فهرست
فرار از بازی؛ این رسم استقلال نیست
فرار از بازی؛ این رسم استقلال نیست

فرار از بازی؛ این رسم استقلال نیست

آی اسپورت - تصمیمی که سازمان لیگ در قبال بازی استقلال-پدیده در هفته دوازدهم گرفت بحث برانگیز است. درباره دلایلی که درخصوص تعویق این بازی آمده به موضوع نا آمادگی ماموران امنیتی و دیگر عوامل اشاره شده است. دلیلی که واکنش تند باشگاه پدیده را هم به دنبال داشته و مسئولان این باشگاه طرح این مسائل را نوعی امتیاز دادن غیر مستقیم به باشگاه استقلال دانسته‌اند. فارغ از اینکه چنین دلایلی اساسا وجود داشته یا خیر و اینکه سازمان لیگ دراین خصوص اطلاع رسانی درستی داشته و حقیقت را گفته یا نه؟! این پرسش بزرگ‌تر مطرح است که آیا اساسا استقلال از این وقفه طولانی که میان بازی هفته یازدهم و سیزدهم به وجود آمده سود خواهد برد یا اینکه از این ماجرا ضرر خواهد کرد؟

استقلال چهارم آبان ماه مقابل ماشین سازی قرار گرفت. طبق برنامه قرار بود 18 آبان در هفته دوازدهم هم در تهران با پدیده بازی کنند که این بازی به دلیل برخی ناآمادگی ها لغو شد. به این ترتیب استقلال تا بازی بعد خود درهفته سیزدهم که 4 آذرمان برگزار می‌شود باید 20 روز را بدون بازی سپری کند. وضعیتی که بدون شک مشکلاتی برای استقلال به وجود خواهد آورد و این تیم را با آسیب های روحی ناشی از تعطیلات بلند مدت و مشکلات بدنی مواجه می‌کند. شاید برخی بر این باور بوده اند که حاضر نشدن مقابل پدیده که این روزها صدرنشین لیگ برتر است واز لحاظ فنی بهترین تیم لیگ محسوب می‌شود، به نفع استقلال باشد اما دقیقا این اقدام برخلاف منافع باشگاه استقلال است و این تیم برای رهایی از بحران های فنی خود باید بیشتر در کوران رقابت های سخت و فشرده  قرار بگیرد تا مشکلات شان هویدا شود و مربیان نیز در راستای بهبود اوضاع فنی قدم بردارند اما این طور که پیدا است تصمیم گیران درباشگاه استقلال هیچ نشانه‌ای از نارضایتی در خود ندارند؛ کما اینکه دیدیم  پس از لغو بازی یک بیانیه هم علیه سازمان لیگ منتشر نشد. حس رضایت به حدی در استقلال چشمگیر است که حتی مهدی رحمتی، کاپیتان این تیم در صفحه شخصی اش از این موضوع ابراز رضایت می‌کند ولغو بازی را به سود باشگاه استقلال می‌داند.

استقلالی که روزگاری نه چندان دور برای چنین وضعیتی همواره در آمادگی کامل قرار داشت و بازی‌های پی در پی  را طلب می‌کرد و ترسی از حضور مداوم در بازی‌های لیگ و جام حذفی نداشت، به وضعیتی دچار شده که کاپیتانش از لغو بازی با پدیده ابراز رضایت می‌کند. حتی اگر تمام دلایلی که سازمان لیگ آورده را صادق بدانیم مسئولان باشگاه استقلال باید نسبت به این ماجرا واکنش نشان می‌دادند اما این طور که پیدا است همه از لغو بازی با پدیده خوشحالند جز باشگاه پدیده.

وینفرد شفر نیز از برگزار نشدن بازی با پدیده ابراز خرسندی کرده و در تمرینات روزهای اخیر با شعف خاصی از این موضوع صحبت کرده است. درواقع عالی ترین مقام فنی در باشگاه استقلال نیز مخالفتی با برگزار نشدن بازی با پدیده نداشته که این واکنش به لحاظ روانی درآینده به استقلال آسیب‌هایی وارد خواهد آورد. شاید فرارازلغو بازی با پدیده و طی شدن زمان 20 روزه بتواند قدری ذهن‌ها را از شکست استقلال در جام حذفی دور کند اما به طور قطع این استراتژی نمی‌تواند استقلال را به تیمی جنگجو در بازی های آتی بدل سازد. این رویه دقیقا با حس مبارزه طلبی و روح باشگاه استقلال درمنافات است اما در کمال شگفتی می‌بینیم که خرسندی از لغو یک بازی میان همه ارکان اصلی باشگاه استقلال اعم از مدیر و مربی تا بازیکن تسری پیدا کرده است.

پیش از شروع فصل نیز استقلال بنای فرار از حضور در سوپر جام را گذاشت که آن رفتار منتقدانی داشت. هرچند که تیم جدید مدیریتی باشگاه استقلال کوشید این فضا را ازباشگاه استقلال دور کند وخود را طوری در اذهان جا بیندازد که هرگز خواستار لغو بازی با پرسپولیس نبوده است. فتحی حتی شکایتی هم علیه سازمان لیگ به فیفا ارجاع داده تا وجهه مبارزه طلبی باشگاه استقلال زیر سوال نرود اما رفتار متناقض او در مواجهه بازی با پدیده نشان می‌دهد که سرپرست کنونی باشگاه استقلال هم به مانند افتخاری و توفیقی در مواقع لزوم سیاست خود را در قبال سازمان لیگ تغییر می‌دهد و احتمالا اگر او هم به جای مدیران سابق باشگاه استقلال بر مسند کار قرار داشت از حضور درفینال سوپر جام طفره می‌رفت.

گرچه اکنون سازمان لیگ حکمی را به ضرر باشگاه استقلال اعلام نکرده و پرونده بازی با پرسپولیس در فینال سوپر جام با بازی با پدیده تا حدودی متفاوت است و این بازی در زمان دیگری برگزار خواهد شد اما در نفس، برگزار نشدن بازی هفته دوازدهم استقلال هم به مانند فینال سوپر جام است و تفاوتی میان دو بازی لغو شده وجود ندارد. در واقع از مدیری که در ماه های اخیر مدام علیه جریانی که باعث بازنده اعلام شدن استقلال در سوپر جام موضع گرفت وحتی به فیفا شکایت کرد، انتظار می‌ررود که برای مدیران باشگاه پدیده هم این حقوق را قائل باشد که به جهت لغو این بازی لااقل بیانیه ای را روی سایت خود قرار دهند و نسبت به این ماجرا واکنش نشان دهند.

البته مسئولان باشگاه پدیده به دلایلی که از سوی سازمان لیگ آورده شده ماجرا را به هم واکنش‌های سطحی فیصله خواهند داد اما تناقض رفتاری شخص تصمیم‌گیر در باشگاه استقلال به عنوان معمایی شگفت‌انگیز هرگز از یاد نخواهد رفت و این مسئله در برابرمان ظاهر خواهد شد که چرا برای دومین بار در استقلال به استقبال لغو بازی می‌روند و روحیه فرار از رقابت را به همه ارکان باشگاه نیز دیکته می‌کنند؟! آیا ریشه نتایج نا مطلوب استقلال همین رفتارها نیست؟ از استقلال بزرگ با تاریخی بزرگ انتظار رفتارهای بزرگ می‌رود.

ایران ورزشی

۸۴ ۲۴  
آی اسپورت
2018-11-09 15:43:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲۴ نظر
کیسه حکومتی
جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۵:۴۷
دیدن کیسه داره پشت سر هم گند میزنه بازیشو با پدیده صدرنشین لغو کردن تا کیسه استراحت کنه حالا منتظرن ببینن پدیده کی افت میکنه تا بازیشو با کیسه برگزار کنن.من نمیدونم چرا این کیسه کشا با این همه حمایت از بالا هیچ پخی نمیشن؟!!!
حبیب
جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۶:۰۰
باز یک نویسنده بی منطق لنگی واقعأ واسع امثال شما متاسفم که قلم خود را به چقدر می فروشی یعنی تو نمی دانی که ورزشگاه مناسب برای میزبانی وجود نداشت مردک کسخل
علی ناصری جوجه کیسه کش عقده ای
جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۶:۲۵
فقط کسانی منطقین که در راستای منافع کیسه بنویسین در غیر این صورت بی منطق و کسخلن!!!
کسخل تو و امثال شماهایید که با وجود اینکه پرسپولیس باید در فینال آسیا بازی کنه میگفتید چرا بازی پرسپولیس لغو شده اونوقت وقتی بازی کیسه بدون دلیل لغو شد لالمونی گرفتید و انداختید گردن ناجا و نبود زمین برای بازی!!!!
امید
جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۶:۴۴
یعنی بهانه بنی اسرائیلی از این تابلو تر!!! اولاً برای جمعه ورزشگاه آماده بود و کارشناسان AFC برا بازدید اومدن ورزشگاه رو دیدن، ثانیاً مگه به جز آزادی تو این تهران درندشت ورزشگاه دیگه ای نیست!! یکم منطق داشته باشین بجای بهانه گیریوضع افتضاح تیمتون رو قبول کنین
محسن
جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷، ۲۰:۴۵
خدمت عزیزانی که جواب به این کامنت دادند و جیغ بنفش زدند عرض کنم که بله هم کسخل هستید و هم نفهم.اینکه مدعی هستید لغو بازی یکی از دوتیم سرخابی،منطقی است به دلیل حضور در فینال ، لغو بازی دیگه غیر منطقی است به هر دلیلی.عرض کنم معمولا هر فینال، با حضور دو تیم برگزار میشود.چطور کاشیما،هم قبل از بازی رفت فینال که میزبان بود در لیگ ژاپن بازی کرد(سه روز به بازی فینال) و قبل از بازی برگشت که در تهران برگزار میشود هم در لیگ ژاپن بازی کرد و اتفاقا هر دو بازی را برد.به نظر شما کاشیما فینالیست نیست؟؟؟ یا آدم نیستند؟؟ حالا بفرمایید بیشعور و نفهم کیه؟ ترسو کیه؟ چطور اگر بازی شماها در آزادی نباشد،خشتک دریده و سر به بیابان میگذارید اما بقیه تیمها باید تمکین کنند؟
۳
علی
جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۶:۲۵
18 آبان 97 باید تو تاریخ ثبت بشه. روزی که به دلیل عدم آمادگی یک تیم بازیش تو لیگ عقب افتاد. اونوقت ادعای مظلومیت هم دارن
Mm
جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۶:۲۷
کسیکه این مطلبو نوشته یا خر هستش؛ یا خودشو به خریت زده . تمام عالم و ادم میگن که ورزشگاه تختی جای بازی نیست ؛ اونوقت اینا میومدن اونجا بازی میکردن؟؟؟ این بازی قرار بوده ۲آذر برگزار بشه و تو برنامه جدید اومده این تاریخ . هزینه نفهمی سازمان لیگو هم استقلال باید بده ؟؟؟؟ واسه تیم سوگولیشون الان یک ماهه بازی نزاشتن . در حالیکه حریفش هر سه یا چهار روز بازی داره . چطور واسه این چیزا صداتون در نمیاد . بازی هاشو کنسل میکنن تا نیم فصل دوم بازیکناش برسن . اینقدر تیم حکومتی نوبرررر والااااا . امیدوارم تیم محبوب این نویسنده هم فردا ببازه تا دیگه اینقدر حرف مفت و بیخود نزنن
666
جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۷:۱۱
ورزشگا ازادی اعلام کرده بود میتونه میزبانی کنه. کیسه کشا ترسیدن دوباره. هزینه ترس اولی که فرار کردین ترکیه از دست دادن سوپرجام، حذفی و اسیا بود مطمئن باشین واسه این یکی هم هزینه میپردازین. ضمن اینکه مظلومیت تون و اشک تمساح هایی که میریختین دیگه اثری نداره.
محمد
جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۶:۲۹
در جواب حبیب :

شعورت که از نوشته ات معلوم هست !!!
بعد هم مگه ورزشگاه آزادی مال باشگاه استقلال هست که فقط بازی باید اونجا برگزار بشه ؟ استقلال مستاجر ورزشگاه هست و الان هم این ملک آماده اجاره دادن نبوده ، و بازی "باید" در ورزشگاه دیگه برگزار میشد
این حماقت جماعت استقلالی تمومی نداره
پس 3 بازی آخر فصل هم که باید بازی ها همزمان باشن ، اگر بازی پرسپولیس و استقلال تو یه روز افتاد باید بازی عقب بیوفته ؟؟؟؟
هرچند که سود شما جماعت تو نفهمیدن هست !!!
من نمیدونم اصلاح بخش کامنت این سایت اینقدر سخت هست که بعد از چند ماه هنوز این همه ایراد داره ؟؟؟؟؟
امید
جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۶:۴۴
یعنی بهانه بنی اسرائیلی از این تابلو تر!!! اولاً برای جمعه ورزشگاه آماده بود و کارشناسان AFC برا بازدید اومدن ورزشگاه رو دیدن، ثانیاً مگه به جز آزادی تو این تهران درندشت ورزشگاه دیگه ای نیست!! یکم منطق داشته باشین بجای بهانه گیریوضع افتضاح تیمتون رو قبول کنین
علی پرسپولیسی
جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۶:۴۶
فراری ترین تیم تاریخ. قبل هر بازی بزرگی میشاشن تو خودشون از ترس. خاک تو سرتون. یه بار درخواست پناهندگی میدن تو ترکیه، یه بار لابی میکنن بازیشون لغو شه، یه بار.... .
110
جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۷:۱۶
نوشته شفر از لغو بازی ذوق مرگ شده! دقت کند اینا، همونایی هستن که بعد فرار به ترکیه اِفه نترسی به خودشون گرفته بودن و به فیفا هم شکایت کردن و هنوز ناصری پلشت در مورد سوپرجام توییت میکنه. جالبه امروز امثال ناصری و اشک ریز و ... حرفی برای گفتن ندارن.
پرسپولیس با السد بازی حیاتی داشت و میخواست یک روز زودتر با نساجی بازی کنه فتاحی گفت باید تیم رقیب راضی باشه که نکونام با کلی ناز وعشوه قبول کرد اتفاقا برد السد رو هم به نام خودش زد. چطوریه که الان سازمان لیگ بدون رضایت پدیده بازی رو لغو کرده درصورتیکه هم مجموعه ورزشی ازادی اعلام رضایت کرده بود هم نیرو انتظامی!
00
جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۷:۲۰
سوگلی حکومته دیگه که باز کلی خرجش کردن و بازیکن خریدن واسش و بلواهایی که تو مجلس به خاطر این طفیلی ها برپا نشد. الان یکی بگه دلیل لغو بازی اینا بدون رضایت پدیده چی بود؟؟؟؟؟؟؟ درصورتیکه با برگزاری بازی تو ازادی موافقت شده بود که اگه نشده بود هم ازادی ورزشگاه اختصاصی کیسه سوگلی نبود که بخواد تعیین تکلیف کنه.
###
جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۷:۲۴
اخرش کیسه کشا قبل یه بازی همه شون تو رختکن از ترس بازی خودکشی میکنن.
مجید
جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۸:۳۹
اینکه قلم به مزدهای لنگی بازی فردای خودشان رو رها کرده مرتب کون استقلال و مربی بزرگش شفر رو گاز میگیرند برای من هوادار استقلال نخ نما شده...مگر حق استقلال نیست در ورزشگاه ازادی بازی کنه..مگه لنگ بود قبول میکرد...اما جالب اینه که چند تا هوادار بیمار روحی لنگ مثل کفتار ها در سایت ها پرسه میزنند تا با بو کردن مطلبی علیه استقلال شروع کنند به پارس کردن..استقلال مثل شیر برمیخیزه و اول از همه لنگ رو تیکه تیکه خواهد کرد به امید پیروزی مجدد کاشیما در بازی فردا..
خسرو
جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷، ۲۱:۰۰
آقا یا خانمی که کامنتها رو تایید میکنی کامنت بالا رو پاک کن
۳
کیسه کش کارشناس
جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷، ۲۳:۱۹
کفتار تویی کیسه کش که اغلب اوقات تو غاری و با ناکامی پرسپولیس میای کارشناس میشی. خدا مربی بزرگ و دلال تون رو واستون نگه داره چون نشون دادی هنوز احمق تر از اونی هستین که درد تیم فلاکت زده ات رو فهمیده باشی. دیگه تریپ مظلوم نمایی برندارید که دست تون واسه همه رو شده. اصلا از ذات پلشت هوادارای کیسه اس که وضع این تیم اینه. برو بالا کیسه کش
۶
++
جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷، ۲۳:۱۹
....
۱
لنگی بی منطق
جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۹:۰۸
جواب محمد
لنگی بی شعور اگر یکم فهم داشتی می دانستی که چمن ورزشگاه تختی به درد بازی کردن نمی خوره ولی فهمش برای تو لنگی بی شعور سخته که خودت به خریت زدی
کیسه چرک
جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷، ۲۰:۳۲
حالا بازی با سایپا رو با گریه و زاری انداختین تو ازادی چه غلطی کردین که تو تختی نمیتونید بکنید؟؟؟ فوقش وقتی باختین میگفتین زمین خوب نبود
۵
.
جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷، ۲۰:۳۱
.
KEAN
جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷، ۲۰:۴۳
واقعا به چیزی به عنوان شرف معتقد هستید؟استقلال حقش هست که تو ورزشگاه آزادی باشه ولی پدیده مظلوم نمایی کرد که آخر سر استقلال راضی شد که تو تختی بازی کنه،که نیروی انتظامی و شورای تامین موافقت نکردن و بازی لغو شد،اما بیاییم چندتا بازی سالهای قبل رو مرور کنیم ۱-سال ۹۵ بازی لنگ حکومتی دوروز قبل از بازی استقلال در آسیا،میزبان بود،زیر بار بازی در تختی نرفت،تو آزادی بازی کرد و ای اف سی استقلال رو جریمه کرد ۲-امسال بازی لنگ در آسیا با بازی داخلی استقلال همزمان شد بازی رو سریع انداختن تختی ۳-سال ۸۷ بازی سوپرجام استقلال و لنگ قرار بود برگزار بشه ،لنگ یکطرفه انصراف داد و رفت اردوی اسپانیا ،فدراسیون بازی رو لغو کرد ۴- استقلال درخواست تعویق بازی سوپرجام رو داد تکرار میکنم تعویق ونه انصراف، فدراسیون سه روز قبل از بازی ،رای به ۳-۰ شدن بازی به نفع لنگ حکومتی داد و با پیک موتوری جام رو فرستادن باشگاه لنگ و آفتابه،،،،، این حجم از تبعیض هیچ جای دنیا نیست،بوی تعفن تبعیض همه فوتبال ایرانو گرفته،حالا هم یه خبرناهار فاقد شرف از روزنامه دولت که اربابانش استقلال رو اول فصل نابود کردن،شرفشو به یه ناهار فروخته و طوری القا میکنه که به درخواست استقلال بازی لغو شده و شورای تامین مخالفتی نداشته،لعنت به شرف نداشتتون،چطور تا این حد وقیح شدید که واقعیتو وارونه جلوه میدید،حمایت کنید از لنگ سوگلیتون ببینیم چی میشه ،خدایی هم هست،همین کافیه
۲ ۱
@
شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷، ۱۱:۱۱
باشه باور کردیم حالا برو بخواب.
فقط باز فردا نیایین گریه و زاری چون دست تیم حکومتی کیسه رو شده
pooyan
جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷، ۲۰:۵۴
از اونجاييكه اركان مديريتي استقلال توسط راي هواداران و در انتخاباتي تمام استقلالي انتخاب ميشوند نتيجتا تمامي اتفاقاتي كه بواسطه سو مديريت در باشگاه استقلال رخ ميدهد منتسب به هواداران استقلال ميباشد !!!
به همين دليل بهتر است هواداران استقلال سكوت كنند چون تمامي اتفاقات مديريتي از فصل گذشته تا كنون نتيجه انتخاب غلط خود آنها بوده است !!!!
مضافا از آنجاييكه همين رويه انتخاب اركان مديريتي در باشگاه پرسپوليس نيز بوده و انتخاب هواداران مديريت موفق فعلي ميباشد هواداران پرسپوليس حق دارند بواسطه همين انتخابهاي غلط استقلاليها و انتخابهاي درست خود تا جان در بدن دارند بر هواداران استقلال تاخته و آنها مورد تمسخر قرار دهند .
در عجبم از ملتي كه خودشون وضعيت نابسامان چندسال پيش خودشون رو كه نتيجه جريانهاي بالادستي واسه زمين زدن تيمشون بود رو ديدن و حالا كه برعكس شده فراموش كار شدند
ايها الناس اين چرخ ميچرخه ماها فقط بازيچه اين داستانيم
يعني واقعا متوجه اتفاقات به اين سادگي نيستيد كافيه سنتون نزديك بيست باشه
خب شما كه با اين حرفهاتون عملا نه تنها كري نميخونيد خودتون داريد ميگيد متولي استقلال با گماشتن مديراي يك از يك داغونتر داره اين تيمو نابود ميكنه
هي پول پول ميكنيد
به كسي كه تو زندگيش فقط تونسته پرايد بخره كه صد ميليونم بدي بازم ميره پرايد ميخره فقط ايندفعه سه تا پرايد ميخره
كدوم اين بازيكنهايي كه جذب شدن در حد استقلال بودن
خب كي رفته اين خريدا رو كرده
شش تا مصدوم
دو تا بچه كه تو حالت عادي بايد ده دقيقه آخر يه بازي كه استقلال سه هيچ جلوئه بيان تو ميدون
باور كنيد اگه الان چشمتون رو رو اين قضايا ببنديد بزودي زود سر خودتون مياد و اين چرخه ادامه داره
ديدم كه ميگم سن بالايي هم ندارم فقط ٤٠ سالمه و تو اين ٤٠ سال كه ٣٣ -٣٤ سالش هوادار استقلال بودم از اين كثافتكاريها از اين زمين زدنها تو اين فوتبال ديدم كه اصلا شك ندارم همه چيز دوباره و دوباره و دوباره تكرار ميشه
حق هوادار سرخابي با اين پتانسيل اين نيست كه واسه موفقيت يكي سر اون يكي رو ببرن
سرمون رو گرم ميكنن با قطب سازي چند ساله
عقده رو از يه طرف برميدارن ميكارن تو طرف مقابل
و متاسفانه هربار كه اين عقده جابجا ميشه سنگينتر شده حجيمتر شده ركيك تر شده نفرت انگيز تر شده
رقابت فوتبالي نيست كه
كه اگه بود عقده اي باقي نميموند
اگر دو طرف بدونن اركان تيم يا بهتر بگم باشگاه از بالا تا پايين بدست هوادار كنترل ميشه اونوقت ديگه ضلع سوم سايه وجود نداره
نتيجه اينكه بد و خوبش گردن هواداره و انتخاباتي كه كرده
شايد بنظرتون خنده دار باشه ولي تا وقتي اين اتفاق نيفته وضعيت همينه كه هست
اين بلايي است كه عنقريب قراره سر خودمون نازل بشه
بقول شاملو : در مردگان خويش نظر مي افكنيم با طرح خنده اي
و نوبت خويش را انتظار ميكشيم بي هيچ خنده اي
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر