فهرست
باز هم  الکاف، الکاف لعنتی!
باز هم الکاف، الکاف لعنتی!

باز هم الکاف، الکاف لعنتی!

آی اسپورت - در دومین دیدار از مرحله یک هشتم نهایی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، تیم های پاختاکور و استقلال در ورزشگاه الجنوب الوکره به مصاف هم رفتند که آبی پوشان در یک دیدار پرانتقاد، با نتیجه ۲-۱ مغلوب حریف خود شدند.

در این دیدار و در دقیقه ۸۰ مسابقه، ضربه دیاباته به دستان ماشاریپوف برخورد کرد. احمد الکاف داور عمانی این مسابقه که به صحنه نیز نزدیک بود، نگاهش را به سمت کمک اولش دوخت و حتی سوت را به سمت دهان برد و چند ثانیه ای مکث کرد و در اعلام پنالتی به سود استقلال دو دل بود، تا اینکه بالاخره او و کمک داور این مسابقه تصمیم گرفتند پنالتی واضح به سود آبی پوشان را اعلام نکنند.

صحنه ای که اگر احمد الکاف به سود استقلال خطای پنالتی اعلام می کرد، روند و نتیجه بازی به طور کلی تغییر پیدا می کرد اما این داور عمانی که سابقه طولانی در اشتباهات عجیب و غریب به ضرر تیم های ایرانی دارد، این بار نیز استقلال قربانی این داور پر اشتباه شد.

 

 

 

پس از پایان این دیدار، تمامی کارشناسان داوری بر پنالتی بودن این صحنه تأکید داشتند و حتی تعداد دیگری از این کارشناسان اعتقاد داشتند داور حتی می توانست بر روی قایدی نیز اعلام خطای پنالتی کند اگرچه او در صحنه خطای منجر به گل استقلال هم تشخیص نادرستی داشت.

به هر حال این داور جنجالی و پرحاشیه، ید طولایی در اشتباهات بزرگ و تأثیرگذار در دیدارهای مهم بخصوص در قضاوت دیدارهای تیم های ایرانی دارد که آنها را با هم مرور می کنیم.

 

داوری که امیدهای پرسپولیس را کشت!

 در سال ۲۰۱۷، احمد الکاف در بازی مشهور پرسپولیس و الهلال، در یک تصمیم عجیب، خطای پشت محوطه جریمه را به سود الهلال پنالتی اعلام کرد و در همان بازی، از اعلام یک خطای پنالتی واضح به سود پرسپولیس چشم پوشی کرد. در آن بازی، پرسپولیس که در بازی رفت نیمه نهایی با ۴ گل مغلوب الهلال شده بود، بازی برگشت را خوب آغاز کرد اما یک تصمیم عجیب از الکاف، ورق را برگرداند و همان اندک امیدهای سرخپوشان ایرانی را هم به باد داد.

اعلام خطای پنالتی از محمد انصاری در حالی که برخورد او با مهاجم الهلال بیرون از محوطه جریمه رخ داده بود. همچنین در ادامه بازی هم شوت بشار رسن به دست مدافع الهلال خورد اما الکاف پنالتی اعلام نکرد. این تصمیمات به علاوه عقیده ای که پرسپولیسی ها به خطا روی مدافعشان در صحنه گل دوم الهلال داشتند، شب تلخ نماینده ایران را کامل کرد و پرسپولیس در نهایت به دست الهلال حذف شد.

 

 

 

خاطره بد استقلالی ها از الکاف

اما بازی پرسپولیس و الهلال تنها قضاوت جنجال ساز الکاف برای تیم های ایرانی، نبوده است. سال گذشته های استقلال و العین امارات به قضاوت این داور عمانی در استادیوم آزادی با هم روبرو شدند. استقلال که در بازی اول مغلوب الدحیل شده بود، نیاز مبرمی به کسب سه امتیاز اولین بازی خانگی خود داشت و با حمایت هوادارانش برای شکست العین مصمم شده بود. در این بازی داور عمانی یک خطای مشکوک به پنالتی روی پژمان منتظری را اعلام نکرد که موجب اعتراض شدید استقلالی ها شد. به جز این، در آخرین دقایق بازی هم گلی که محمد دانشگر به العین زد، توسط این داور و کمک او آفساید اعلام شد.

 

 

جنجالی که صدای ژاوی را درآورد

این داور سال گذشته هم در بازی السد و الهلال، در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا چنان قضاوت جنجالی انجام داد  که ژاوی و بغداد بونجاح اتهامات سنگینی به او وارد کردند. احمد الکاف در حالی که بازی دو تیم با نتیجه ۱-۱ در جریان بود، روی یک خطا و اعتراض از سوی عبدالکریم حسن، به این بازیکن کارت زرد نشان داد. بعد از سوت داور و اخطار به عبدالکریم، بازیکنان السد به سمت داور هجوم بردند و به شدت نسبت به تصمیم او اعتراض کردند. در اینجا احمد الکاف ابتدا به شکلی عجیب و ناپسند، گابی ستاره اسپانیایی السد را به عقب راند و سپس کارت قرمز را از جیب عقب خود خارج کرد و به عبدالکریم حسن نشان داد. پس از این دیدار، عبدالکریم حسن مرد سال فوتبال آسیا در سال ۲۰۱۸ به مدت ۵ ماه و بغدد بونجاح هم ۲ماه از حضور در میادین محروم شدند.

نکته عجیب اینکه این داور عمانی در اکثر بازی هایی که برای تیم های ایرانی سوت زده، نتیجه آن بازی ها با شکست تیم های ایرانی همراه بوده. شکست استقلال خوزستان برابر لخویا، باخت تراکتور به الاهلی و الاتحاد و شکست امشب استقلال به پاختاکور از جمله دیدارهایی بودند که احمد الکاف عمانی در آن ها قاضی میدان بود.

 

ورزش سه 

۲ ۱  
آی اسپورت
2020-09-27 08:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
متخصص عاسیا
يكشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹، ۱۳:۳۳
الکاف دشمن دیرین پرسپولیس و دوست صمیمی استقلال است
دو سال پیش با ناداوری ذوب آهن را در برابر استقلال بازنده کرد
و سه سال پیش پرسپولیس را در برابر الهلال
دیشب هم با اشتباه خودش یک گل به استقلال هدیه داد...
توپی که مدعی شدن پنالتی شده رو مرور کنید که توپ به دست دیابتی خورده!

هیچ دیوصه رسانه ای نمی تونه قضیه را برعکس جلوه بده
استقلال مساوی هم می کرد تو ۳۰ دقیقه ای پاره میشد
۸
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر