فهرست
سرگیجه برای یافتن جانشین سوارس
سرگیجه برای یافتن جانشین سوارس

سرگیجه برای یافتن جانشین سوارس

آی اسپورت - چندی پیش لوئیس سوارس زانوی مصدوم خود را مورد عمل جراحی قرار داد و مشخص شد او به مدت چهار ماه دور از میادین خواهد بود. این مهاجم اروگوئه‌ای چندی پیش ۳۳ ساله شد و حالا به‌نظر می‌رسد که به پایان دوران حضور خود در بارسلونا نزدیک شده است. همه این اتفاقات باعث شده باشگاه بارسلونا به‌دنبال جانشینی برای ستاره خط حمله خود باشد. در این رابطه، اما یک مشکل بزرگ پیش‌روی باشگاه کاتالانی است چراکه آن‌ها با توجه به قوانین مالی یوفا باید ۱۲۴ میلیون یورو از فروش بازیکنان خود درآمدزایی داشته باشند و همین موضوع کار بارسلونا را برای خرید بازیکن، حداقل در ژانویه دشوار می‌کند. از طرف دیگر گزینه‌های مدنظر این باشگاه برای تقویت خط حمله بسیار گران‌قیمت هستند.

پیر امریک اوبامیانگ

این ستاره گابنی از حضور در باشگاه آرسنال راضی به نظر نمی‌رسد. او چندی پیش، از علاقه خود برای بازی در رئال‌مادرید صحبت کرده بود، اما این باشگاه مادریدی اقدامی برای خرید او انجام نداد. حالا، اما به‌نظر می‌رسد که اوبا به یکی از گزینه‌های تیم رقیب رئال یعنی بارسلونا تبدیل شده است. با این وجود نشریه مارکا مدعی شده باشگاه آرسنال و مشخصاً میکل آرتتا به‌شدت خواهان حفظ این ستاره گابنی هستند. از طرف دیگر ارزش اوبامیانگ در سایت ترانسفرمارکت ۷۰ میلیون یورو ثبت شده است. او همچنین تا به اینجای فصل آمار ۱۴ گل و یک پاس گل را در ۲۲ بازی لیگ برتر به جای گذاشته و قراردادش تا سال ۲۰۲۱ با آرسنال اعتبار دارد.

رودریگو مورنو

نشریه مارکا در جدیدترین گزارش خود درباره جانشین سوارس مدعی شده باشگاه بارسلونا ستاره خط حمله والنسیا یعنی رودریگو مورنو را صدر لیست خود قرار داده است. مارکا معتقد است مورنو سازگاری زیادی با سبک بازی سرمربی جدید بارسا یعنی کیکه ستین دارد و به همین خاطر می‌تواند گزینه ایده‌آلی برای آن‌ها باشد. شایعات حضور این ستاره اسپانیایی در بارسلونا در یکی، دو فصل اخیر نیز شنیده شد، اما هیچ‌گاه این انتقال رنگ واقعیت به خود نگرفت. قیمت مورنو در سایت ترانسفرمارکت ۵۰ میلیون یورو برآورد شده، اما والنسیا با کمتر از ۶۰ میلیون یورو راضی به فروش او نخواهد شد. رودریگو در این فصل لالیگا آمار ۲ گل و ۸ پاس گل در ۱۷ بازی را به ثبت رسانده و تا سال ۲۰۲۲ با والنسیا قرارداد دارد.

لائوتارو مارتینس

در چند ماه اخیر بار‌ها شایعات پیوستن ستاره آرژانتینی اینتر به بارسلونا به گوش رسیده است و حتی گفته شده که بین این دو باشگاه مذاکراتی نیز صورت گرفته است. در نظرسنجی‌های مختلف هم مشخص شده که هواداران بارسلونا این بازیکن را بهترین گزینه برای جانشینی سوارس می‌دانند. لائوتارو، اما چند روز پیش به این شایعات واکنش نشان داد و از حضور در اینتر ابراز خوشحالی کرد. با این وجود هنوز چیزی به شکل قطعی مشخص نیست و به نظر می‌رسد در صورتی که بارسلونا نتواند در ژانویه جانشینی برای سوارس خریداری کند، لائوتارو گزینه اصلی سران این باشگاه در تابستان آینده خواهد بود. قیمت این آرژانتینی در ترانسفرمارکت ۸۰ میلیون یورو به ثبت رسیده است؛ رقمی که قطعاً باشگاه اینتر در صورت راضی شدن به فروش لائوتارو، بیش از این‌ها برایش طلب خواهد کرد. ستاره آرژانتینی تا به اینجای فصل در ۱۹ بازی سری A، آمار ۱۰ گل و ۳ پاس گل را به ثبت رسانده و قرارداد او در سال ۲۰۲۳ به پایان خواهد رسید.

تیمو ورنر

پدیده ۲۳ ساله و آلمانی باشگاه لایپزیش در فصل جدید فراتر از حد انتظار ظاهر شده و در ۱۸ بازی بوندس‌لیگا آمار خارق العاده ۲۰ گل و ۶ پاس گل را به ثبت رسانده است؛ موضوعی که باعث شده چشم باشگاه‌های بزرگ اروپایی به او دوخته شود. در حال حاضر نزدیک‌ترین باشگاه به جذب ورنر لیورپول است. هم‌وطن این ستاره جوان و سرمربی لیورپول یعنی یورگن کلوپ علاقه زیادی به جذب این بازیکن نشان داده است. دیگر مشتری جدی ورنر بارسلوناست که شرایط این ستاره آلمانی را جویا شده، اما به نظر می‌رسد لایپزیش با کمتر از ۱۰۰ میلیون یورو راضی به فروش او نخواهد شد. ورنر نیز تا سال ۲۰۲۳ با لایپزیش قرارداد دارد.

خبر ورزشی

     
آی اسپورت
2020-01-23 14:33:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر