فهرست
سنت‌شکنی در استقلال؛ تنها یک شماره یک
سنت‌شکنی در استقلال؛ تنها یک شماره یک

سنت‌شکنی در استقلال؛ تنها یک شماره یک

آی‌اسپورت-  استقلال بعد از سال‌ها حضور دو دروازه‌بان مدعی در تیمش امسال با سنت‌شکنی قرار است تنها با یک دروازه‌بان آماده و مدعی به استقبال رقابت‌های لیگ برتر برود. «قلعه عقاب‌ها» لقبی است که استقلالی‌ها به تیم‌شان می‌دهند و از زمان درخشش ناصر حجازی در این تیم تا کنون همیشه دروازه‌بان‌های طراز اول از دروازه این تیم حفاظت کرده‌اند. در سال‌های اخیر اما استقلال همیشه با یک چالش بزرگ همراه بود؛ در اختیار داشتن دو دروازه‌بان شماره یک و آماده و مدعی! موضوعی که هم در بسیاری از مقاطع فصل به کمک این تیم آمد و هم از سوی دیگر خیلی وقت‌ها با ایجاد حاشیه و جنجال پاشنه آشیل این تیم شد و آن را به حاشیه برد. آخرین موردش اختلاف رحمتی و حسینی در دو فصل اخیر بود که یکی از عوامل ایجاد حاشیه‌های متعدد برای استقلال بود؛ حاشیه‌هایی که حتی در همین تابستان هم آرامش را از استقلال گرفت تا اینکه نهایتا چند روز بعد از شروع رسمی تمرینات استقلال بود که حسینی با تمدید قرارداد با استقلالی‌ها به این تیم اضافه شد. در سال‌های اخیر استقلال همیشه بیش از یک دروازه‌بان طراز اول در ترکیب خود داشته است. زوج رحمتی و طالب‌لو از مهم‌ترین این زوج‌ها بودند؛ رقابتی که سرانجام منجر به کنار رفتن رحمتی از استقلال آن روزها شد. در سه سال اخیر هم دروازه استقلال بین دو چهره یکی جوان و دیگری باتجربه سیدحسین حسینی و مهدی رحمتی دست به دست می‌شد تا اینکه سرانجام مهدی رحمتی در سال‌های پایانی دوران فوتبالی‌اش تصمیم گرفت استقلال را ترک کند و به مشهد برود تا همین الان پدیده برای خیلی از تیم‌های لیگ برتری به‌عنوان یک مدعی درست و حسابی به‌شمار بیاید. با رفتن رحمتی، سیدحسین حسینی به آرزوی سال‌های اخیرش رسید و دروازه‌بان شماره یک استقلال شد.

در کنار حسینی، مهدی نوراللهی که تا پیش از این دروازه‌بان سوم استقلال بود قرار دارد و انصاری هم از تیم‌های پایه استقلال به‌عنوان دروازه‌بان سوم به این تیم اضافه شد تا «سید استقلالی‌ها» بی‌هیچ رقیب مهمی فصل آرامی را درون دروازه آبی‌ها پیش‌رو داشته باشد. اگرچه هنوز فصل نقل‌و‌انتقالات تمام نشده و تا همین هفته پیش نام‌هایی برای ثبت قرارداد با استقلال و سنگربانی دوم این تیم بر سر زبان‌ها بود، اما از بی‌تحرکی این روزهای مدیران استقلالی به‌نظر می‌رسد آنها فعلا چندان علاقه‌ای به خرید دروازه‌بان دیگری ندارند و می‌خواهند مشکلات خود در ماجرای پیدا کردن جانشین پاتوسی را حل کنند. با این حساب این فصل همان فصلی است که سیدحسین حسینی مدت‌ها در انتظارش بود؛ یک فصل کامل برای نشان دادن و اثبات خودش به تیم و هوادارانش و رسیدن به پیراهن تیم ملی. استقلال فصل پرریسکی را در پیش دارد. مربی سرشناسی که البته تجربه حضور در اتمسفر فوتبال ایران را ندارد و خوب می‌دانیم اتفاقات عجیب و غریب فوتبال ایران، خصوصا اتفاقات بیرون زمین تا چه حد می‌تواند در عملکرد او و تیم تاثیر بگذارد. علاوه بر آن استقلال تغییرات زیادی را در پیش داشته که کم و کاستی بازیکن، حداقل تا اینجای کار در یکی دو پست موجب شد هواداران این تیم با بیم و امید منتظر شروع فصل باشند. همین دو عامل در کنار حسرت چندساله این باشگاه برای رسیدن به جام و فشار افکار عمومی روی تیم به‌خوبی نشان می‌دهد استقلال امسال روی لبه تیغ حرکت می‌کند. در این فرصت آلوده به بیم و امید، یک دروازه‌بان مطمئن و شش‌دانگ می‌تواند مایه آرامش و خیال جمعی تیم و مربی باشد. از همین رو فرصت در فصل پیش‌رو برای سیدحسین حسینی از همه جهت آماده است تا خودش را به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین سنگربان‌های تاریخ استقلال در ذهن هواداران ثبت کند. استقلالی‌ها حداقل امیدوارند او قدر این موقعیت را بداند.

۱ ۱  
آی اسپورت
2019-07-15 17:25:00
نظر دهید

۱ نظر
فرامرز
دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸، ۱۷:۵۹
با تمام احترام برای تیم استقلال، اما این تیم بعد از مرحوم حجازی هنوز یک دروازه بان طراز اول درون دروازه خودش ندیده. البته عابدزاده مدتی در این باشگاه بازی کرد اما هنوز به دوران اوجش نرسیده بود.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر