فهرست
دموع الجده!
دموع الجده!

دموع الجده!

آی اسپورت – نحوه جدایی برانکو از فوتبال ایران و حضورش در لیگ عربستان چندان جالب نبود. اینکه یک مربی در یک تیم موفق شود و تیم‌های دیگر سراغش بروند اتفاق عجیبی نیست اما حداقل درمورد مرد کروات ثابت شد که بعد از دیدار پرسپولیس و الاهلی در لیگ قهرمانان آسیا و در حالی که هنوز فصل به اتمام نرسیده بود با نمایندگان تیم سعودی وارد مذاکره شد و از همان زمان جدایی وی از پرسپولیس استارت خورد.

شاید اگر او به تیمی اروپایی ملحق می‌شد، حساسیت کمتری به وجود می‌آمد اما انتقال به تیم عربستانی برای هواداران فوتبال ایران هرگز خوشایند نبود تا جایی که حتی خیلی از طرفداران سرسخت برانکو نیز به صف منتقدان او پیوستند و باور نکردند که این جدایی تنها به‌خاطر خلف‌وعده مدیران وقت پرسپولیس بوده است.

قسمت تلخ ماجرا نیز موج‌سواری بی‌حد و حصر سعودی‌ها روی این انتقال بود و از آن به‌عنوان یک پیروزی بزرگ برای عربستان و البته شکست ایران یاد کردند. سعد الحارثی، خبرنگار سرشناس سعودی بعد از قطعی‌شدن این انتقال نوشت: «تهران از رفتنت گریه می‌کند، الاهلی و جده از دستاوردهای پروفسور خوشحالی خواهند کرد.»

برانکو اما دستاوردی برای سعودی‌ها نداشت؛ حداقل اینکه به او فرصتی داده نشد که به دستاوردی برسد. مرد کروات در بازی‌های اول خود با پرسپولیس نیز نتایج خوبی نگرفت و تیمش در رده‌های انتهایی جدول قرار داشت اما برخلاف عربستان از سکوهای ورزشگاه سمت او بطری پرتاب نشد و درنهایت پرسپولیس با برانکو بهترین نتایج تاریخش را گرفت با این حال سعودی‌ها که از شکار «شکارچی جام‌ها» (لقبی که به برانکو دادند) سرمست بودند بعد از کنار رفتن تیم‌شان از لیگ قهرمانان و دو شکست در لیگ عربستان تصمیم به برکناری برانکو گرفتند و اکنون مجبورند غرامت سنگینی (هشت‌میلیون ریال سعودی معادل 24 میلیارد تومان) به مربی کروات بپردازند و درصورت جذب یک مربی بزرگ دیگر نیز باید پول کلانی هزینه کنند در حالی که هم از آسیا حذف شده‌اند و هم در لیگ جایگاه بدی دارند.

حالا باید خطاب به سعد الحارثی و سایر عربستانی‌هایی که سعی در بهره‌وری سیاسی از یک انتقال فوتبالی داشتند، از اشک جده (دموع الجده) گفت چون پروفسور هیچ دستاوردی برای الاهلی و این شهر نداشت.

 

فرهیختگان 

۷ ۱  
آی اسپورت
2019-09-17 10:22:00
نظر دهید

۱ نظر
بهزاد
سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸، ۱۸:۰۷
برانکو هم به خودش بد کرد ، هم به پرسپولیس
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر