فهرست
ولخرجی زنوزی؛ سرنوشت استقلال در انتظار تراکتور
ولخرجی زنوزی؛ سرنوشت استقلال در انتظار تراکتور

ولخرجی زنوزی؛ سرنوشت استقلال در انتظار تراکتور

آی اسپورت – جذب ناگهانی دو بازیکن بریتانیایی توسط تراکتورسازی در فضای مجازی مثل بمب صدا کرد. کارنامه این دو بازیکن کارنامه‌ای پربار است. آنتونی استوکس سابقه بازی در شفیلدیونایتد، ساندرلند، کریستال‌پالاس و بلکبرن در انگلستان و حضور در هیبرنیان و سلتیک اسکاتلند را دارد. آخرین تیم این مهاجم 29 ساله آپولون یونان بود. هری فورستر 27 ساله هم در تیم‌های استون ویلا، برنتفورد، دونکاستر و ویمبلدون انگلیس و همچنین گلاسکو رنجرز اسکاتلند بازی کرده است. با چنین رزومه‌ای حضور آنها در تراکتورسازی تبریز کمی عجیب به نظر می‌رسد. البته که نباید نقش جان توشاک سرمربی ولزی تراکتو  را نادیده گرفت اما بعید است که این دو بازیکن کارنامه‌دار بریتانیایی صرفا به دلیل حضور توشاک روی نیمکت تراکتورسازی، راضی به پیوستن به این تیم شده باشند و احتمالا پول هم نقش زیادی در این انتقال‌ها داشته است.

آخرین قیمت استوکس در سایت معتبر ترانسفرمارکت و هزینه انتقال او به آپولون 800 هزار یورو بوده و قیمت فعلی این بازیکن 600 هزار یورو ثبت شده است. با توجه به ارزش فعلی یورو، قیمت او به پول ایران حدود 6 میلیارد تومان می‌شود که البته شایعات حاکی از آن است که هزینه انتقال او به تراکتور در حدود نصف این رقم یعنی 3 میلیارد تومان است! هری فورستر اما کمی ارزان‌تر از استوکس است. ارزش او در ترانسفرمارکت 350 هزار یورو ثبت شده و گفته می‌شود با مبلغی حدود 2 میلیارد تومان به تراکتورسازی پیوسته است.

ولخرجی‌های تراکتورسازی البته به این دو بازیکن محدود نمی‌شود. وقتی گفته می‌شود که مبلغ قرارداد امیرحسین پیروانی دستیار جان توشاک نزدیک به یک میلیارد تومان است، مشخص است که برای به خدمت گرفتن خود توشاک بسیار بیشتر از این‌ها هزینه شده است. البته با توجه به این که تقریبا بیشتر تیم‌های بزرگ ایرانی مثل پرسپولیس، استقلال و سپاهان به همین اندازه و شاید هم بیشتر برای جذب مربی و بازیکن هزینه کرده‌اند نباید خرده‌ای به تراکتورسازی گرفت. اما وقتی سرنوشت افراد متمولی که مثل زنوزی وارد فوتبال شدند را مرور می‌کنیم، شاید باید حق داشته باشیم که نگران این ولخرجی‌ها باشیم. نگران روزی که زنوزی نباشد و تراکتورسازی با کوهی از بدهی به این بازیکنان و مربیان، تنها مانده باشد. این همان اتفاقی است که امروز برای استقلال رخ داده و دیر یا زود برای پرسپولیس هم رخ خواهد داد و احتمالا تراکتورسازی هم در همین صف منتظر رسیدن نوبتش قرار دارد.

۱۳ ۱۹  
آی اسپورت
2018-07-20 18:01:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۹ نظر
سولدوز
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷، ۱۸:۱۷
وقتی بازیکن نمیگیریم میگن چرا نمیگیرین وقتیم میگیریم میگن ولخرجی.بابا خصوصی هستیم خوشمون میاد اگه بتونیم رونالدو و مسی رو هم میاریم.اینا چون نمیتونن بازیکن 18 ساله خودشون حفظ کنن به بازیکنان ما حسودی میکنن و میسوزن.پس دشمنان بسوزین که یکی دوتای خارجی هم در راهه.اینقد از بیت المال خوردین حالا از جیب خودمون خرج میکنیم به هیشکیم مربوط نیست.
حسین
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷، ۱۸:۲۵
شما نمیخواد نگران تراکتورسازی باشید. اونقدر شوکه شدین که به دری وری گفتن افتادین.اولش که زود زود همچی رو ول کردین و به درگیری استوکس توی ۵ ،۶سال پیش رو گرفتین تا بگید بازیکن که گرفتن سابقه داره، بعدشم دارین این دری وری یارو میگین. هنوز ۴تا بمب دیگه مونده که امروز فردا منفجر میشن.. فقط صبر کنین همه عغده هاتون با این دوتا بازیکن و جان توشاک خالی نکنین برای ۴تا بازیکن بعدی که بیشتر میسوزنتونم یکم عغده نگهدارین...
Amir
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷، ۱۸:۳۴
پرسپولیس و استقلال قابل مقایسه با تیم های دیگه نیستند ، این دو تیم حتی اگر به نقطه صفر هم برسند ، خیلی زود به اوج بر می گردند
۲
لنگستان
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷، ۱۸:۳۷
چه بوی سوزشی داره میاد از طرف پایتخت :))) آفرین آفرین محکم بسوزین تا شروع لیگ پمادم می رسه!! تلاش کنین بیشتر در مورد درگیری بازیکنای جدیدش اطلاع کسب کنین که بتونین بکوبین تیم رو :)))) آخ آخ بوش داره میاد
آیدین
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷، ۱۸:۵۵
شما نمیخواد نگران تراختور و زنوزی باشین. ما را به خیر شما امیدی نیست، شر مرسانید.
امیر
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷، ۱۸:۵۸
هوا گرمه و بعضیا سوزش گرفتن.پنجره هاشون بسته و آتش گرفتن!!!
امید
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷، ۱۸:۵۹
برای دزد بیت المالی که با وثیقه 1800 میلیارد تومنی آزاد است سه میلیارد و 6 میلیارد رقمی نیست. ولی به هر حال خوبه. تراکتور قوی به جذاب شدن لیگ کمک میکنه. انشاأالله پدیده هم با یحیی جز تیمهای مدعی باشه، در کنار پرسپولیس، استقلال، سپاهان و فولاد، لیگ جذابی را شاهد خواهیم بود.
۵
علیرضا
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷، ۱۹:۰۶
اما به گمانم بیش از نگرانی از هزینه ها باید دنبال فراهم کردن بستر درآمدزایی بود... هواداران تراکتورسازی باید با حمایت پیامکی و پیش خرید بلیت و .... حمایت کنند. به گمانم با توشاک و دستیاری امیرحسین پیروانی که با جوانان خوب کار کرده میشه به رونمایی تراکتوری پرشور در لیگ پیش رو امیدوار بود. فقط باید تماشاگران هم جانانه و البته اخلاق مدارانه حامی پرشور تیم محبوب خودشون باشند.
tabrizli
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷، ۱۹:۴۳
این حرفا همش از سوزشه. الان اگه این بازیکنارو استقلال یا پرسپولیس خریده بودن، نصف صفحه پیج شما داش تعریف و تمجید می کرد.
حامد
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷، ۱۹:۵۵
دشمنی شما با تراکتور مشهود است.

تورک اوغلی
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷، ۱۹:۵۶
دارندگی و برازندگی
ما مثل شما گدا گشنه ها نیستیم
آب خوردن هم ندارید
ولی ما تکون بخوریم ازمون خروار خروار دلار و یورو میریزه
علی تراکتوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷، ۲۰:۵۸
واقعا مقایسه احمقانه ای بود مشکل استقلال فقط بحث مدیریت بود نه چیز دیگه ای
دیگه نمیشود سوزش خودتون رو جور دیگه ای نشون بدین!!!
تراختور بایراقی
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷، ۲۱:۲۰
بازیکنی در حد استوکس ارزشش خیلی بیشتر از اینهاست سابقه اش اینو میگه
اگر استوکس در تراختور بدرخشه شاید فصل بعد بیشتر این مبلغی که گرفته به باشگاه سود برسونه
مهمتر از همه اینها خوشحالی میلیونها هوادار تراختور کبیر و حال کردن با تیم محبوبشون هست که به دهها میلیارد دلار میرزه
و خوبی بزرگ دیگر اینکه تراختور رو پای خودش ایستاده نه مثل دو تیم تهرانی که پول بیت المال و هزینه اش میکنند
تراختور بایراقی
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷، ۲۱:۲۵
اینم اضافه کنم شاعر میگه عشق فقط یک کلام تراختور کبیر و السلام
اون سه تیمی که گفتید خیلی بیشتر از تراختور هزینه کردند از پول بیت المال در حالی که گفتم تراختور رو پای خودش ایستاده
فقط یک فقره پیروزی تهران 5 میلیارد داده به سروش رفیعی دیپورتی لیگ قطر قلعه نویی خرید کمتر از دو میلیارد نداشته همه بالا 2-3 میلیارد خودش هم بالای 4 میلیارد گرفته
در استقلال هم که فقط به تیام میخوان 15 میلیارد بدهند!
تراختور هزینه منطقی و معقول اونم از جیب خودش یاشاسین تراختور مردمی و پاک
حسین
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷، ۲۲:۰۴
برای بازیکنان با توجه به رزومه و سابقه شون پول زیادی نیست ولی خدایی یه میلیارد واسه پیروانی؟!!!
دستیارهای بادانشتر و باکیفیت تر از پیروانی داریم.
۹
علی
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷، ۲۲:۲۲
قابل توجه نویسنده و دوستان عزیز که در جریان دقیق نحوه انتقال تراکتور به بخش خصوصی نیستن. تا این لحظه هیچ نقل و انتقال رسمی ثبت نشده. علتش چی هست؟ تراکتور به شرطی به زنوزی واگذار خواهد شد که در سال اول بتونه این تیم رو متحول کنه و سرمایه گذاری خوبی انجام بده. در واقع همون بحث اهلیت. به خاطر همین هم زنوزی هم مربی خوبی اورده هم بازیکنان خوب با قراردادهای طولانی مدت تر نسبت به قبل. وقتی هم باشگاه خصوصی هست به هیچ کسی ارتباطی نداره کی از کجا و با چه مبلغی اومده. باید امیدوار بود که استقلال و پرسپولیس هم واگذار بشن و اینقدر پول بیت المال رو حیف و میل نکنن.
۹
مهدی پورعلی
شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷، ۰۸:۵۰
امسال به امید خدا وتلاش بازیکنان تراختور قهرمانه .برچشم بد لعنت شما هم نگران تیم های خودتون باشید
حالا که تیم سروسامان گرفته شماچرا حسودی میکنیدشدین دایه دلسوزتر ازمادر؟؟؟
۶
عشق تراکتور
شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۱۱
تهران هاراااا گتدی.....
تهران .... گتدی..‌‌‌‌....
۵
بهروز
دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷، ۲۲:۱۸
خوب دوستان تراکتوری بعد اینهمه ادعا بگید ببینیم کجای جدول هستید؟ اخی هنوزم زیر پرسپولیس کبیر هستید؟
هیچوقت خودتون رو با سرورتون مقایسه نکنید
مسی و رونالدو رو هم که بیارید بازم زیر مایید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر