک تیم خاص منظورشون استقلال که فقط چهل میلیارد برابر بودجه یه شهرستان به بازیکنان خارجی داده پرسپولیس که دو پنجره محروم بود بازیکن نگرفت مه هیچ طارمی هم فرخت بدهی هاشو بده
کنت دراکولا
يكشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸، ۰۲:۰۹
لعنت به تو نویسنده و همچنین عوامل کیسه کش ای اسپرت.اخه کثافتها خاصه خرجی رو وزیر برای چه تیمی انجام داده؟؟!!اخه کثافتها ما دو پنجره محروم بودیم و کلی هم در امد زایی کردیم بعدش هم چه تیمی تو یه فصل نه بازیکن خارجی گرفت و انداخت بیرون و شاهد هم دیروز از غیب رسید و قراردادهای ترکمنچای گونه اون خارجیها در اومد بعد تو حرومزاده میگی وزیر برای ما خاصه خرجی کرده!!!!!!ای تف به ذات پلید و نطفه ی حروم شماها بره که میخاین همه چی رو برعکس جلوه بدین و بازهم توهم بزنین و با شعار وزیر پرسپولیسی بازهم خرج کنین ای تف به تیم حروم خورتون بره.
...
يكشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸، ۱۰:۳۰
این اخرین تلاش های کاس نژاد عقب افتاده برای تطهیر کیسه اس زیاد جدیش نگیرین. اگه یه ذره تو این مورد شکی بود الان مزدورهای صدلاری مهریزی، نادری و ناصری و سلیطه خودفروخته اشک ریز خودشون رو پاره کرده بودن
۴
...
يكشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸، ۰۸:۱۸
نفرت اون دو تیم(سپاهان و تراکتور)که نماینده هاشون طرح استیضاح وزیر رو کلید زدن از پرسپولیس اظهرمن الشمس هست و بارها این رو نشون دادن و اگر منظورشون تیم ما بود تو نامه ی استیضاح نام میبردن و اینکه نامی از تیم مورد نظر نبردن دقیقا مشخصه که تیم ما نیست منظورشون.ولی تو خبرنگار پس فطرت داری جهت دهی میکنی و میخای طرفدارهای نادون کیسه رو فریب بدی!!ای خاک بر سر شماها بره که حسادت چشمانتونو کور کرده .
۴
...
يكشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸، ۰۸:۱۸
نفرت اون دو تیم(سپاهان و تراکتور)که نماینده هاشون طرح استیضاح وزیر رو کلید زدن از پرسپولیس اظهرمن الشمس هست و بارها این رو نشون دادن و اگر منظورشون تیم ما بود تو نامه ی استیضاح نام میبردن و اینکه نامی از تیم مورد نظر نبردن دقیقا مشخصه که تیم ما نیست منظورشون.ولی تو خبرنگار پس فطرت داری جهت دهی میکنی و میخای طرفدارهای نادون کیسه رو فریب بدی!!ای خاک بر سر شماها بره که حسادت چشمانتونو کور کرده .
۴
رسول
يكشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸، ۱۰:۲۸
همشهری ورزشی به سرکردگی کاس نژاد خواسته فشار رو از روی کیسه برداره و اسم پرسپولیس رو اورده درحالیکه کلا استیضاح وزیر با انتشار اولین مدارک در مورد ولخرجی های کیسه کلید خورد و حالا به اوج رسیده.
کاس نژاد حیا کن هرچند میدونم پلیدتر از اون چیزی هستی که شرم و حیا سرت بشه.
۴
@
يكشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸، ۱۰:۳۳
دقت کنید نوشته خاصه خرجی وزیر باری یک تیم خاص بعد خود نویسنده احتمال داده پرسپولیسه خخخخ اخه کثافت گند بریزبپاش های کیسه که دراومد موضوع استیضاح مطرح شد که اتفاقا گفتن بودجه ای که به یه تیم دادن بیشتر از بودجه چند استان کشوره
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر