فهرست
قهرمانی 2014-2013 سیتی پس گرفته می‌شود؟
قهرمانی 2014-2013 سیتی پس گرفته می‌شود؟

قهرمانی 2014-2013 سیتی پس گرفته می‌شود؟

آی اسپورت - پس از محرومیت 2ساله منچسترسیتی از حضور در لیگ قهرمانان اروپا، لیگ برتر هم تحقیقات مجزایی در این رابطه انجام خواهد داد که می‌تواند به قیمت پس گرفتن یکی از عناوین قهرمانی سیتیزن‌ها تمام شود.

به گزارش دیلی میل، سیتی تخلفات مالی خود را انکار می‌کند ولی اگر لیگ برتر در این رابطه به قطعیت برسد، امکان پس گرفتن قهرمانی سال 2014 سیتیزن‌ها وجود خواهد داشت. در حالی که مقامات اجرایی لیگ برتر از صحبت کردن در این باره خودداری کرده‌اند، همین حالا هم شایعاتی در مورد کسر امتیاز از منچسترسیتی در فصل جاری به گوش می‌رسد. اگر سیتی محکوم شود، قوانین لیگ برتر به این نهاد اجازه می‌دهد تا در فصولی که تحت تاثیر این تخلف بوده‌اند، از سیتیزن‌ها امتیاز کسر شود. با وجود این که لیگ برتر چیزی را تایید نکرده است، به نظر می‌رسد تحقیقات درباره بازه زمانی 2012 تا 2016 است که یوفا مدعی شده در آن‌ مدت سیتی در مورد مبالغ دریافتی از حامیان مالی خودش اغراق کرده است. مشخص نیست جرایم احتمالی روی قهرمانی سال 2012 سیتی تاثیر گذار باشد یا نه ولی قطعا می‌تواند قهرمانی سال 2014 آن‌ها را در بگیرد.

قوانین لیگ برتر نسبت به یوفا سرسختی کمتری دارد و اجازه ضرر 105 میلیون پوندی طی 3 فصل را می‌دهد  اما از طرف دیگر متکی به ارقامی است که باشگاه‌ها اعلام می‌کنند. سیتی تاکید می‌کند  ارقام درستی را اعلام کرده  و  یوفا می‌گوید آن‌ها مبلغ دریافتی از اسپانسرها را تعمدا بیشتر اعلام کرده‌اند. سیتی در ماه‌های آینده در خارج از زمین هم درگیر امور زیادی خواهد بود چون تکلیف این پرونده باید تا روز 23 جولای که تیمی از انگلیس باید در پلی آف لیگ اروپا شرکت کند، روشن شود.

 

 

     
آی اسپورت
2020-02-16 14:45:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر